Czysta skóra to zdrowa skóra. Przynajmniej w większości przypadków. Niedokładny demakijaż i pobieżne usuwanie zanieczyszczeń to największe grzechy większości kobiet. Zmywanie kosmetyków wciąż traktujemy jak zło konieczne – robimy to szybko i niestarannie.

A brud i resztki produktów do makijażu zostają na naszej twarzy i nie dają jej szans na pełną regenerację. Dbanie zaczyna się od mycia. Oto 3 kroki do głębokiego oczyszczenia.

Myj dokładnie

Jak myć twarz? Długo i dokładnie. Złota zasada głosi, że demakijaż powinien trwać przynajmniej tyle, ile trwało malowanie. Brzmi zaskakująco? Być może. Ale to podstawa każdej pielęgnacji.

Koniecznie przeczytaj wczorajszy wpis: Najlepszy peeling enzymatyczny – RANKING

Bez dokładnego oczyszczenia nie ma szans na to, by jakikolwiek kosmetyk dobrze się wchłonął i rozpoczął swoje działanie w głębi skóry. Przed nałożeniem kremu na noc musimy więc poświęcić parę minut na rytuał myjący.

najlepsze-sposoby-na-oczyszczanie-twarzy
3 najlepsze sposoby na oczyszczanie twarzy

Pierwszym krokiem są dopasowane do naszego typu cery kosmetyki do mycia twarzy. Inne produkty pokocha cera sucha, inne przydadzą się tłustej, jeszcze inne takiej z problemami.

Ile typów skóry, tyle potrzeb i oczekiwań. Dobry środek myjący musi jednak przede wszystkim dogłębnie oczyszczać. Żele, toniki, mleczka, płyny micelarne – to one sprawdzą się tutaj najlepiej. Raczej rezygnujmy ze zwykłego mydła, które nadmiernie wysuszy twarz i spotęguje uczucie ściągnięcia.

Moc peelingu

Wieczorny rytuał pielęgnacyjny nie obędzie się również bez dobrze dobranego peelingu. Jego rodzaj – podobnie jak pozostałych artykułów – będzie uzależniony od typu skóry. Wrażliwej lepiej nie nacierać gruboziarnistym peelingiem na bazie cukru.

Tutaj w zupełnie wystarczy delikatny kosmetyk enzymatyczny. Dla cery tłustej dobre będą produkty funkcją regulacji wydzielania sebum i, jednocześnie, nawilżające. Nawilżanie przyda się wszystkim – nigdy go sobie nie żałujmy.

Magia z Azji

Na pytanie o to, jak myć twarz nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Sposobów jest kilka, niektóre bardziej popularne, inne mniej. Ostatnimi czasy rozgłos zyskują koreańskie zabiegi pielęgnacyjne, w których główną rolę odgrywają różnego rodzaju oleje.

Dopiero  po tym pierwszym kroku przechodzimy do aplikowania kosmetyków na bazie wody. Koreańska pielęgnacja to aż dziesięć etapów. Nic dziwnego, że Azjatki mogą pochwalić się tak nieskazitelną cerą.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.