Zabiegi SPA w obecnym okresie to niemal konieczność! Jesień i zima to czas, kiedy naturalnie obniżamy swoją aktywność. Wolimy czas spędzać przy książce i gorącej herbacie, więcej jemy.

A przecież jest tyle do zrobienia, zobaczenia. Wielu ludzi nie lubi uczucia gnuśności, które towarzyszy zimowym miesiącom. Na szczęście łatwo da się je zlikwidować, poddając się zabiegom spa idealnym na tę porę roku.

Rozgrzewające zabiegi SPA

Większość Spa na zimę szykuje dla swoich klientów specjalny pakiet zabiegów, w których nie może zabraknąć zabiegów rozgrzewających. Gdy temperatura na zewnątrz spada, najchętniej wskoczylibyśmy pod koc.

Tymczasem warto skorzystać z rozgrzewających zabiegów spa. Nie tylko sprawiają, że jest nam cieplej, ale poprawiają samopoczucie, bo przecież wpływają na zdrowie i urodę jednocześnie.

Zabiegi rozgrzewające dobrze jest robić na zimowym wyjeździe. Pozwolą na utrzymanie odpowiedniej ciepłoty ciała na przykład podczas długich godzin zjeżdżania ze stoku na nartach. Do rozgrzewających zabiegów spa należą masaże z wykorzystaniem ciepłych substancji, na przykład ciepłych kamieni bazaltowych, miodu lub podgrzanej czekolady.

Do masażów wykorzystywane są również substancje zawierające rozgrzewające olejki aromatyczne. Rozgrzewają i jednocześnie usuwają skórkę pomarańczowącynamon oraz imbir. Z ich wykorzystaniem poddamy się również peelingom rozgrzewającym. Warto korzystać również z kąpieli w ciepłych wodach leczniczych.

Zabiegi pobudzające naturalne siły witalne

zabiegi-spa-na-sily-witalne

Jesienną i zimową apatię pokonamy, poddając się zabiegom spa pobudzającym organizm i umysł, odświeżającym jedno i drugie. Jednocześnie zabiegi spa z użyciem odpowiednio dobranych kosmetyków zapewniają osiągnięcie wewnętrznego spokoju i równowagi.

Dlatego jesteśmy rozważni, nie przeładowani, ale potrafimy jaśniej myśleć i zauważamy, że nasza kreatywność wzrasta.

Aby osiągnąć taki efekt, możemy skorzystać z masażów, do których wykorzystuje się substancje o pobudzającym zapachu, takie jak cytrusy. Pobudzenie ważne jest również dla skóry, dlatego warto wybierać substancje, które zawierają dużą ilość witaminy C.

Korzystanie z jakichkolwiek zabiegów spa, które relaksują, naturalnie pobudzają tkwiące w każdym człowieku siły witalne. Jesienią i zimą mogą być nieco uśpione.

Zabiegi energetyczne

Spa czerpie z wielu kultur, a większość stosowanych przez wieki zabiegów ma na celu pobudzenie również energetycznej siły człowieka. Starożytne kultury wierzą, że człowiek posiada centra energetyczne, a ich pobudzanie poprawia przepływ energii zwanej przez niektórych praną, przez innych chi.

Zabiegi energetyczne, a jednocześnie lecznicze, to na przykład masaż shiatsu, lub pobudzanie centrów energetycznych na przykład trzeciego oka.

Energetyka jest również pobudzona i kształtowana przez muzykę, na przykład przy terapii misami tybetańskimi lub kryształowymi.

Zabiegi spa pobudzające energetykę człowieka pozwalają również na włączenie do nich elementów medytacji, nauki naturalnego oddychania. Zabiegi energetyczne pozwalają na usunięcie z organizmu niepotrzebnych, nagromadzonych napięć. Pobudzają zarówno sferę psychiczną, jak i organizm do odbudowy.

W celu poddania się zabiegom energetycznym warto szukać ofert spa zajmujących się leczeniem holistycznym. Oznacza to, że w czasie zabiegu równie ważne co ciało człowieka, jest również jego umysł i sfera duchowa.

Fototerapia

fototerapia
Zabieg fototerapii domowej

Jesienią i zimą w naszej strefie klimatycznej zaczyna brakować światła słonecznego – większość dni jest pochmurna, w dodatku czas spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. Gdy wychodzimy z domu, jest jeszcze ciemno, gdy wracamy z powrotem, już zapada zmrok.

Brak światła daje się we znaki wszystkim, nawet jeśli nie do końca to potrafimy zauważyć. Dlatego nawet jeśli pozornie nie odczuwamy takiej potrzeby, warto skorzystać z fototerapii.

Fototerapia to forma profilaktyki depresji, jak również innych schorzeń wywołanych niedostateczną ilością naturalnego światła. Fototerapii poddać możemy się w specjalistycznych klinikach, jak również istnieje możliwość zakupu własnej lampy emitującej światło widzialne.

Takie lampy wydawane są z przepisu lekarza. Z lamp należy korzystać przez okres czternastu dni, w czasie od pół godziny do dwóch godzin. Po dwóch tygodniach zaczyna obserwować się pierwsze efekty terapii, lepsze samopoczucie, większą energię, likwidację bólów głowy. Warto też spróbować zioła na ból głowy – sprawdzone metody.

Zabiegi dotleniające

zabiegi-dotleniajace
Zabiegi dotleniające

W czasie miesięcy jesiennych i zimowych większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Większość z nas rzadko ma okazję przebywać zalecanych kilka godzin na świeżym powietrzu. W związku z tym dramatycznie potrzebujemy dotlenienia. Nie tylko pozwala to odetchnąć pełną piersią, ale również wpływa na wygląd.

Cera nabiera zdrowych odcieni, przez co wyglądamy kwitnąco. Taki widok w lustrze poprawia samopoczucie. Możemy skorzystać na przykład z zabiegów na bazie tlenu hiperbarycznego.

Jest to specjalnie oczyszczony ze wszystkich zanieczyszczeń czysty tlen. Stosowany jest pod ciśnieniem wraz z substancjami odżywczymi położonymi na skórę, na przykład algami morskimi. Powoduje, że substancje te wnikają głębiej w skórę, w efekcie czego jest ona o wiele bardziej i dogłębniej odżywiona.

Które zabiegi SPA wybierasz? :-)

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!

4 KOMENTARZE

  1. A co z włosami? U mnie np. zimą sprawdza się zabieg keratynowy. Włosy są po nim w lepszej formie, lepiej znoszą niską temperaturę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.