Maseczki na włosy sprawiają, że zaraz po zabiegu, odnajdujemy w swoich włosach nowy, głębszy i piękniejszy kolor. Znikają zniszczone i matowe kosmyki, które przysparzają naprawdę wielu problemów.

Musicie wiedzieć, że bardzo często, domowe maseczki na włosy są o wiele efektywniejsze niż gotowe kosmetyki do pielęgnacji włosów!

Nie bez znaczenia pozostaje także skóra głowy i jej pielęgnacja. Często kobiety popełniają ten kardynalny błąd i jedynie skupiają się na pielęgnacji włosów, pomijając tym samym pielęgnację skóry głowy! Sam peeling skóry głowy raz czy dwa razy w miesiącu daje dość zadowalające efekty!

Na popularnych forach, często można także przeczytać o problemach z brzydkim zapachem włosów i skóry głowy, te problemy biorą się z braku kompleksowej pielęgnacji włosów i samej skóry głowy, gdzie często dochodzi do rozwoju drobnoustrojów i bakterii których obecność na skórze głowy jest niedopuszczalna!

maseczki-do-wlosow-przepisy

Ale do rzeczy…

Wracając do tematu, maseczka na włosy jest zabiegiem, który należy rozważyć, jeśli chcemy, aby włosy wyglądały zdrowo i miały piękny głęboki kolor! Oto najlepsze domowe maseczki do włosów:

Domowa maseczka na włosy z awokado

maseczka-do-wlosow-z-awokado

Jest to maseczka do włosów która sprawia, że zyskują one piękny połysk! Do przygotowania maseczki będziesz potrzebować:

Należy połączyć oba te składniki w ten sposób, aby uzyskać konsystencję płynnej maseczki. Odżywkę do włosów z awokado należy nałożyć na włosy na około 20-30 minut. Po upływie tego czasu należy spłukać maseczkę ciepłą wodą.

Pamiętaj!

Przygotuj maseczkę tuż przed nałożeniem jej na włosy, w ten sposób zapobiegniesz utlenieniu się cennych dla włosów składników.

Domowa maseczka na włosy z jogurtu

maseczka-do-wlosow-z-jogurtu

Jogurt w tej maseczce pełni główną rolę. Wesprze porost włosów oraz oczyści pory na skórze głowy. Musisz wiedzieć, że jogurt zawiera kwas mlekowy, co sprawia, że włosy nabiorą gładkości oraz blasku!

Składniki potrzebne do przygotowania maseczki do włosów:

Kolejnym bardzo ważnym składnikiem tej maseczki na włosy, jest żółtko jaja! Żółto sprawi, że włosy nabiorą elastyczności, co będzie skutkować mniejszą ilością włosów połamanych i zniszczonych, staną się odporne na uszkodzenia!

Maseczka musi być trzymana na włosach przez co najmniej 20 minut. Następnie spłucz ją ciepłą wodą.

Domowa maska do włosów z miodem

maseczka-do-wlosow-z-miodu

Ta maska do włosów powinna być nakładana na mokre włosy. Oto składniki, których będziesz potrzebować:

 • łyżeczka oliwy z oliwek
 • dwie łyżeczki naturalnego miodu
 • łyżeczka mąki
 • łyżeczka maślanki

Maska ta jest dość prosta w przygotowaniu, pierwszym krokiem będzie połączenie ze sobą i podgrzanie w mikrofalówce mieszanki:

 1. maślanki
 2. miodu
 3. oliwy z oliwek

Drugim krokiem będzie dodanie łyżeczki mąki, aby nieco zagęścić maseczkę.

Maseczka na włosy z oleju rycynowego i nafty

maseczka-do-wlosow-z-oleju-rycynowego

Jest to bardzo dobra maseczka do włosów, która odżywia włosy na przekroju całej ich struktury. Do przygotowania maski będziesz potrzebowała jedynie 3 składników, oto one:

 • 3 łyżki którejkolwiek odżywki do włosów
 • 1 łyżkę olejku rycynowego
 • 3 łyżki nafty kosmetycznej

Połącz wszystkie wymienione składniki w jedność i wetrzyj maseczkę w wilgotne włosy. Następnie należy zawinąć włosy w ręcznik. Możesz też założyć czepek jeśli masz go pod ręką.

Wydzielające się ciepło spowoduje, że składniki zawarte w maseczce wchłoną się głęboko we włosy. Maskę do włosów należy pozostawić na co najmniej pół godziny. Po upływie tego czasu użyj szamponu, aby dokładnie umyć włosy.

Ostatnim etapem będzie płukanie włosów sokiem cytrynowym.

Czasem dziewczyny narzekają, że włosy po umyciu wyglądają jak przetłuszczone, przyczyną jest nafta kosmetyczna, która stanowi jeden ze składników maseczki. Żeby uniknąć efektu tłustych i ciężkich włosów, musisz bardzo dobrze umyć, a potem spłukać włosy!

Maseczka na włosy z oliwy z oliwek i żółtka – tzw. maseczka majonezowa

maseczka-do-wlosow-z-oliwy-z-oliwek-i-jajka

Maseczka ta znana jest jako: maseczka majonezowa :-) zyskała taką ksywkę, ponieważ konsystencja maseczki do złudzenia przypomina właśnie majonez. Do przygotowania tej maski będziesz potrzebować jedynie dwa składniki:

 • oliwa z oliwek
 • żółtka jaja

Należy połączyć 2 łyżki oliwy z oliwek z 2 żółtkami. Powstałą maseczkę nałóż na włosy i nałóż na nie czepek, teraz musi minąć aż godzina!

Ostatnim etapem pielęgnacji włosów będzie umycie ich szamponem i dobre spłukanie letnią wodą.

Każda z wymienionych przez mnie maseczek do włosów daje pożądane efekty, nie trzeba tracić dużych pieniędzy na wypromowane przez koncerny farmaceutyczne kosmetyki do pielęgnacji włosów! Zachęcam Was do przetestowania każdej z maseczek.

Jeśli natomiast macie swoje sprawdzone przepisy, to zapraszam do podzielenia się nimi w komentarzu pod artykułem! :_)

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.