Utrzymanie zdrowia fizycznego oraz dobrej kondycji jest dla Ciebie ważne, ale jednocześnie nie czujesz się zbyt komfortowo na siłowni? Spokojnie, w domowych warunkach można wykonać tak samo profesjonalny trening, pod warunkiem, że kupisz kilka sprzętów.

Choć siłowni przybywa z każdym rokiem, to wciąż wśród fanów intensywności sportowych pozostaje grupa osób, dla których najlepszą formą aktywności są ćwiczenia w domu lub w plenerze.

cwiczenie-w-domu

I faktycznie, trzeba przyznać, że treningi w domu mogą sprawić tak samo dużo frajdy, jak zajęcia grupowe. A efekty? Wcale nie odbiegają od tych uzyskanych na siłowni.

Z dobrym sprzętem do ćwiczeń nie tylko możesz poznać wszystkie tajniki profesjonalnych treningów, ale również nabrać pewności siebie. Jeśli dołożysz do tego dobrą dietę, a ćwiczenia będziesz wykonywać systematycznie, to jest spore prawdopodobieństwo, że szybko zauważysz pierwsze efekty.

Sprzęt do ćwiczeń w domu – co na pewno się przyda?

Domowa siłownia wcale nie wymaga zaangażowanie sporego budżetu. Wystarczy kilka wielofunkcyjnych urządzeń i akcesoriów, by stworzyć w domu strefę do profesjonalnych treningów na całe ciało.

Co na pewno się przyda? Do obowiązkowego wyposażenia zalicz, chociażby matę do ćwiczeń, drążek, czy gumy oporowe.

Na macie będzie można wykonać wiele ćwiczeń w siadzie lub w pozycji leżącej, chroniąc jednocześnie ciało przed otarciami i bolesnymi siniakami. Na drążku pięknie rozbudujesz mięśnie pleców, a z gumami oporowymi wykonasz trening niemal całego ciała.

Gumy oporowe pozwalają bowiem wykonać mnóstwo ćwiczeń na mięśnie ud, pośladków czy nóg. To uwielbiane akcesorium przez wszystkie kobiety, które dążą do uzyskania brazylijskiej sylwetki. Gumy to wreszcie także wspaniałe akcesorium dla treningu bicepsa, tricepca, czy klatki. Podejrzyj, jak trenują z nimi profesjonaliści.

Sprzęt do ćwiczeń w domu – co będzie niezbędne do cardio?

Nieważne, czy wybierzesz stepper, orbitrek, czy też bieżnię. Każdy z tych sprzętów, może skutecznie spalać Twoje kalorie, pod warunkiem, że trening będziesz przeprowadzać systematycznie!

Orbitrek to jedno z najlepszych urządzeń do wykonywania szybkiego cardio. Zakres ruchów jest tutaj wyjątkowo szeroki, a ilość spalanych kalorii ogromna. To, co najważniejsze to fakt, że na orbitreku angażujesz wszystkie partie ciała.

Dla fanów biegania i długich spacerów dobrym rozwiązaniem będzie sprzęt do ćwiczeń – bieżnia. Można na niej spacerować nawet godzinę, oglądając jednocześnie dobry serial lub film. To idealnie połączenie przyjemności z satysfakcjonującym treningiem.

Ciekawym sprzętem do domowych ćwiczeń cardio może być także stepper lub rowerek. To dwa urządzenia, które angażują przede wszystkim dolne partie ciała i z którymi można swobodnie oglądac telewizję lub rozmawiać przez telefon. Na takim sprzęcie do ćwiczeń możesz miło spędziać czas wolny!

Zadbaj o profesjonalny sprzęt do ćwiczeń w domu, pamiętając, że wcale nie potrzebujesz mieć go sporo, by wykonać ciekawy zestaw ćwiczeń. Profesjonaliści na swojej liście domowych sprzętów z pewnością wpisaliby wspomniany drążek, gumy, orbitrek, ale również ławeczkę i hantle.

Dodatkiem może być także piłka lekarska, czy też skakanka. Wiele z tych sprzętów kosztuje naprawdę niewiele, a wykorzystasz je do wielofunkcyjnych treningów, które przyniosą Ci dobry humor i wspaniałe efekty! Wypróbuj domowych treningów i ciesz się pięknym ciałem!

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.