Łyżeczka UNNY, znana także jako łyżeczka do wyciskania wągrów, zaskórników i pryszczy to proste i tanie narzędzie, które pomoże w codziennej pielęgnacji skóry. Wyciskanie ich palcami może sprawić, że na Twojej skórze pojawią się blizny. Stosowanie łyżeczki UNNY pomoże Ci uniknąć blizn i zakażeń.

Sprawdź wczorajszy ranking: Dobre plastry na zaskórniki

Wągry i zaskórniki powstają wskutek zapychania się porów na skórze, ich powstawanie potęguję także nadmierna produkcja łoju. Zatkane pory, w zetknięciu z powietrzem, nabierają ciemnego koloru, który sprawia, że wągry i zaskórniki stają się bardzo widoczne na skórze!

W dzisiejszym poradniku pokażę Ci, jak używać łyżeczki UNNY. Stosując ją, bardzo łatwo pozbędziesz się wągrów, zaskórników oraz pryszczy a w dodatku, nie narazisz się na blizny i zakażenie, z którego często powstają pryszcze.

Innym, równie dobrym sposobem na wągry jest maseczka z czarnego węgla leczniczego. Wracając jednak do łyżeczki UNNY, oto szybki poradnik w 4 krokach:

Jak wyciskać zaskórniki łyżeczką UNNY?

 1. Umyj twarz i usuń makijaż.
 2. Rozszerz pory gorącą parą.
 3. Przyłóż i dociśnij łyżeczkę UNNY do zaskórnika.
 4. Usuń chusteczką higieniczną wyciśniętą wydzielinę.
 5. Nawilż twarz po wyciskaniu.

Co to jest łyżeczka UNNY?

UNNA to łyżeczka do wągrów i zaskórników. Jest to dziesięciocentymetrowa metalowa pałeczka wykonana ze stali chirurgicznej, dzięki temu nie rdzewieje i nie uczula. Pałeczka posiada dwa oczka różnej wielkości na obu końcach.

W zależności od wielkości wągra, zaskórnika czy pryszcza, wybieramy któryś z końców, którego wielkość oczka będzie najodpowiedniejsza.

Narzędzie do usuwania wągrów – jak używać?

przygotowanie-skory-do-wyciskania-wagrow

 • Umyj dokładnie twarz, pozbywając się makijażu. Delikatnie osusz twarz ręcznikiem. Zbyt mocne przyciskanie ręcznika przy wycieraniu twarzy, powoduje mikro otarcia, które źle wpływają na stan Twojej cery!

 

 

goracy-napar-wyciskanie-pryszczy

 • Zagotuj trochę wody w garnku, bo będziesz potrzebować gorącej pary, aby rozszerzyć pory na skórze. Wągry i zaskórniki łatwiej się usuwa, gdy pory są dobrze rozszerzone.

[irp posts=”13154″ name=”Najlepsze maseczki na wągry – musisz je poznać!”]

 

recznik-na-glowe-wyciskanie-wagrow

 • Przykryj głowę ręcznikiem i nachylając się nad parującą wodą.

 

 

napar-wyciskanie-wagrow

 • Pozostań w tej pozycji przez 5-8 minut. Uważaj, aby nie poparzyć się, dlatego zachowaj odpowiednią odległość od źródła pary.
 • Uważaj podczas przenoszenia garnka z gorącą wodą, możesz poparzyć sobie dłonie.
 • Lekko zaróżowiona twarz podczas “parówki” to nic złego, jest to jednak pierwszy znak, że skóra za chwilę będzie miała dosyć.

 

 

lyzeczka-unny

 • Sterylizacja łyżeczki UNNY. Łyżeczka do wągrów i zaskórników będzie miała stały kontakt z głębszymi warstwami naskórka na Twojej cerze, ponieważ podczas wyciskania np. wągra, powstanie mały otwór w skórze, przez który możesz wprowadzić do niej bakterie, wywołując w ten sposób stan zapalny naskórka. Aby tego uniknąć, co chwilę zanurzaj łyżeczkę UNNY w odrobinie alkoholu.
 • Zanim przystąpisz do wyciskania wągrów i zaskórników, dokładnie umyj dłonie. Znajdują się na nich bakterie, których na pewno nie chcesz na swojej twarzy.

 

 

wyciskanie-wagrow-lyzeczka-unny

 • Czas na wyciskanie zaskórników i wągrów łyżką UNNY. Upewnij się, że masz idealne światło, aby dostrzec każdy zaskórnik i wągier.
 • Proces wyciskania zacznij od znalezienia np. zaskórnika, przyłóż łyżkę UNNY i dociśnij ją do skóry na tyle mocno, aby zaskórnik wyszedł na powierzchnię.
 • Gdy już jakaś część zaskórnika wyjdzie na powierzchnię, ponownie dociskaj łyżkę UNNY w tym samym miejscu, lecz pod innym kontem, aby całkowicie pozbyć się zaskórnika.

[irp posts=”7708″ name=”Maseczka z węgla aktywnego na wągry”]

 

dezynfekcja-lyzeczki-unny

 • Nie zapomnij, że maczać łyżkę UNNY w alkoholu, aby pozbyć się z niej wszelkich bakterii.

 

 

pielegnacja-skory-po-wyciskaniu-wagrow-zaskornikow

 • Otwarte pory na skórze trzeba odpowiednio pielęgnować. Pory zostaną otwarte jeszcze na jakiś czas.
 • Nawilż skórę i nie nakładaj na nią makijażu, daj jej odpocząć i wyleczyć się po wyciskaniu wągrów i zaskórników.
 • Teraz możesz cieszyć się piękną, zdrową i przede wszystkim czystą cerą!

Przyrząd do usuwania zaskórników i wągrów jakim jest łyżeczka UNNY, to bardzo dobry sposób na pielęgnację cery!

Zapraszam także do obejrzenia poradnika w formie wideo:

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.