Do dnia ślubu para młoda przygotowuje się często przez kilka miesięcy. Jest to czas szczególny przede wszystkim dla panny młodej, która z zapałem kompletuje wymarzony strój. Każda kobieta wie, że wybór sukni ślubnej to dopiero początek. Jakie elementy garderoby powinna mieć na sobie idealna panna młoda?

Niewątpliwie, kompletowanie stroju ślubnego zaczyna się od wyboru sukni. Ta jedyna i niepowtarzalna kreacja sprawia, że panna młoda jest najpiękniejszą kobietą na całej sali. Odpowiedni dobór sukni sprawia, że panna młoda czuje się wyjątkowa i pewna siebie.suknia-ślubna

Żeby osiągnąć taki efekt, trzeba wybrać właściwy model. Najlepszy będzie ten, który zostanie dopasowany do sylwetki panny młodej.

Wysokie i szczupłe panie prezentują się doskonale niemal w każdym kroju sukni, jednak kobiety nieco niższe i bardziej przysadziste powinny zdecydować się na suknię odcinaną pod biustem lub w kroju A, która świetnie ukryje masywne biodra i nogi.

Najbardziej popularne kolory sukien ślubnych to biały i ecru. Jednak odważne panny młode decydują się niekiedy na połączenie tych barw z czerwienią, błękitem lub nawet kolorem czarnym. Na takie połączenia kolorystyczne stawiają panie, które nie boją się eksperymentować z wizerunkiem i lubią budzić kontrowersje.

Welon

Nieodłącznym elementem stroju panny młodej jest welon. Niektóre panie rezygnują z niego na rzecz innych ozdób wpinanych we włosy, jednak pozostaje on najczęściej wybieranym dodatkiem.

Welon ma również znaczenie symboliczne, szczególnie jeżeli składa się nie tylko z części opadającej na tył głowy, ale również na twarz.

Okrycie wierzchnie

Wiele ślubów odbywa się w okresie letnim, kiedy można pozwolić sobie na założenie sukni z głębokim dekoltem i odkrytymi ramionami. Jednak panie, szczególnie te, które biorą ślub kościelny, decydują się na założenie na czas ceremonii okrycia zakrywającego ramiona. Okryciem tym najczęściej jest bolerko.

Ślub odbywający się w zimnym miesiącu determinuje zadbanie o cieplejsze okrycie. Awangardowym rozwiązaniem jest założenie w tym czasie prawdziwego futra.

Bielizna

Żadna suknia ślubna nie będzie prezentować się dobrze, jeżeli założona pod nią bielizna nie będzie idealnie dopasowana. Producenci bielizny oferują wiele modeli biustonoszy, których wybór zależy w dużej mierze od wykończenia sukni. Odpowiednio dobrana bielizna charakteryzuje się nie tylko właściwym rozmiarem, ale jest również wygodna i nie odznacza się pod suknią.

Biżuteria

Elementem wykańczającym całą stylizację jest biżuteria. Należy pamiętać, że powinna ona współgrać z całością stroju i być ozdobą, a nie detalem szpecącym pannę młodą.

Koniecznie przeczytaj:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.