Peeling jest istotny w pielęgnacji twarzy, to jeden z jej filarów. Nowoczesne metody pozwalają na przeprowadzenie skuteczniejszych peelingów, polecanych nawet cerze dojrzałej. Do nich zalicza się właśnie peeling kawitacyjny.

Czym jest peeling kawitacyjny?

Kawitacja to zjawisko fizyczne polegające na przemianie ze stanu skupienia ciekłego w gazowy poprzez zmniejszenie ciśnienia. W przypadku peelingu kawitacyjnego wykorzystuje się w tym celu fale ultradźwiękowe. Aby uzyskać efekt kawitacji na skórę nakłada się kropelki wody, które tworzą następnie pęcherzyki wypełnione gazem.

kosmetyka-peeling-kawitacyjny
Peeling kawitacyjny

Pod wpływem fal ultradźwiękowych pękają one, rozbijają martwe komórki naskórka i pomagają w odsłonięciu świeżego naskórka. Pęcherzyki usuwają nadmiar łoju i głęboko oczyszczają skórę. Jest to jedna z mniej inwazyjnych metod dogłębnego oczyszczania i usuwania starego naskórka, stosowana również w przypadku cery wrażliwej.

Peeling kawitacyjny – zalety

Peeling kawitacyjny przede wszystkim jest bezpieczny i skuteczny. Cera jest wyraźnie odświeżona i odmłodzona. Ważnym efektem jest również natlenienie oraz zwiększenie ukrwienia skóry. Lepsze krążenie oznacza szybszą odbudowę komórek skóry i ich szybszą regenerację.

Zatem jest to sposób na szybką poprawę wyglądu, na przykład po zimie, lub by wyglądać lepiej na ważnym spotkaniu lub wydarzeniu rodzinnym. Możemy również zastosować peeling kawitacyjny dla poprawy ogólnego samopoczucia po stresującym miesiącu w pracy. Oczywiście ważną zaletą tej metody jest fakt, że w przeciwieństwie do kilku innych metod, peeling kawitacyjny jest całkowicie bezbolesny, nie daje żadnych efektów ubocznych.

Peeling-Kawitacyjny-2

Od razu możemy cieszyć się efektem. Peeling doskonale przygotowuje skórę do kolejnych zabiegów kosmetycznych, otwarte pory lepiej przyjmują kosmetyki oraz pomagają im wniknąć głębiej. Sprawia, że makijaż znacznie lepiej leży, a skóra nie zaczyna się świecić już niedługi czas po nałożeniu make upu.

Do jakiej cery zastosować peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest odpowiedni do każdej cery, także delikatnej, skłonnej do podrażnień, ze słabymi naczynkami. Jednak szczególnie spisuje się w przypadku cery tłustej i starzejącej się. Reguluje pracę gruczołów łojowych, przyczynia się o wyraźnego oczyszczenia porów skóry z zalegających toksyn, będących pożywką dla bakterii przyczyniających się do powstawania krost.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Produkty mineralne w teorii i praktyce - ich właściwości i odpowiednia aplikacja

peeling-kawitacyjny

Peeling kawitacyjny na usunięcie wągrów i zaskórników

Dzięki temu jest to też świetny sposób na usunięcie wągrów i zaskórników. Poprawia wygląd skóry trądzikowej, szczególnie w przypadku trądziku różowatego. W przypadku cery dojrzałej, rozjaśnia ją i przyczynia się do spłycenia zmarszczek, zapobiega również powstawaniu nowych zmarszczek.

Wobec tego, peeling ten jest pomocny w odmłodzeniu cery. Dodatkowo pęcherzyki delikatnie masują skórę, co wspomaga produkcję kolagenu, przez co przyczyniają się do jej ujędrnienia, co także pomaga w odmłodzeniu wyglądu.

Zabieg z peelingiem kawitacyjnym – jak przebiega?

Całość zabiegu jest bardzo prosta i całkowicie bezbolesna. Peeling kawitacyjny jest wykonywany na oczyszczoną dokładnie z makijażu skórę. Nie wykorzystuje się również tutaj żadnych środków chemicznych, które mogłyby podrażniać skórę. Jedynym środkiem, jaki się stosuje jest po prostu zwykła woda.

Następnie kosmetyczka stosuje specjalne urządzenie, które wytwarza ultradźwięki, jak najdokładniej poruszając nim na obszarze całej twarzy lub innego miejsca, które jest poddawane oczyszczaniu.

Całość nie wymaga zostawania w gabinecie dłużej niż to wymagane, zabieg trwa około pół godziny do godziny. Ważne jednak by pamiętać, żeby bezpośrednio po zabiegu nie wystawiać się na promieniowanie słoneczne, nie korzystać z solarium, lub chociażby z basenu i sauny.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Czym i dla kogo jest hurtownia fryzjerska?

Czy peeling kawitacyjny można zrobić w domu?

Ze względu na bezpieczeństwo wiele kobiet zastanawia się, czy peeling kawitacyjny mogą wykonywać samodzielnie w domu. Aby jednak to uczynić, potrzebne jest urządzenie wytwarzające fale ultradźwiękowe. W sprzedaży dostępne są specjalne urządzenia do peelingu kawitacyjnego, możemy je kupić już za około dwieście złotych, co jest oszczędnością czasu i pieniędzy.

kawitacja
Kawitacja

Niektóre urządzenia są równocześnie wyposażone w opcję wykorzystania sonoforezy, zjawiska, które jest porównywalne do mezoterapii bezigłowej, a pomaga wprowadzić kosmetyk w głębsze warstwy skóry. Dzięki temu cera jest bardziej odżywiona.

Przeciwwskazania do zabiegu kawitacyjnego

Jak w przypadku wielu innych zabiegów kosmetycznych i tu znajdziemy pewne zastrzeżenia do jego zastosowania. Zabiegu kawitacji nie stosuje się u kobiet w ciąży. Również osoby chore lub borykające się z zapaleniami powinny wstrzymać się z zabiegami do czasu całkowitego wyleczenia.

Peelingu nie wolno stosować na zaostrzone zmiany, rumienie, wykwity, strupki, sączące się ranki, opryszczkę. Nie stosuje się peelingu u osób, które mają w ciele metalowe elementy, chociażby aparat na zęby, lub na przykład płytkę w głowie, śruby lub druty po złamaniach kończyn.

Peeling ten nie jest wskazany dla osób z rozrusznikiem serca. Nie jest to zabieg polecany dla osób z chorobami na tle układu nerwowego, szczególnie padaczki i epilepsji. Osoby z chorobami nowotworowymi również nie powinny wykonywać tego zabiegu.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
(11głosów, średnia: 4,27 z 5)
Loading...
Daria Sobczynek
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!