Plastry na wągry na nos to produkt, który istnieje na rynku już od jakiegoś czasu. Plastry te mają za zadanie oczyszczać w sposób bardzo dokładny pory skóry, co ma zapobiegać, a nawet usuwać wągry i zaskórniki. Czy tak się jednak dzieje naprawdę?

Plastry na wągry mogą mieć obecnie różny skład. Popularne są nie tylko standardowe plastry, ale także także te z aktywnym węglem czy olejkiem herbacianym.

Każdy z tych produktów ma wielorakie działanie, głównie jednak ma za zadanie usuwać zanieczyszczenia z głębi porów oraz zwalczać bakterie, które są powodem stanów zapalnych.

plaster-na-wągry
Plaster na nos

Pod względem profilaktycznym, plastry na wągry mają bardzo dobre działanie. Należy jednak pamiętać, by nie stosować ich zbyt często, a jedynie raz na tydzień.

Tak radzi zresztą dołączona do plastrów instrukcja. Mechaniczne oczyszczanie twarzy często bowiem prowadzi do uszkodzeń, które po skumulowaniu źle wpływają na jej stan.

Jakie są wady plastrów na wągry?

Całkowite oczyszczenie porów za pomocą plastrów jest bardzo trudne. Często plaster zbiera jedynie wierzchnią część zanieczyszczenia, tymczasem reszta nadal istnieje wewnątrz skóry, co zazwyczaj kończy się szybkim powrotem wągrów.

Dlatego nie powinna być to jedyna metoda usuwania tego typu zmian skórnych. Ponadto po zastosowaniu plastrów na wągry, najlepiej jest zastosować łagodny preparat do oczyszczania skóry, a po pewnym czasie także tonik ściągający.

W przeciwnym razie otwarte pory bardzo szybko zanieczyszczą się ponownie!

Ciekawą propozycją jest również czarna maska na wągry z węgla leczniczego!

Gdzie można używać plastrów na wągry?

Obecnie plastry na wągry mają różne przeznaczenie. Niektóre są specjalnie wyprofilowane, by służyć jako plastry do usuwania wągrów z nosa, inne zaś stosuje się na brodę i czoło.

plastry-na-wągry

Stosowanie plastrów nie jest zbyt wygodne. Konieczne jest namoczenie skóry przed ich przyklejeniem, a i tak niekiedy bywa konieczne ponowne namoczenie plastra z zewnątrz, by ten lepiej się przykleił.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Poznaj niezwykłe ćwiczenia i [SPOSOBY] na większe pośladki!

Jeśli plaster na wągry jest zbyt suchy, nie usunie zanieczyszczeń z porów. Po wyschnięciu, co trwa około piętnastu minut, plaster na wągry przykleja się mocno do powierzchni skóry.

Po jego odklejeniu na wewnętrznej powierzchni plastra można zauważyć szereg zanieczyszczeń, w tym wągry.

Dla kogo przeznaczone są plastry na wągry?

Choć ich skuteczność jest problematyczna, plastry na wągry przeznaczone są dla osób, które mają słabe naczynka krwionośne i nie mogą zastosować innej metody oczyszczania.

W przypadku kruchych i popękanych naczynek krwionośnych mocne mechaniczne oczyszczanie lub użycie tak zwanego odkurzacza na wągry jest niemożliwe.

Osoba taka musi również zrezygnować z parówek, podczas których temperatura rozszerza nie tylko pory, ale również naczynia krwionośne, co zwykle prowadzi do pogorszenia ich stanu.

Tymczasem wiele osób uważa, że właśnie po zastosowaniu parówki możliwe jest lepsze oczyszczenie porów z zanieczyszczeń.

Czy można poprawić skuteczność plastrów?

plaster

Plastry na wągry powinny być stosowane na całkowicie oczyszczoną skórę twarzy. Niektóre osoby przed ich zastosowaniem decydują się na wykonanie peelingu – standardowego lub enzymatycznego, w zależności od stanu cery.

