Czujesz się zestresowana, spięta, a niekiedy nawet przygnębiona? Częściej i szybciej niż zazwyczaj wpadasz w złość? A może masz nieodparte wrażenie, że codzienne obowiązki zaczynają cię przerastać? Jeśli na którekolwiek z zadanych powyżej pytań odpowiedziałaś twierdząco to znak, że najwyższa pora, abyś odpoczęła.

Wbrew pozorom nie jest to jednak tak proste, jak może się z pozoru wydawać. Jak się bowiem okazuje spora ilość osób po prostu… nie potrafi odpoczywać. Brzmi absurdalnie?

A jednak to prawda. Według badań opublikowanych przez niemieckie czasopismo „Vital”, aż trzy czwarte kobiet i ponad połowa mężczyzn ma wyraźne problemy z odpoczynkiem.

dobre-sposoby-na-odpoczynek

Co to oznacza?

Otóż osoby mające opisywany kłopot często odczuwają wyrzuty sumienia w chwili odpoczynku i wciąż myślą o czekających na nie obowiązkach. Zdarza się nawet, że wpadają one w panikę bądź też zaczynają odczuwać silny stres. Wbrew pozorom opisana sytuacja jest o wiele bardziej niebezpieczna, niż moglibyśmy przypuszczać.

Długotrwałe napięcie, brak odpoczynku oraz uporczywe myślenie o obowiązkach lub/i problemach nierzadko przyczyniają się do rozwoju poważnych chorób; zarówno tych fizycznych, jak i psychicznych.

Gdzie odpoczywać?

Spędzenie popołudnia z ulubioną książką bądź filmem czy nawet spotkanie z przyjaciółmi może oczywiście obniżyć poziom odczuwanego zmęczenia, niemniej jednak efektywność wspomnianych rozwiązań pozostawia wiele do życzenia.

Dlaczego?

Ponieważ opisane formy spędzania wolnego czasu nie przewidują zmiany otoczenia. A tymczasem to właśnie wyjazd z doskonale znanej nam miejscowości jest najlepszym sposobem na oderwanie się od codzienności. Pozostaje tylko jedno pytanie, a mianowicie dokąd wyjechać?

Jednym z bardziej polecanych kierunków jest polskie morze. Dlaczego akurat Bałtyk? Ponieważ to właśnie on oferuje najlepsze warunki do odpoczynku. To właśnie tu znajdziemy nasycone jodem powietrze, piękne widoki, relaksujący szum morskich fal i plaże pozwalające na odbywanie długich spacerów.

Warto dodać, że zorganizowanie takiego wyjazdu nie wymaga od nas wzięcia dodatkowego urlopu. Wystarczy bowiem wolny weekend!

Kojący pobyt w nadmorskim SPA

Oczywiście sama obecność morza nie wystarczy do regeneracji utraconych sił. Naprawdę solidnej porcji odpoczynku i relaksu doświadczysz bowiem w jednym ze znajdujących się tu ośrodków SPA. W którym z nich warto się zatrzymać?

Hotelem cieszącym się niezwykle pozytywną opinią gości jest Neptuno Resort & SPA. Ten wyjątkowy ośrodek posiada nie tylko nowoczesną strefę SPA, ale także salę, na której odbywają się zajęcia jogi czy też własną restaurację serwującą najwyższej jakości potrawy.

Weekend w SPA nad morzem wpłynie pozytywnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na urodę. We wspomnianym hotelu Neptuno Resort & SPA możemy bowiem skorzystać z szeregu upiększających zabiegów. Na gości czekają bowiem różnego rodzaju masaże, pielęgnacyjne rytuały, a także zabiegi liczne zabiegi pielęgnacyjne.

Jeśli pragniesz odpocząć, zregenerować siły i nabrać nowej energii do działania, to weekend w SPA nad morzem z całą pewnością sprosta twoim oczekiwaniom. W końcu czy może być coś przyjemniejszego niż kojąca obecności morza idąca w parze z odprężającymi zabiegami?

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.