Za czym tęsknią kobiety? We współczesnym świecie mężczyźni coraz częściej zapominają o kulturalnym zachowaniu oraz zwyczajach randkowych, które kiedyś były nadzwyczaj przestrzegane, aby zapewnić sobie dobrą opinię w oczach kobiet.

Dawno zapomniano już o tradycyjnych randkach w romantycznej atmosferze, rozmowach w cztery oczy, które teraz zastępowane są pół-zdaniami lub po prostu pisaniem przez Internet oraz o poznawaniu w pierwszej kolejności charakteru drugiej osoby, a nie ocenianiu tylko wyglądu.

Za czym tęsknią kobiety, biorąc pod uwagę współczesne randki?

Starodawne, zapomniane zwyczaje randkowe

Zacznijmy od tego, że w dzisiejszych czasach zapomniano już o spotykaniu się na  oryginalne randki z prawdziwego zdarzenia. Kiedyś mężczyzna zapraszał kobietę do restauracji, na romantyczną kolację, kawę w towarzystwie słodkości czy romantyczny, wieczorny spacer w świetle gwiazd.

zapomniane-zwyczaje-randkowe

Mężczyźni 21 wieku coraz częściej zapominają o takich gestach. Dzisiaj w szczególności młodziaki zamiast randki proponują wyjście na imprezę, na piwo do pubu, a w najlepszym wypadku na wyjście do kina.

Oczywiście trzecia opcja również była wykorzystywana kiedyś jako propozycja randkowa, ale głównie po to, aby po kinie przy kolacji i kieliszku czerwonego wina nawiązać wspólną rozmowę na temat obejrzanego wcześniej filmu.

Odbieranie kobiety z domu, jak i odprowadzanie jej

Mężczyźni przyjeżdżali do domu, zapoznawali się krótko z rodzicami dziewczyny, którą zabierali w wymyślone miejsce oraz dostawali wytyczne na temat godziny, w której muszą odwieźć lub odprowadzić do domu ich córkę, oczywiście w przypadku osoby nieletniej.

Takie zasady randkowe kiedyś również u osób dorosłych były nieskazitelnie przestrzegane przez mężczyzn.

Dzisiaj młodzi ludzie najczęściej spotkają się w umówionym wcześniej miejscu np. pod kinem czy w lokalu, rozstając się później w tym samym miejscu i rozchodząc do domów.

Czy odebranie spod domu „ukochanej” i późniejsza odwózka jej po spotkaniu nie dodałaby dodatkowych plusów w oczach kobiety?

Upominek dla kobiety!?

Zapomniano również o małych upominkach. Niegdyś kupno skromnego prezentu w postaci płyty, książki ulubionego autora, czy małej słodkości było na porządku dziennym.

Dziś coraz rzadziej pamięta się o drobnych gestach, które mogą naprawdę sprawić ogromną radość kobiecie.

Mężczyźni! Nie musicie wydawać fortuny na drogie biżuterie! Wystarczy mały bukiet kwiatów aby zyskać w oczach kobiety.

Schludny i elegancki wygląd, kiedyś nadzwyczaj dbało się o niego, dzisiaj poszedł w niepamięć. Warto pamiętać, że jeśli umawiacie się z kobietą w publicznym miejscu, niezależnie od tego czy jest to kino, restauracja czy pub, należy zadbać o schludny wygląd.

Kobieta ubrana elegancko i modnie nie będzie wyglądała korzystnie w towarzystwie mężczyzny odzianego w dres i zwykłą bluzę sportową.

Dżentelmeni… gdzie się podziali?

Słuch o nich zaginął! I mowa nie jest o tych, którzy w dawnych czasach całowali kobiety po rękach na przywitanie, ten zwyczaj już dawno zaginął i niekoniecznie jest to negatywny aspekt.

Jednak nie powinno zapominać się, chociażby o otwieraniu drzwi kobiecie i ustępowaniu jej miejsca. Niezwykle rzadko spotyka się już takie zachowania, a mogą one przyczynić się znacznie do dalszych losów waszej znajomości.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Witajcie moje drogie! Mam na imię Maria, jestem redaktorem serwisu Kobieco.pl. Będę poruszać tematy bezpośrednio związane z kobietami, mężczyźni póki co Nas nie interesują :) jest to miejsce wyłącznie dla kobiet gdzie poczujesz się kobieco i nauczysz się być prawdziwą kobietą. Mam nadzieję, że moje artykuły spodobają się Wam, będę pisała jedynie na tematy na których się znam, żadnego lania wody i pisania pod publikę, z chęcią poruszę także tematy tabu. Zapraszam do lektury, do zobaczenia w komentarzach pod moimi artykułami! Tel. 0048789433444, email: Maria.Se@gmail.com