Lampa UVA która wykorzystywana jest do suszenia powłoki żelowych paznokci może powodować uszkodzenia w skórze co jest najczęstszą przyczyną powstania raka! Lampy ultrafioletowe mogą być jedną z przyczyn zachorowalności na raka!

Naukowcy z Georgia Regents Health System oraz Medical College of Georgia potwierdzili, że 8 zabiegów w salonie manicure w których dochodzi do suszenia powłoki żelowej za pomocą lampy UV wystarczy aby doszło do uszkodzeń w skórze które są najczęstszą przyczyną zachorowań na raka.

Czarniak od lampy UVA

suszenie-paznokci-lampa-uva

Szczególnie kobiety często korzystające z takich usług kosmetycznych są w grupie ryzyka. Wystarczy 10-minutowe naświetlanie lampą UVA która nawet nie powoduje oparzeń skóry (tak jak lampy UVB) aby zrobiło się niebezpiecznie. Ryzyko pojawienia się czerniaka z każdym zabiegiem rośnie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Lakiery do paznokci - RANKING + opinie [2019]

Lampy ultrafioletowe

Strasznie ciężko się zgodzić, że lampy ultrafioletowe są przyczyną pojawienia się nowotworu u wszystkich kobiet, które często bywały w salonach manicure. Kluczowe znaczenie mają tutaj częstotliwość wizyt w salonie, czas suszenia paznokci żelowych oraz siła lampy ultrafioletowej.

Promienie UV są niebezpieczne dla zdrowia – potwierdzone!

lampy-uva

W 2009 roku w USA przeprowadzono badania wśród kobiet które regularnie korzystały z salonów manikiuru. Badaniu poddano wpływ promieni UV na skórę dłoni. Badania wykazały, że dwie, zupełnie zdrowe kobiety które systematycznie korzystały z salonów manikiuru mają powikłania na skórze dłoni. Obie kobiety poddawały swoje dłonie promieniom UVA.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Matowe paznokcie... jak zrobić? [PORADNIK] Krok po Kroku!

Jak się chronić?

Najlepiej nie korzystać z promieni UVA wogóle i zrezygnować z tej metody suszenia lakierów. Możecie też zakładać na dłonie rękawiczki które ochronią skórę dłoni przed działaniem promieni UVA, możecie także smarować dłonie kremami z filtrami UV.

Warto też poprosić manikiurzystkę aby przed suszeniem paznokci, wykonała on masaż dłoni, stosując środek blokujący przenikanie promieni UV na skórę.

1 Udostępnień
(1głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.