Odpryskujący lakier do paznokci to koszmar niemal, że każdej kobiety. Najczęstszą tego przyczyną (i tu Cię zaskoczę) jest NIEWIEDZA! Odpryskujący lakier do paznokci nie jest niczemu winien i nie ma co zganiać na markę…

Przygotowaliśmy sporo błędów, które popełniają kobiety malujące paznokcie, po przeczytaniu artykułu już nigdy nie przytrafi Ci się odpryskujący lakier! Pierwszą i chyba jedną z ważniejszych reguł jest odtłuszczenie paznokcia…

Odtłuszczanie płytki paznokcia

Każdy paznokieć ma na sobie warstwę ochronną, tłusty film, który powoduje, że lakier, którym malujesz paznokcie, nie trzyma się właściwie…

odtluszczanie-plytki-paznokcia-przed-malowaniem
Odtłuszczanie paznokci przed pomalowaniem

Zawsze przed malowaniem paznokci należy odtłuścić płytkę paznokcia nasiąkniętym zmywaczem wacikiem lub specjalnym płynem, który stosuje się przed nałożeniem manicure.

Piłowanie paznokci w jednym kierunku

pilowanie-paznokci
Piłowanie paznokci w jednym kierunku – do środka

Mikro-zadziory na paznokciach powodują, że Twoje paznokcie będą się rozdwajać i szybciej łamać.

Poszarpane w ten sposób krawędzie paznokci będą sprzyjać odpryskiwaniu się lakieru, powstaną zadziory, których efekty zauważysz gołym okiem, zresztą nie tylko Ty, wszyscy je zauważą.

Piłowanie paznokci należy wykonywać tylko w jednym kierunku. Najlepsze są pilniki papierowe.

Pozadzierane skórki

pozadzierane-skorki
Moczenie paznokci w oliwce

Zaniedbane i pozadzierane skórki wokół paznokcia zniszczą efekt nawet najlepszego manicure. Należy dbać o skórki tak samo dobrze jak o same paznokcie, kobiety często je pomijają, czyniąc sobie i swoim paznokciom wizualną krzywdę.

Do pielęgnacji skórek używaj oliwki nawilżającej. Jest też specjalny preparat do usuwania skórek, zmiękcza on skórę wokół paznokcia, abyś mogła z łatwością takie odstające skórki usunąć.

Polerowanie paznokci

Nie polerowanie paznokci jest jedną z przyczyn nierównych i nieładnych płytek paznokci. Każdy paznokieć posiada pewien olej, który nadbudowuje nierówną jego warstwę.

Zaniedbując i pomijając kontrole nad wyglądem i równością płytki paznokcia, przyczyniasz się do jego nierówności.

Nierówna płytka paznokcia z kolei nie pozwala lakierom do paznokci przylec na całej jego powierzchni, powstają między paznokciem a lakierem niewidoczne dla oka malutkie szczeliny, które pękają i to właśnie w tym miejscu zaczyna się proces odpryskiwania lakieru z paznokcia. Piłuj i poleruj paznokcie na bieżąco!

Baza do paznokci

Przed nałożeniem lakieru warto wcześniej nałożyć bazę. Taka baza działa jako podkład, który trwale zwiąże powierzchnię paznokcia z lakierem do paznokci.

Baza także wypełni mikro nierówności na powierzchni paznokcia oraz zabezpieczy go przed przebarwieniem, które paznokieć może złapać od lakieru.

Przyspieszanie schnięcia lakieru

Czasem same sobie szkodzimy i odpryskujący lakier do paznokci jest na nasze własne życzenie, np. zaraz po pomalowaniu paznokci lakierem, zanurzają dłonie w zimnej wodzie, aby ten szybciej zasechł.

Taki „domowy zabieg” pozbawia lakier połysku, więc z pewnością go odradzam. Nawet dmuchanie na świeżo pomalowane paznokcie nie jest wskazane, ponieważ wraz z wydmuchiwanym powietrzem trafiają się malutkie kropelki śliny, która miesza się z lakierem, osłabiając jego właściwości i lakier może popękać gdy już wyschnie…

Zbyt gruba warstwa lakieru

Należy nabierać na pędzelek tyle lakieru, aby trzema pociągnięciami rozprowadzić lakier równomiernie na paznokciu.

Jeśli nabierzesz go zbyt dużo, będzie problem, aby lakier wysechł na całej powierzchni, nawet zapanowanie nad dużą jego ilością na płytce paznokcia stanowi problem i może dojść do nierównego pomalowania paznokcia.

Zbyt krótki okres między warstwami lakieru

Powinnaś odczekać minimum 2-3 minuty między kolejną warstwą, daj czas, aby lakier lekko podsechł, a rozpuszczalnik swobodnie wyparował.

Im dłużej czasu dasz każdej warstwie lakieru do paznokci, tym trwalej zwiąże się ona z paznokciem lub poprzednią warstwą.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego poradnika zapomnisz, co to znaczy: odpryskujący lakier do paznokci! Udostępnij artykuł, aby uchronić swoje koleżanki przed tym problemem, będę wdzięczna.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.