Lampa UVA, która wykorzystywana jest do suszenia powłoki żelowych paznokci, może powodować uszkodzenia w skórze, co jest najczęstszą przyczyną powstania raka! Lampy ultrafioletowe mogą być jedną z przyczyn zachorowalności na raka!

Naukowcy z Georgia Regents Health System oraz Medical College of Georgia potwierdzili, że 8 zabiegów w salonie manicure, w których dochodzi do suszenia powłoki żelowej za pomocą lampy UV, wystarczy, aby doszło do uszkodzeń w skórze, które są najczęstszą przyczyną zachorowań na raka.

Czarniak od lampy UVA

suszenie-paznokci-lampa-uva

Szczególnie kobiety często korzystające z takich usług kosmetycznych są w grupie ryzyka. Wystarczy 10-minutowe naświetlanie lampą UVA, która nawet nie powoduje oparzeń skóry (tak jak lampy UVB), aby zrobiło się niebezpiecznie. Ryzyko pojawienia się czerniaka z każdym zabiegiem rośnie.

Warto przeczytać:

Lampy ultrafioletowe

Strasznie ciężko się zgodzić, że lampy ultrafioletowe są przyczyną pojawienia się nowotworu u wszystkich kobiet, które często bywały w salonach manicure. Kluczowe znaczenie mają tutaj częstotliwość wizyt w salonie, czas suszenia paznokci żelowych oraz siła lampy ultrafioletowej.

Promienie UV są niebezpieczne dla zdrowia – potwierdzone!

lampy-uva

W 2009 roku w USA przeprowadzono badania wśród kobiet, które regularnie korzystały z salonów manikiuru. Badaniu poddano wpływ promieni UV na skórę dłoni. Badania wykazały, że dwie, zupełnie zdrowe kobiety, które systematycznie korzystały z salonów manikiuru, mają powikłania na skórze dłoni. Obie kobiety poddawały swoje dłonie promieniom UVA.

Jak się chronić?

Najlepiej nie korzystać z promieni UVA w ogóle i zrezygnować z tej metody suszenia lakierów. Możecie też zakładać na dłonie rękawiczki, które ochronią skórę dłoni przed działaniem promieni UVA, możecie także smarować dłonie kremami z filtrami UV.

Warto też poprosić manikiurzystkę, aby przed suszeniem paznokci, wykonała on masaż dłoni, stosując środek blokujący przenikanie promieni UV na skórę.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.