Śniadanie, czyli najważniejszy posiłek dnia. To ono zapewnia nam niezbędną energię na najbliższe godziny po przebudzeniu. Prawda czy jednak mit?

Zalety jedzenia pożywnego śniadania

Pożywne śniadanie jest niezbędnym elementem zbilansowanej diety. Mimo że istnieją różne teorie przemawiające za jego pomijaniem, to większość autorytetów w dziedzinie odżywania zaleca jego regularne spożywanie.

Jeśli przez dłuższy czas zrezygnujemy z porannego posiłku i będziemy zaczynać dzień na czczo (lub jedynie popijając jakiś napój, np. kawę), może to negatywnie wpłynąć na nasz metabolizm.

uwielbiam

Ma to przede wszystkim związek ze stężeniem glukozy i insuliny we krwi, których poziom przekraczając dopuszczalne normy, może powodować choroby sercowo-naczyniowe bądź cukrzycę.

Co zatem powinno znajdować się w pierwszym posiłku dnia? Głównie węglowodany złożone dostarczające energię przez dłuższy czas, błonnik, witaminy z grupy B, białko, cynk oraz magnez. Warto jeść śniadanie, ponieważ daje nam ono porannego „kopa” i poprzez zwyżkę energii motywuje do działania!

Przepisy na ciekawe śniadania – zarówno słodkie, jak i słone

Nie masz pomysłu na śniadanie? Nie martw się! Z naszymi przepisami przygotujesz smaczny i szybki posiłek w zależności czy wolisz potrawy słodkie, czy preferujesz raczej konkretne dania wytrawne. Oto nasze propozycje:

  • https://uwielbiam.pl/przepis/serowe-gofry-z-jajkiem-sadzonym-i-boczkiem – smakowite, serowe gofry z jajkiem sadzonym i boczkiem;
  • https://uwielbiam.pl/przepis/pancakes-ze-slodkimi-ziemniakami – amerykańskie pancakes (pankejki) ze słodkimi ziemniakami;
  • https://uwielbiam.pl/przepis/rollsy-z-chleba-tostowego-z-cynamonem – rollsy z chleba tostowego z cynamonem;
  • https://uwielbiam.pl/przepis/drozdzowe-racuszki – pyszne racuszki drożdżowe z dodatkiem czarnej dżemolady.

Pamiętaj, że pożywne śniadanie to klucz do udanego początku dnia i ogrom energii do działania! Życzymy smacznego!

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.