Dziś omówimy modelowanie o zagęszczanie brwi. Brwi są stałym elementem twarzy. Gdy z jakiegoś powodu tracimy brwi lub są w kiepskim stanie, wzrok często wędruje właśnie do tego miejsca.

Ostatnio ładne brwi są coraz bardziej w modzie. Podchwycili to projektanci, którzy podkreślają tę cechę u modelek na wybiegach. Przykładem modelki z tą charakterystyczną cechą jest Cara Delevingne.

Czemu brwi są tak ważne?

Brwi to nie tylko włosy nad oczami, pełnią ważną funkcję w naszej urodzie, a nawet w życiu społecznym. To dzięki ekspresji mięśni czoła, gdzie leżą brwi, wyrażamy wiele emocji.

Zbyt wysoko położone nadają twarzy wygląd przestraszony lub zdziwiony, a zbyt nisko sprawiają, że wyglądamy na ponurych i złych. Bardziej zarysowane brwi sprawiają, że dana osoba jest odbierana jako pewniejsza siebie, zdecydowana.

brwi

Położenie brwi wyznacza również proporcje twarzy. Jeśli brwi są regularne, czyli czoło ma podobną szerokość co twarzoczaszka, to uznajemy, że dana osoba jest atrakcyjna. Regulacja brwi dodaje urody, łagodzi rysy twarzy i zmienia jej proporcje, a nawet odmładza. Mała zmiana daje duży efekt.

Warunkiem jest jednak to, by one wyglądały naturalnie. Zbyt często na ulicy widujemy kobiety w różnym wieku, których brwi są nieudolnie poprawione za pomocą kredki do oczu, lub wręcz całkowicie wyskubane, by na ich miejscu narysować nowe.

Niestety bardzo rzuca się to w oczy. Kobietom wydaje się, że im są one cieńsze, tym lepiej. Tymczasem okazuje się, że o wiele lepiej odbierane są naturalne, dosyć gęste i regularne brwi. Niektóre kobiety wyglądają dobrze nawet w brwiach grubszych i bardziej wyrazistych.

Ponadto warto wiedzieć, regularnie wyskubywane brwi robią się coraz słabsze i z czasem odrasta coraz mniej włosków, ponieważ osłabione są ich cebulki. Z każdym wyrwanym pęsetką włosem tak naprawdę oddalamy się od realizacji celu, jakim są ładne brwi.

Zagęszczanie brwi

regulowanie-brwi

Jeśli chcemy coś zrobić ze swoimi brwiami, to przede wszystkim warto wykorzystać włosy dane przez naturę. Zamiast wyrywać czy golić i rysować od początku, spróbujmy najpierw innych sposobów. Zawsze wygląda to bardziej naturalnie. Zagęszczanie brwi oraz ich regulacja to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych.

Zabieg rekonstrukcji brwi jest stosunkowo nowy na rynku kosmetycznym. Zachwyca wiele kobiet, które nie chcą ryzykować innymi metodami, na przykład makijażem permanentnym.

Zagęszczenie brwi nowoczesną metodą to zabieg, którego efekty utrzymują się przez maksymalnie cztery tygodnie, a są znacznie bardziej naturalne. Polega na doczepieniu do istniejących włosków kolejnych, które pogrubiają brew. Włoski dobrane są w kolorze najbardziej zbliżonym do naturalnego koloru włosów klientek.

Doświadczona kosmetyczna poprawia łuk brwi, by wyglądały symetrycznie, były pełne, ale efekt był niewymuszony. Inna metoda na rekonstrukcję brwi to dorysowanie włosków za pomocą cieniutkiego jak drucik pędzelka.

Oba te sposoby wymagają wysokich umiejętności manualnych oraz precyzji, dlatego warto wybierać przede wszystkim sprawdzone salony kosmetyczne.

Metoda rekonstrukcji brwi jest polecana również tym, którzy stracili włosy na przykład w wyniku choroby nowotworowej, co pozwala im poczuć się atrakcyjniej. Koniecznie sprawdź jak farbować brwi kawą i kakao!

Makijaż permanentny brwi

makijaz-permanentny-brwi

Popularną metodą poprawiania wyglądu brwi jest makijaż permanentny. Jednak warto wiedzieć, że najlepiej wygląda u osób, które posiadają naturalne brwi, które nadają się do regulacji. W przeciwnym razie, szczególnie niedługo po zabiegu, będą dość mocno rzucały się w oczy.

Nigdy nie wiadomo czy w tym wypadku brwi nie wyjdą zbyt ciemne, a jak wiadomo, efekt utrzymuje się przez wiele tygodni. W tym czasie efekt stopniowo blednie, ale nie zawsze klientki są z niego zadowolone. Wiele zależy od doświadczenia kosmetyczki. Lepiej nie eksperymentować samemu w domu, by uniknąć niezbyt zadowalającego wyglądu.

Modelowanie brwi

Niektóre osoby mają odmienny problem – natura obdarzyła je naturalnymi, bardzo gęstymi włosami, które nie pasują szczególnie do delikatniejszych kobiecych rysów. Wbrew pozorom takie osoby mają więcej szczęścia niż te skarżące się na mniej gęste brwi.

Zamiast samodzielnie je regulować, warto udać się do kosmetyczki, która zrobi to w sposób profesjonalny, chyba że sami mamy odpowiednie umiejętności. Jednak modelowanie brwi u kosmetyczki to tylko kilka minut, a efekt jest zadowalający. W domu sami możemy poprawiać efekt zabiegu, wyrywając na bieżąco tylko te włoski, które zaczynają już odrastać.

Jak dbać o brwi?

Dbanie o włoski na twarzy to ważny element codziennej pielęgnacji, który jest bardzo pomocny w makijażu. Ważne, by przede wszystkim nie przeszkadzać włosom we wzrastaniu. Słabe brwi powinny być odżywiane za pomocą specjalnych dostępnych na rynku odżywek.

Możemy je również wykonywać samodzielnie, za pomocą naturalnych olejków takich jak olejek rycynowy czy kokosowy. Najlepiej nakładać je na noc. Ciekawą metodą na zagęszczenie brwi i ogólne wzmocnienie włosów na całym ciele, jest spożywanie pestek słonecznika.

Już garść słonecznika dziennie pozwala na uzyskanie efektu, jakim jest zagęszczenie i pogrubienie brwi.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!