Awokado – kalorie. Próżno w diecie szukać równie łatwo dostępnego, zdrowego i smacznego produktu, co owoce awokado. Są dość specyficzne, bo choć zaliczane do owoców i to egzotycznych, w smaku nie są ani trochę słodkie.

Awokado wartości odżywcze

Awokado jest owocem o całej masie zastosowań. Do użytku wykorzystywana jest nawet charakterystyczna pestka, o masie stanowiącej większość całego owocu. Po wysuszeniu i zmieleniu jest źródłem wyjątkowo łatwostrawnego i pożytecznego błonnika.

Okazuje się, o czym słyszało wielu ludzi, że awokado to nie tylko błonnik. Owoc ten odżywia serce, mózg, wspomaga rozwój płodu poprzez zawartość wysokiej dawki naturalnego kwasu foliowego.

Ma pozytywny wpływ na oczy, działanie przeciwzapalne, pełny jest antyutleniaczy spowalniających proces starzenia się oraz blokujących proces tworzenia się nowotworów.

Awokado to skondensowana dawka najbardziej potrzebnych do codziennego funkcjonowania witamin i mikroelementów takich jak witaminy z grupy B, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, witamina C, likopen.

Awokado – kalorie

Owoc ten nie należy do niskokalorycznych. Jedno awokado to wartość energetyczna i zawartość tłuszczu porównywalna do zawartości tłuszczu w wysokoprocentowym maśle. Jedno awokado to około 230 kalorii. Lecz nie należy przerażać się tą ilością.

Zjadanie awokado nawet dwa razy w tygodniu jest w stanie przynieść znaczącą poprawę zdrowia. Dzieje się tak dlatego, że mimo iż awokado to prawie sam tłuszcz, to są to pożyteczne kwasy nasycone, wpływające na każdy układ ciała. Poznaj przepis na maseczkę z awokado!

Co więcej, awokado ma zdolności poprawiające trawienie i pobieranie z pożywienia większej ilości składników mineralnych. Okazało się również iż paradoksalnie awokado powinno być wykorzystywane do odchudzania.

Osoby zjadające regularnie ten owoc czuły się mniej głodne i miały mniejszą ochotę na niezdrowe przekąski, przez co mogły schudnąć. Poprawiły się również wyniki poziomu cholesterolu we krwi, wskazując na niższą wartość. Awokado ma zatem wpływ na utratę zbędnych kilogramów oraz poprawę zdrowia.

Koniecznie sprawdź:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.