Dziś podpowiadamy jak pozbyć się trądziku i na co trzeba uważać, aby nie ucierpiało na tym Twoje zdrowie! Trądzik jest przypadłością, która dotyka nie tylko młodych ludzi.

W ich przypadku trądzik po jakimś czasie znika, ale bywa również tak, że sytuacja jest odwrotna i nawet osoby po trzydziestce borykają się z wypryskami. Trądzik u dorosłych to coś innego niż trądzik młodzieńczy i przypadłość ta powinna być leczona.

Czasem wydaje się, że nic nie jest w stanie pomóc, ale to nieprawda. Sięgaj wtedy po różne metody. Oto przegląd najpopularniejszych sposobów na pryszcze:

Leczenie trądziku antybiotykami

Codziennie rano nowe pryszcze powodują pogorszenie nastroju, zmniejszają aktywność życiową. A przecież wypróbowano już tak wiele różnych kosmetyków, maści leczniczych i nie tylko.

Koniecznie sprawdź:

Nic z tego. W takim momencie nawet lekarze dermatolodzy bezradnie rozkładają ręce i proponują leczenie antybiotykami.

leczenie-tradziku-antybiotykami
Leczenie trądziku antybiotykami nie zawsze wyjdzie nam na dobre…

Niestety to także nie jest metoda idealna, warto dobrze się zastanowić przed wykupieniem recepty. Po pierwsze leki takie nie są obojętne dla organów wewnętrznych. W wielu przypadkach mają bardzo zły wpływ na rozwijający się zarodek jeśli jesteś w ciąży.

Jeśli natomiast kobieta nie jest świadoma, że jest w ciąży, to płód może być poważnie uszkodzony.

Dlatego przed przepisaniem antybiotyków, kobiety otrzymują do podpisania specjalne oświadczenie, w którym stwierdzają, że nie są w ciąży. Możemy zatem wyobrazić sobie jaki wpływ mają te leki na organizm.

Antybiotyki niszczą również florę bakteryjną jelit oraz powodują obniżenie odporności. Ponadto nie ma wcale gwarancji, że to pomoże. Leki należy przyjmować przez dłuższy czas, znacznie dłuższy niż przy chorobie wywołanej drobnoustrojami.

Jak pozbyć się trądziku? tabletki antykoncepcyjne traktuj z dystansem!

Niektórzy dermatolodzy przepisują kobietom tabletki antykoncepcyjne, co ma na celu usunięcie trądziku. Przepisywane są one nawet młodym kobietom, które nie współżyją. W wielu przypadkach tabletki antykoncepcyjne są w stanie zahamować rozwój trądziku, ale w niektórych przypadkach wręcz odwrotnie – mocno go zaostrzają.

Bez odpowiednich badań poziomu hormonów, wykonanych u endokrynologa, nie będziemy mieli pewności, jak zadziałają w danym przypadku.

leczenie-tradziku-tabletkami-antykoncepcyjnymi
Tabletki antykoncepcyjne na trądzik? hmmm…

Efektem nie będzie tylko pogorszenie cery, ale również w wielu przypadkach mocne obniżenie nastroju, zaostrzenie zaburzeń psychicznych. Również inne nieprzyjemne objawy, takie jak mdłości, bóle głowy, bardzo silny niepokój.

Zanim dobierze się odpowiednie tabletki, zdrowie po prostu nadmiernie cierpi. Ponadto zażywanie tabletek wiąże się z innym problemem, jakim jest zakrzepica.

Zakrzepica jest schorzeniem śmiertelnym. Zagrożone są nią szczególnie kobiety cierpiące na zaburzenia krążenia, oraz nadciśnienie, a także mające kilka innych schorzeń, na przykład cukrzycę.

Jednak większość lekarzy dermatologów i ginekologów nie zleca dodatkowych badań, przepisując tabletki antykoncepcyjne.

Leczenie trądziku u lekarza ginekologa endokrynologa

Trądzik wiąże się z zaburzeniami hormonalnymi, szczególnie u osób, które dawno nie są już nastolatkami.

W przypadku poważnych zaburzeń, na przykład zauważania u siebie trądziku, a także hirsutyzmu, czyli nadmiernego owłosienia (w przypadku kobiet na twarzy, na piersiach i brzuchu) SPRAWDŹ: jak działa brazylijska depilacja!, warto udać się do lekarza.

On skieruje na odpowiednie badania i przepisze odpowiednie leki. Niestety często są to tabletki antykoncepcyjne, czasem inne leki. Od pacjentki zależy, czy będzie je stosować. Okazuje się również, że trądzik jest wywołany hormonami, ale te w badaniach wychodzą w normie. To dlatego, że jest to górna granica normy.

Zioła na trądzik

ziola-na-tradzik
Jak pozbyć się trądziku stosując zioła?

Coraz więcej osób dorosłych dotkniętych trądzikiem, nie chce zażywać mocnych leków, aby pozbyć się trądziku. Szukają alternatywy. Często są to zioła, jako naturalne środki. Jednak zioła to również leki, często mogą zadziałać w sposób odwrotny od zamierzonego i zaostrzyć trądzik.

Dlatego przed rozpoczęciem spożywania ziół powinniśmy skonsultować się z doświadczonym zielarzem, który dobierze odpowiednie lekarstwo.

Dla kobiet, które mają problemy z nadmiernym poziomem androgenów, co skutkuje trądzikiem, nadmiernym owłosieniem i złym samopoczuciem poleca się miętę zieloną.

Odkryto, że już po dwóch dniach jest w stanie znacząco obniżyć poziom androgenów we krwi. Jednak jeśli kłopot dotyczy nadmiernej ilości estrogenu, to picie mięty pogorszy jedynie dysproporcje. Jak pozbyć się trądziku za pomocą ziół?

Innym ziołem polecanym na trądzik jest wiesiołek. Jednak nie u wszystkich kobiet da ten sam efekt, u niektórych może pogorszyć nastrój. Innymi ziołami, jakie są polecane na trądzik, są na przykład: szałwia, pokrzywa, skrzyp, mniszek lekarski, fiołek trójbarwny lub rumianek, który także świetnie rozjaśnia włosy!

Dieta, oczyszczanie a trądzik

To zaskakujące, ale w wielu przypadkach dieta potrafi zdziałać cuda. Okazuje się, że osoby, które całkowicie przeszły na dietę warzywno owocową na zawsze pożegnały się z trądzikiem. Nie każdego na to stać, ale warto przynajmniej odrzucić niektóre pokarmy i zastąpić je świeżymi owocami.

To nie wszystko. Przez skórę ciało pozbywa się toksyn, dlatego warto parę razy do roku przeprowadzać detoks. Pomaga w tym po prostu post.

Może przybierać dwie formy, post całkowity, gdy przez kilka dni nic nie jemy, a jedynie pijemy wodę, oraz post polegający na spożywaniu soków warzywnych. W ten sposób organizm będzie odciążony, a cera poprawi się. SPRAWDŹ: jak dbać o cerę mieszaną!

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!

1 KOMENTARZ

  1. Mój syn miał ogromne problemy z trądzikiem i próbowaliśmy z mężem pomóc mu na różne sposoby. Dopiero dermatolog poleciła nam żel antybakteryjny Aquaclin, który codziennie wsmarowuje w skórę twarzy tam gdzie pojawi się pryszcz. Lekarka zabroniła je wyciskać, a o twarz syn musi dbać dodatkowo, ale to działa. Sukcesywnie pozbywa się trądziku, a my od siebie polecić możemy wszystkim rodzicom, których dzieci się z tym problemem zmagają.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.