Bierzesz niedługo ślub, a nie masz tylko sukni ślubnej? A może przygotowania dopiero przed Tobą? Jeszcze nie jesteś nawet zaręczona? Jeśli na którekolwiek z pytać odpowiedziałaś TAK, ten artykuł jest właśnie dla ciebie.

Przed przyszłą Panną Młodą stoi wiele zadań do wykonania. Nie wystarczy tylko zarezerwować sali i zaplanować menu, a później udać się z zaproszeniami do gości…

Najbardziej stresującym i czasochłonnym, ale w rezultacie bardzo przyjemnym, jest obowiązek zaplanowania odpowiedniego stroju na ten wielki dzień. Poniżej przedstawiamy kilka porad, jak stylowo wyglądać na własnym weselu.

Oczywiście, że Pannę Młodą wyróżnia biała sukienka, ale czy to wystarczy, żeby olśnić gości? W tym wyjątkowym dniu każda kobieta pragnie wyglądać najlepiej, jak się da, a my spieszymy z pomocą.

Wybór sukni ślubnej

Spis treści

suknia-slubna

Bardzo często zdarza się, że jesteśmy mistrzyniami organizacji, więc samo planowanie wesela nie zajmuje nam tak wiele czasu.

Wiemy, na co się zdecydować, kogo chcemy zaprosić, jakie ozdoby położyć na stołach i który z dostępnych zespołów gra najlepiej na uroczystościach tego typu.

Z kolei wybór sukni ślubnej może okazać się dosyć kłopotliwym wyzwaniem. Salony z sukniami oferują nam tak szeroką ofertę fasonów i krojów, że nie sposób zdecydować się za pierwszym razem.

Nawet jeśli wydaje ci się, że to właśnie ta jedyna, chwilę później znajdujesz drugą… i już nie wiesz, którą wybrać!

Ale ten przypadek jest i tak lepszy niż wersja odwrotna – kiedy nie podoba ci się zupełnie nic albo we wszystkim czujesz się źle.

Dlatego, żeby uniknąć sytuacji, w której do ślubu pozostało już niewiele czasu, a ty nadal nie masz najważniejszego elementu swojej kreacji – rozpocznij poszukiwania sukni ślubnej, najszybciej jak się da.

Zwykle na rok od daty ślubu zaczynają się wszystkie przygotowania większości par, więc w tym czasie, razem z podejmowaniem decyzji co do rosołu czy jarzynowej na weselnym stole, staraj się odwiedzać dostępne w twojej miejscowości salony ślubne.

Co roku w większych miastach organizowane są targi ślubne – może właśnie tam znajdziesz coś idealnego dla siebie?

Salon ślubny, wypożyczalnia sukni czy komis sukien ślubnych?

suknie-slubne

Przyszła Panna Młoda nie musi koniecznie decydować między sukniami z salonów ślubnych.

Mają one wprawdzie najmodniejsze fasony, jednak ich cena może być bardzo wysoka.

Jeśli jednak należysz do grona tych kobiet, dla których tej jeden dzień jest tak ważny, że chce prezentować się stylowo, a tym samym nie ma dla niej znaczenia cena – salon ślubny będzie strzałem w dziesiątkę.

W domach mody można znaleźć suknie ślubne z rąk światowej sławy projektantów. Wypożyczalnie natomiast oferują usługi odstąpienia sukni ślubnej na określony czas za opłatą.

Cena za wypożyczenie jest zazwyczaj niższa niż cena kupna sukienki, ale to, co czasem odstrasza i zniechęca, to fakt, iż jedną rzecz mogło nosić już kilkanaście osób.

Mimo że wszystkie wypożyczone w ten sposób ubrania są czyszczone specjalnymi środkami lub oddawane do pralni chemicznej, wybór sukni ślubnej z wypożyczalni odbiera nam trochę oryginalności.

Komisy ślubne

Komisy ślubne będą ciekawym rozwiązaniem dla kobiet, którym zależy zarówno na oryginalności jak i na niższej cenie.

Do komisów byłe Panny Młode przynoszą stylizacje ze swoich wesel. Komis zabiera dany procent od zysku ze sprzedaży, a kobiety na tym zarabiają i dają swoim sukniom drugie życie.

Najważniejszy powód, dla którego warto rozważyć opcję kupienia sukni ślubnej z komisu to cena.

Komis pozwala zaoszczędzić około połowę ceny początkowej sukni ślubnej – np. jeśli w salonie zapłaciłybyście 5 000 złotych, w komisie ta cena wahałaby się od 2 500 – 2 800 złotych.

Często sprzedające dorzucają do sukni ślubnej jakieś gratisy w postaci welonu czy bolerka.

Tak zaoszczędzone pieniądze można odłożyć do banku albo wyłożyć na coś innego – podróż poślubną czy remont wspólnego mieszkania.

Komis sukien ślubnych i wypożyczalnia – tak czy nie?

Żeby wyglądać modnie, naprawdę nie trzeba wydawać kosmicznych sum na suknie ślubne. Te znajdujące się w komisach i wypożyczalniach są najczęściej bardzo nowe – czasem nie mają nawet roku.

Moda ślubna nie zmienia się tak szybko, nie z sezonu na sezon. Wystarczy poprzeglądać czasopisma z kreacjami projektantów i na tym wzorować swój model. Coraz częściej Panny Młode wybierają tę formę zakupu.

Wizyta w wypożyczalni i komisie przestała być powodem do wstydu, dlatego i ty rozważ tę opcję. Bądź modna niewysokim kosztem!

Na co zwrócić uwagę wybierając suknię na ślub?

wybor-sukni-slubnej

Niezależnie od tego, gdzie zdecydujemy się kupić suknię ślubną i dodatki – najważniejsza jest przymiarka. Zabierz ze sobą koleżankę czy mamę, które będą mogły ci doradzić i sprawdzić, czy podkreśla wszystkie atuty twojej figury oraz tuszuje pewne mankamenty. Przy przymiarce nie zapomnij także o butach.

Najlepiej weź ze sobą te, które planujesz założyć na wesele, by sprawdzić, jak komponuje się ze sobą całość.

Koniecznie przeczytaj:

0 Udostępnień