Medycyna estetyczna staje się coraz popularniejszym sposobem na zachowanie, a także wyeksponowanie urody.

Ze względu na coraz przystępniejsze ceny, oraz techniki marketingowe wielu gabinetów medycyny estetycznej z zabiegów korzystają już nie tylko zamożne kobiety, ale wszystkie panie, które chcą wyglądać po prostu lepiej, ukrywając wrodzone lub nabyte np. podczas wypadku mankamenty czy defekty w urodzie.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Od kilku lat dostrzegamy tendencje w najczęściej wykonywanych zabiegach medycyny estetycznej. Do tej pory królują zabiegi, które usuwają znamiona procesu starzenia się, czyli poprawianie owalu twarzy, zabiegi poprawiające jędrność skóry, zmniejszające widoczność zmarszczek.

Wypełnianie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego, botoksu i mezoterapia igłowa. Popularne zabiegi to również lifting podbródka, podniesienie policzków, by usnąć tak zwany „efekt chomika”.

Polacy chcą również usuwać blizny potrądzikowe, znamiona, pęknięte naczynia, żylaki i zaczerwienioną skórę. Możemy przewidywać, że w ciągu najbliższych miesięcy nie nastąpią żadne spektakularne zmiany w tych trendach. Medycyna estetyczna dalej będzie służyć przede wszystkim spowalnianiu procesu starzenia się.

Zabiegi odmładzające bez zmiany rysów twarzy

zabieg-odmladzajacy-twarz

Odmładzanie jest popularne, ale w wielu przypadkach niestety widoczne. Sztuką jest dobrać tak operacje, jak również ich rodzaj, aby efekt był widoczny, ale nie zmieniał zanadto rysów twarzy.

Wtedy fakt, że dokonano operacji staje się oczywisty, czego wiele kobiet wolałoby uniknąć, by nie paść ofiarą prześmiewczych komentarzy. Po kilku wpadkach gwiazd kina, które odbiły się szerokim echem na całym świecie (na przykład Rene Zellweger, która po zabiegach stała się prawie nierozpoznawalna) następuje odwrót od inwazyjnych metod walki ze starzeniem.

Na szczęście istnieje kilka zabiegów odmładzających, niezmieniających rysów twarzy. Należą do nich na przykład lifting termiczny. Polega na wykorzystaniu światła czerwonego, które obkurcza włókna kolagenowe, które wracają na swoje miejsce. Taki lifting bez wykorzystania lasera nadaje się również do odmładzania innych części ciała.

W przypadku liftingu operacyjnego nie jest możliwe idealne odtworzenie dawnych rysów twarzy, w tym wypadku włókna wracają na swoje stare miejsce.

Innymi zabiegami niezmieniającym rysów jest resurfacing twarzy (na bazie lasera), enermolift (masaż mechaniczny), czy zastosowanie osocza bogato płytkowego.

Medycyna estetyczna stawia na naturę

mloda-krew

W 2020 roku z pewnością zaobserwujemy, jak medycyna estetyczna bardziej kieruje się w stronę naturalnych rozwiązań. Na przykład ostatnie odkrycia dotyczące niezwykłych właściwości młodej krwi na działanie starszych organizmów z pewnością również w przyszłości zostaną wykorzystane medycynie estetycznej.

Informacje o tym, że młoda krew ma właściwości odmładzające, są znane już od setek lat (na przykład według podań historycznych był to sposób na zachowanie młodości krwawej hrabiny Elżbiety Batory, która miała kąpać się w krwi dziewic), lecz teraz znajdują potwierdzenie naukowe.

Naukowcy zauważyli, że przetoczenie krwi od młodszych mysz starszym cofa procesy starzenia się w ich organizmie oraz zmiany chorobowe. Z pewnością właściwie użyta odżywi również starzejącą się skórę. Jednak już teraz większość zabiegów odbywa się i odbywać się będzie na bazie naturalnych składników.

Osocze bogato pyłkowe

Przykładem jest zastosowanie osocza bogato płytkowego. Lekarze cenią sobie również efekty pobrania naturalnych części ciała od samych pacjentów. Nie tylko efekt jest szybszy, mniej zdarzają się komplikacje, ale również sami pacjenci szybciej wracają do zdrowia.

Bezinwazyjne zabiegi modelujące ciało

zabiegi-modelujace-cialo

Wiosną 2017 roku, a nawet jeszcze zimą 2016, wiele kobiet z pewnością zdecyduje się na zabiegi modelujące ciało, przygotowujące je do następnego sezonu bikini. Tu znajdziemy wiele klasycznych, ale również nowych zabiegów modelujących.

Do często wykonywanych zabiegów będzie z pewnością należała liposukcja, z tym że nieinwazyjna oraz body wrapping.

Polega na zastosowaniu ultradźwięków w celu rozbicia komórek tłuszczowych. Rekonwalescencja po takim zabiegu jest znacznie szybsza, a efekty porównywalne z użyciem skalpela, oczywiście po kilku seriach zabiegu.

Gabinety medycyny będą szły również w kierunku zastosowania wieloobszarowego pola częstotliwości z użyciem specjalnego urządzenia, które emituje ciepło.

Klasyka wciąż w modzie

W następnych miesiącach nie mniejszą popularnością na pewno będą cieszyć się klasyczne zabiegi jak zastosowanie mezoterapii igłowej i bezinwazyjnej. Są to zabiegi nie tylko na stałe goszczące już w kanonie medycyny estetycznej, sprawdzone i bezpieczne, ale również skuteczne.

Mezoterapia igłowa nie kosztuje już tak wiele, jak w swoich początkach, dlatego więcej kobiet stać jest na to, by powtórzyć zabiegi w przeciągu danego czasu, tak jak jest to zalecane, i dzięki temu uzyskać jak najlepsze efekty wypełnienia zmarszczek, ujędrnienia, odżywienia i rozświetlania cery.

Mezoterapia jest również metodą leczniczą, na przykład w przypadku łysienia androgenowego czy chorób skóry. Dlatego pozostanie w kanonie popularnych zabiegów na 2020 rok.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!