W zeszłym tygodniu do naszej redakcji wpłyną e-mail, którego nadawcą był młodzieniec chcący poznać odpowiedź na pytanie: O czym pisać i rozmawiać z dziewczyną? Jako specjalistki od stosunków męsko-damskich spieszymy z odpowiedzią!

Nawiązując nowe znajomości, ciągle zastanawiasz się: jak rozmawiać z kobietą, aby sprawić wrażenie, że jestem interesującym człowiekiem?

Kiedy rozpoczynasz internetową konwersację, wciąż zachodzisz w głowę, o czym pisać z dziewczyną, by sprawić jej przyjemność z rozmowy?

Chcesz zyskać lub podtrzymać zainteresowanie swojej rozmówczyni, ale nie wiesz jak?

Boisz się, że zostaniesz uznany za nudnego mężczyznę bez zainteresowań?

Poniższy artykuł rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości i pomoże Ci w swobodnym oraz ciekawym prowadzeniu dialogu z dziewczyną!

Jak rozmawiać z dziewczyną?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: przede wszystkim szczerze. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Nie przypisuj sobie także cech, których wcale nie posiadasz. Bądź po prostu sobą.

Brzmi banalnie? Pewnie, że tak, ale przecież chcesz, żeby kobieta, z którą rozmawiasz, zainteresowała się tym mężczyzną, którym naprawdę jesteś, a nie tym, którego udajesz.

Oczywiście, nie opowiadaj od razu o swoich największych wadach, nie skupiaj się na tym, co mogłoby zniechęcić każdego, kogo poznajesz. Mów o tym, co lubisz, co sprawia Ci przyjemność i o tym, w czym jesteś dobry.

O czym rozmawiać z dziewczyną?

jak-rozmawiac-z-dziewczyna
Rozmowa z dziewczyną

Jeżeli spotkasz na swojej drodze osobę dopasowaną do Ciebie lub bardzo podobną, to z całą pewnością rozmowa z dziewczyną nie sprawi Ci najmniejszego problemu.

Jeżeli dopiero się poznajecie i są to Wasze pierwsze wymiany zdań- przedstaw jej swoje zainteresowania oraz zapytaj ją o to, co lubi robić w wolnym czasie i co sprawia jej przyjemność.

Opowiedz, jak wygląda Twoja codzienność i jakie są Twoje pasje

Podziel się swoimi marzeniami oraz celami. Pokaż, że masz apetyt na życie i jesteś prawdziwie podekscytowany tym, co sprawia Ci radość i frajdę.

Jeżeli oboje z zaangażowaniem będziecie mówić o swojej codzienności i Waszych poglądach, Wasza rozmowa będzie płynna i interesująca, a także satysfakcjonująca dla obu stron.

Tematy do rozmowy z dziewczyną

Jesteś osobą bardzo nieśmiałą i nie lubisz opowiadać o sobie? Boisz się, że rozmowa nie będzie się kleiła i zapadnie niezręczna cisza? Oto tematy do rozmowy, które rozwiążą problem: o czym gadać z dziewczyną!

o-czym-rozmawiac-z-dziewczyna
O czym rozmawiać z dziewczyną?

FILMY – oglądanie filmów w telewizji oraz chodzenie na seanse kinowe, to czynności, które lubi wykonywać prawdopodobnie każdy z nas. Opowiedz o swoich ulubionych rodzajach filmów, przedstaw w ciekawy sposób, jaką produkcję ostatnio widziałeś.

Porozmawiajcie o ekranizacjach, których premiery właśnie się zbliżają. Zapytaj swoją rozmówczynię o to, co najbardziej lubi oglądać.

Powspominajcie Wasze ulubione bajki z dzieciństwa. Nie oszukujmy się- każdy, niezależnie od wieku, lubi czasem obejrzeć wesołą bajkę. Może okaże się, że macie podobny gust filmowy i następnym razem wspólnie wybierzecie się do kina?

KSIĄŻKI – sztuka czytania niestety powoli zanika, ale temat fascynujących powieści jest jak najbardziej odpowiedni. Nawet jeżeli dziewczyna, z którą rozmawiasz, nie jest wielką fanką literatury, to po przedstawieniu jej ostatnio czytanej przez siebie książki, zostaniesz uznany za oczytanego, ambitnego mężczyznę.

Jeśli oboje okażecie się molami książkowymi, to wspaniale. Koniecznie musicie polecić sobie Wasze ulubione książki i najlepszych autorów. Wybierzcie się razem do księgarni lub biblioteki albo zwyczajnie pożyczcie sobie to, co najbardziej lubicie czytać.

[irp posts=”6959″ name=”Zauroczenie, czy miłość – oto jest pytanie”]

MUZYKA – kolejny uniwersalny temat do rozmów. Przedstaw swoje poglądy na temat muzyki, porozmawiajcie o tym, w jakich koncertach ostatnio uczestniczyliście.

Może macie podobny gust muzyczny i dzięki sobie poznacie nowe, zachwycające zespoły. Opowiedz o historii kapeli, której namiętnie słuchasz.

HOBBY – każdy z nas posiada jakąś pasję, więc opowiedz o tym, co Cię najbardziej interesuje. Nie mów ogólnikowo, pokaż, że naprawdę kochasz to, co Cię ciekawi. I oczywiście – zapytaj o to, co jest pasją dziewczyny, z którą rozmawiasz.

