Nieodłącznym elementem dzieciństwa dziecka są butelki i smoczki. Rodzice starają się dla swojej pociechy jak najlepiej, dobierając mleko oraz wszelkiego rodzaju kaszki, tak by były dla niego jak najzdrowsze i najsmaczniejsze.

Niestety, czasami wszystkie te starania mogą pójść na marne, gdyż rodzic, w swojej niewiedzy, będzie niewłaściwie dbał o higienę butelek oraz smoczków.

Zaniedbanie tego obowiązku może przyczynić się do rozwoju groźnych dla zdrowia dziecka bakterii. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby prawidłowo myć oraz suszyć tego typu akcesoria.

Czym kierować się w wyborze suszarki do butelek i smoczków?

suszarka-do-butelek-i-smoczkow

Większość suszarek przeznaczonych dla smoczków i butelek, ma kształt podstawki do zbierania wody. Na jej boku umieszczone są wypustki do zawieszania smoczków.

Najlepszą opcją zakupu tego typu przedmiotu, będzie wybranie takiej, która wykonana została z wysokiej jakości plastiku, z gumowymi zakończeniami na uchwytach – zapobiegają rysowaniu butelek.

Najbardziej praktyczny model, to ten w kształcie prostokąta, który jest pokryty wypustkami. Taki model z powodzeniem pomieści na sobie talerzyki, miseczki, kubeczki itp.

Można też zastanowić się nad wyborem suszarki obrotowej, która na środku ma miejsce na szczoteczkę do dokładnego mycia butelek. Warto także pamiętać, aby suszarka do butelek i smoczków była jak najbardziej praktyczna, posiadała funkcję antypoślizgową, była lekka oraz podręczna, czy zajmowała niewiele miejsca.

Dlaczego warto kupić suszarkę do butelek i smoczków?

Przede wszystkich chodzi o bezpieczeństwo dziecka, które w pierwszym okresie życia, narażone jest na wpływ różnych zarazków. Standardowe suszarki nie są przystosowane do tego typu akcesoriów.

Odkładając smoczek na zwykłej suszarce, dotyka on jej spodu, przez co namnażają się na nim bakterie. Dodatkowo butelka odłożona poziomo nie jest w stanie prawidłowo wysuszyć się, więc również w tym przypadku staje się korzystnym środowiskiem dla wszelkiego rodzaju zarazków.

Suszarki do butelek i smoczków są bardzo praktyczne oraz korzystne finansowo. Łatwo utrzymuje się je w czystości. Dodatkowo niektóre suszarki posiada antypoślizgową, silikonową obwódkę oraz zaawansowany system odpowietrzania.

Jak prawidłowo suszyć butelki oraz smoczki?

Gdy maluch już skończy swój posiłek lub nadejdzie czas na umycie smoczka, należy od razu zająć się ich dezynfekcją oraz myciem, gdyż na zalegających w butelce resztkach płynu, czy śliny na smoczku, mogą zacząć namnażać się bakterie.

Następnie należy pamiętać o tym, aby wysterylizować we wrzątku sprzęt, tak by zyskać pewność, że każda bakteria została zlikwidowana.

Po umyciu akcesoriów dziecka, trzeba je odłożyć na specjalnej suszarce do samoczynnego wysuszenia. W ten sposób zyska się pewność, że butelka oraz smoczek zostały prawidłowo odkażone oraz wysuszone i są już gotowe do ponownego użycia.

Niektóre suszarki wyposażone zostały w wyjmowaną tacę ociekową, której zadaniem jest, zbieranie nadmiaru wody. Po zakończeniu suszenia trzeba wyjąć wszystkie widełki, a samą suszarkę przechowywać płasko.

Jakie jeszcze akcesoria mogą być przydatne?

Do utrzymywania prawidłowej higieny butelek, z pewnością przyda się specjalna szczotka o wyprofilowanej końcówce, dzięki temu bez problemu wyczyści trudno dostępne miejsca. Gąbka, znajdująca się na jej zakończeniu, zapobiegnie zarysowaniom oraz zwiększy dokładność czyszczenia dna butelki.

Warto także zaopatrzyć się w specjalne płyny oraz żele, które przeznaczone są do mycia butelek oraz smoczków. Tego typu preparaty zazwyczaj nie zawierają barwników oraz parabenów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia dziecka. Warto pamiętać, aby smoczki oraz butelki myć ręcznie.

Suszarka do butelek i smoczków to higiena oraz wygoda!

Dzięki praktycznym rozwiązaniom, które zostały zastosowane w suszarkach do butelek i smoczków, rodzic nie tylko zadba o to, by te akcesoria były sterylne, ale także jest to komfort dla opiekuna dziecka.

Lekka, poręczna z możliwością zdejmowania widełek. Nie zajmuje dużo miejsca, a ponadto jest kolorowym elementem wyposażenia.

Co najważniejsze posiada Pozytywną Opinie Instytutu Matki i Dziecka, więc daje całkowitą gwarancję na jej niezawodność oraz trwałość.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.