Idealnie wymodelowana sylwetka to marzenie wielu osób. Niestety stosowanie diet i godziny spędzone na siłowni w licznych przypadkach nie są wystarczające dla osiągnięcia zadowalających efektów.

W takich sytuacjach z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna, która oferuje szereg procedur medycznych pozwalających na poprawę wyglądu ciała i nadanie mu pełniejszych kształtów czy przywrócenie skórze jędrności.

Jednym z rozwiązań cieszących się rosnącym zainteresowaniem jest operacja powiększenia pośladków — co warto o niej wiedzieć? Z czym wiąże się ta metoda modelowania sylwetki i jak odpowiednio przygotować się do zabiegu?

Jacy pacjenci kwalifikują się do operacji powiększenia pośladków?

Decyzja o przeprowadzeniu zabiegu zależna jest nie tylko od chęci pacjenta, ale też oceny lekarza chirurga wydanej na podstawie historii medycznej i aktualnych wyników badań osoby biorącej udział w konsultacjach.

To bardzo ważny krok, który ma na celu zminimalizowanie ryzyka komplikacji i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań już na początkowym etapie. Właśnie dlatego niezwykle istotne jest przedstawienie kompletnych i prawdziwych informacji na temat swojego stanu zdrowia oraz o przebytych chorobach i przyjmowanych lekach.

Jak przygotować się do zabiegu?

Niezbędne jest wykonanie wszystkich badań zleconych przez lekarza w czasie konsultacji oraz stosowanie się do zaleceń.

W zależności od stanu zdrowia konieczne może być zaprzestanie przyjmowania lub dostosowanie dawki pewnych typów medykamentów w okresie poprzedzającym zabieg — co istotne, wszelkie tego rodzaju zmiany mogą być przeprowadzane tylko i wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Substancje znajdujące się w organizmie mogą wpływać na proces gojenia się ran, a nawet zwiększać ryzyko powstania trwałych blizn — szczególnie szkodliwe są w tym aspekcie nikotyna i alkohol.

Z tego powodu zaleca się zaprzestanie palenia i spożywania alkoholu bezpośrednio przed i po zabiegu w celu uniknięcia komplikacji w czasie rekonwalescencji. Oczywiście im dłuższy czas odstawienia szkodliwych używek, tym lepsze skutki dla organizmu.

Na czym polega operacja powiększenia pośladków?

Metody wykorzystywane do chirurgicznego powiększenia pośladków często obejmują umieszczenie w nich implantów lub uzupełnienie tkanką tłuszczową pobraną z innej części ciała pacjenta.

Coraz większą popularnością cieszą się również operacje z użyciem wypełnienia ze specjalnego preparatu zamiast implantów czy tłuszczu. Jest to wypełnienie zapewniające atrakcyjne i długotrwałe efekty, a w dodatku jest w pełni bezpieczne również dla alergików.

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a w jej czasie lekarz nie tylko wypełni skórę pośladków, ale też zadba o ich odpowiednie wymodelowanie dla osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu powiększenia pośladków?

Sama rekonwalescencja to z reguły około 14 dni, jednak powrót do pełnej sprawności, na przykład intensywniejszych treningów fizycznych, wymaga już nieco dłuższego czasu.

W pierwszym okresie po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnej bielizny uciskowej, która wspiera proces gojenia się ran. Dla możliwie jak najszybszego powrotu do zdrowia najważniejsze jest stosowanie się do zaleceń lekarza i szybkie reagowanie w przypadku jakichkolwiek komplikacji.

Wiedza na temat przebiegu oraz przygotowań do zabiegu jest świetnym sposobem na podjęcie decyzji o tym, czy jest to rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Ważne jednak, by wszystkie zdobyte samodzielnie informacje weryfikować w wiarygodnych źródłach — najlepiej zadać nurtujące Cię pytania w czasie konsultacji ze specjalistą.

W ten sposób unikniesz nieporozumień i upewnisz się, że podejmiesz wszystkie niezbędne kroki, by zapewnić sobie rezultat, na jaki liczysz i maksymalnie zmniejszyć ryzyko komplikacji.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.