Jogurt jest produktem szczególnie lubianym przez dziewczyny, mieści się nawet w małej torebce, jest idealny na drugie śniadanie, jogurt świetny także jako szybkie danie po treningu, bo uzupełnia białko. Ceniona właściwość jogurtu to jego kalorie a właściwie ich niewielka ilość. Niestety nie można jeść go bez końca, sprawdź dlaczego!

Jogurt z powodzeniem możemy traktować jako doraźną dawkę zdrowia, jogurt jest źródłem potasu, wapnia i magnezu. Czyli źródłem najpotrzebniejszych witamin potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania ciała i umysłu. Sprawdź: ile kalorii ma jogurt!

400 g. jogurtu na dzień to za dużo!

Kobiety chcą szybko schudną, często stosują dietę jogurtową, dieta ta również występuje pod hasłem jako dieta biurowa. Jest to dieta, która nie zawiera chemii, jest niskokaloryczna i jest bardzo prosta w stosowaniu.

jogurt

Należy jednak mieć na uwadze, że zastępowanie wszystkich potraw w ciągu dnia wyprowadzi Cię na manowce.

Taka dieta jogurtowa szybko Ci się znudzi, stanie się monotonna i uniemożliwi Twojemu organizmowi przyjęcie szerszego rodzaju składników i witamin, których jogurt niestety nie posiada.

Jedząc jedynie jogurt, narazisz się również na niekontrolowane napady głodu, które mogą sprawić, że odchudzanie legnie w gruzach!

Kazeina to główne białko w jogurcie

spozywanie-jogurtu-naturalnego-codziennie

Kazeina jest głównym białkiem w jogurcie, niestety nie jest ona szczególnie dobrze tolerowana przez przewód pokarmowy.

Jeśli kazeina będzie na dłuższą metę gościć w Twoich jelitach to możesz narazić się na bóle brzucha oraz zapalne stany jelit! Dlatego nawet 400 g. jogurtu dziennie potrafi przysporzyć więcej komplikacji niż jest to warte…

100 g. jogurtu dziennie to zbyt mało!

Jeśli Twoja dieta nie przewiduje przynajmniej 100 g. jogurtu/dzień to musisz się postarać, aby znaleźć jakieś inne źródło wapnia!

Natomiast jeśli uda Ci się zorganizować posiłki w ten sposób, aby w spożywanych posiłkach znalazło się nieco jogurtu to tym lepiej dla Ciebie! Obecność wapnia w pożywieniu to często ignorowana rzecz…

szklanka-jogurtu

Wapń jest szczególnie ważną witaminą ze względu na łatwość psucia się zębów oraz nadmierna łamliwość kości.

Jeśli przekroczysz 30-tkę i nie zadbasz o codzienną dawkę wapnia, to organizm może zacząć sięgać po zgromadzone zapasy wapnia w Twoich kościach. A stąd już tylko o krok do osteoporozy.

Potas i szczepy dobrych bakterii

Nie tylko wapno jest ważnym składnikiem w jogurcie naturalnym, są nim również potas oraz szczepy dobrych bakterii.

Potas odpowiedzialny jest za regulacje gospodarki wodnej w Twoim organizmie, o szczepy dobrych bakterii wzmacniają Twoją odporność! Koniecznie sprawdź jak zrobić maseczkę z jogurtu naturalnego!

200-300 g. jogurtu/dzień w sam raz!

200-300 g. jogurtu naturalnego to porcja 1 szklanki produktu. Jest to optymalna dawka, która uzupełni Twoją codzienną dietę o pełnowartościowe białko, potrzebne szczególnie zaraz po treningu.

Szklanka jogurtu naturalnego to swoista bomba witaminowa! W jogurcie znajdują się również witaminy z grupy B które odpowiedzialne są za koncentrację, dobrą pamięć i równowagę psychiczną.

dieta-jogurtowa

Szklanka jogurtu dziennie, polecana jest przez dietetyków szczególnie w okresie kiedy masz wzmożoną aktywność intelektualną.

Również naukowcy z Japonii jednoznacznie stwierdzili, że w 80% osoby cierpiące na nieświeży oddech, pijąc szklankę jogurtu dziennie, zażegnały tą przypadłość zyskując świeży i normalnie pachnący zapach z ust!

Wiele postaw na szali, aby zorganizować sobie dietę w ten sposób, by znalazł się w niej jogurt w dawce 200-300 gramów na dzień! Same plusy i zero minusów!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.