Na pewno na skórze twarzy nie może być wtedy żadnego makijażu. Ponadto dzień po użyciu plastrów najlepiej jest wdrożyć kurację specjalnymi kosmetykami pielęgnacyjnymi, które zapobiegają ponownemu powstawaniu zaskórników.

Na taką pielęgnację składa się zwykle głęboko oczyszczający żel, tonik ściągający pory oraz krem, na przykład z zawartością witaminy C.

To wszystko powinno oczyścić skórę na tyle, by wągry nie pojawiały się tak często. Zapominając o oczyszczeniu skóry z makijażu oraz stosując kosmetyki zatykające pory przyśpiesza się proces ponownego powstawania zaskórników.

Warto o tym pamiętać i stosować lżejsze preparaty

Kiedy plastry na wągry są naprawdę przydatne?

W początkowej fazie powstawania wągrów, kiedy jeszcze nie znajdują się one w porach zbyt głęboko, plastry oczyszczające mogą okazać się niezwykle skuteczne. Warunkiem jest jednak to, by nie próbować wcześniej usuwać wągrów mechanicznie w jakikolwiek sposób.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
8 najlepszych sposobów na zagęszczanie włosów! [PORADNIK]

W przeciwnym razie pory w skórze poszerzają się, co doprowadza wcześniej czy później do zaistnienia w tym miejscu ponownych zmian. Zastosowanie plastrów na samym początku może uchronić skórę przed pogorszeniem się tego stanu.

Dlaczego warto stosować plastry profilaktycznie? Pory mogą być zatkane przez łój i martwe komórki naskórka.

Stanowią one doskonałą pożywkę dla bakterii. Dlatego plastry na wągry mogą stanowić również doskonały sposób na trądzik, który jest wynikiem takiego stanu zapalnego.

Czy plastry przeciwko wągrom to hit czy kit?

Wiele osób może potwierdzić, że mogą one usunąć tak zwane płytki zaskórniki. Jednocześnie nie należy jednak liczyć, że jest to środek, który jest w stanie całkowicie usunąć problem wągrów i można stosować je jedynie jako środek profilaktyczny.

Istotne jest również, by nie nadużywać tej metody mechanicznego usuwania zanieczyszczeń, ponieważ często wpływa to negatywnie na stan cery.

Ogólnie można jednak polecić plastry na nos przeciwko wągrom jako jeden ze środków pielęgnacji zanieczyszczonej cery.

Zobaczcie jeszcze ten krótki test plastrów:

Plastry na wągry opinie

Opinie na temat plastrów na wągry/zaskórniki są często sprzeczne. Jedne dziewczyny chwalą sobie ten wynalazek a inne są przeciwniczkami. Informacje i opinie na temat plastrów na nos to jeden wielki chaos i dezinformacja.

Radzę Wam abyście nie spoglądały i nie szukały opinii w internecie. Same przetestujcie plastry na nos na własnej skórze. Często jest przecież tak, że dla jednego rodzaju cery coś działa a dla drugiego już nie.

Nie skazujcie plastrów na wągry na stracenie, plastry są dość tanie i dlatego warto je przetestować samemu!

Najtańsze plastry na wągry na nos

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
(5głosów, średnia: 4,20 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. Fakt że trzeba na własnej skórze przetestować czy pasują czy nie. Ja próbowałam kilku rodzajów, jedne kompletne nic nie zbierały, drugie chyba ciut ale tych płytszych i dopiero trafiłam na takie z których jestem bardzo zadowolona – z Bielendy – plasterki Carbo Detox, głownie dla cery tłustej albo mieszanej. Czyszczą porządnie, z zanieczyszczeń i zaskórników nawet tych trudniejszych do usunięcia. No i ja proponuje przygotować skórę za pomocą jakiejś parówki żeby rozszerzyć nieco pory, potem plaster zgodnie z instrukcją i maksymalną ilość czasu trzymać. Już sprawdzone :) :)

Comments are closed.