Może zarazicie się swoimi zamiłowaniami. Niezależnie od tego, czy jest to sport, taniec, czy tworzenie gier komputerowych. Wspólne hobby to coś, co rzadko się zdarza, być może

JEDZENIE – nie od dziś znane jest powiedzenie „przez żołądek do serca”. Porozmawiajcie o Waszej ulubionej kuchni, podzielcie się przepisami na najlepsze potrawy.

Powspominajcie ze śmiechem najlepsze i najgorsze doświadczenia kulinarne. A może spróbujecie przyrządzić coś razem?

[irp posts=”6156″ name=”Jak zrobić malinkę na szyi ?!?”]

SZKOŁA/STUDIA/PRACA – opowiedz koniecznie o tym, czego lubisz się uczyć. Jeżeli jesteś uczniem albo studentem, powiedz, co najbardziej interesuje Cię w szkole, lub na uczelni. Podziel się tym, jak ciekawa jest Twoja praca.

Opowiedz czy i dlaczego lubisz ją wykonywać. Nie narzekaj, nie marudź, nie opowiadaj samych złych rzeczy na temat swojej codzienności. Zainteresuj swoją rozmówczynię tym, co Ci się podoba.

PODRÓŻE – zdaj relację ze swoich podróży. Opowiedz o tym, gdzie byłeś i co ciekawego tam widziałeś. Podziel się tym, co można robić w miejscu, które odpowiedziałeś. Podzielcie się ze sobą swoimi wspomnieniami z ulubionych wycieczek.

Powiedz, jakie miejsca chciałbyś odwiedzić w przyszłości i co Cię w nich interesuje.

Dziel się swoimi marzeniami. Zapytaj, jakie miejsca chciałaby zobaczyć kobieta, z którą rozmawiasz. Pokażcie sobie zdjęcia z najpiękniejszych wyjazdów.

INSPIRACJE – podziel się tym, kto jest Twoim największym idolem. Opowiedz o jego życiu, o tym, czym się zajmuje i wyjaśnij, dlaczego został Twoim autorytetem.

Pamiętaj, żeby na pytania nie odpowiadać krótko „bo tak” albo „po prostu”.

Dziel się swoimi przemyśleniami, opowiadaj o swoich spostrzeżeniach. Przedstaw się jako dociekliwy, rozsądny mężczyzna. Oczywiście, dopytaj się, kto inspiruje Twoją rozmówczynię.

O czym pisać z dziewczyną?

Zasady pisania z dziewczyną polegają dokładnie na tym samym jak te, które dotyczą rozmowy w cztery oczy.

Najważniejsza jest szczerość. Pisz o sobie, ale również dokładnie czytaj to, o czym pisze kobieta. Prowadźcie wspólną konwersację, nie zanudzaj jej mówieniem tylko o swoim życiu.

Czego nie robić podczas rozmowy z dziewczyną?

o-czym-pisac-z-dziewczyna

Jest jedna, najważniejsza rzecz, której absolutnie nie możesz zrobić wtedy, gdy prowadzić konwersację z kobietą. Niezależnie od tego, czy rozmawiasz z nią na żywo, czy wymieniasz SMS-y, czy też porozumiewasz się przez komunikator na portalu społecznościowym.

Nie możesz z Waszego dialogu uczynić monologu! Nie wolno Ci mówić tylko o sobie, ponieważ sprawisz wrażenie osoby zarozumiałej, która nie interesuje się nikim oprócz siebie.

Działa to również w drugą stronę – jeżeli całą rozmowę będzie prowadziła dziewczyna, sama będzie poruszała wszystkie tematy, to Wasza konwersacja długo nie potrwa… musisz wiedzieć, o czym pisać i rozmawiać z dziewczyną, inaczej pokażesz się wtedy jako facet, który nie ma nic do powiedzenia i nie jest zaciekawiony rozmową.

Najważniejsza jest równowaga: mów i słuchaj. Opowiadaj w ciekawy sposób o sobie, ale również z zainteresowaniem słuchaj tego, co ma do powiedzenia dziewczyna.

[irp posts=”6943″ name=”MIŁOŚĆ PLATONICZNA – kompendium wiedzy o uczuciach”]

Podsumowując, jeżeli ciągle zastanawiasz się, o czym rozmawiać z dziewczyną albo unikasz nawiązywania nowych znajomości, ponieważ nie wiesz, o czym pisać z nią pisać – zapamiętaj najważniejszą zasadę: BĄDŹ SOBĄ!

Nie udawaj nikogo, nie opowiadaj o rzeczach, które zupełnie Cię nie interesują. Mów dużo o sobie, ale również dużo słuchaj.

Spraw, żeby kobieta, z którą rozmawiasz, poczuła się słuchana i rozumiana przez Ciebie.

Jeżeli będziesz przestrzegał tych wskazówek, to możesz być pewien, że tematy do rozmowy z dziewczyną znajdą się same. A jeśli masz co do tego wątpliwości, powyżej znajdziesz listę uniwersalnych zagadnień.

Mamy nadzieję, że We chłopcy, wiecie już o czym rozmawiać  i pisać z dziewczyną aby wzbudzić jej zainteresowanie!

Artykuły wybrane specjalnie dla ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. Nie bierzcie do siebie tego co tu przeczytaliscie bo to same bzdury. Rzeczywistość jest zupełnie inna. Kobieta w życiu nie powie mężczyźnie czego oczekuje od niego, tym charakteryzuje się facet alfa – widzi i rozumie potrzeby kobiet i wie jak z nią rozmawiać. Pieprzenie o książkach czy jedzeniu jest dobre dla samców beta, którymi zainteresują się równie nudne i nie atrakcyjne kobiety co on.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.