Nie jest tajemnicą, że osoby zadłużone mają spore problemy z uzyskaniem pożyczki czy też kredytu w banku. W zasadzie, posiadając negatywne wpisy w bazach dłużniczych czy też mając słabą historię kredytową, jesteśmy już na starcie odrzucani przez wszystkie banki.

Na szczęście z pomocą takim osobom przychodzą przychodzą firmy pozabankowe, które oferują szybkie pożyczki online także dla zadłużonych.

Od razu warto zaznaczyć, że nie każda firma daje taką możliwość i zapewne możemy mieć problem z uzyskaniem pożyczki na większą kwotę. Jednak, szukając drobnej pomocy finansowej warto przyjrzeć się ofercie firm pożyczkowych.

Status ‘osoby zadłużonej’

pieniadze

Kim tak naprawdę są osoby zadłużone? Podczas weryfikacji wniosków kredytowych, instytucje finansowe analizują szereg baz dłużniczych takich jak KRD, BIG czy też ERIF. Do takich baz trafiają osoby, które w przeszłości miały problemy ze spłatą kredytu. Takie osoby otrzymują status ‘osoby zadłużonej’.

Zazwyczaj wpis w jednej z takich baz, automatycznie oznacza brak szans na uzyskanie pożyczki w banku. Z pomocą przychodzą firmy oferujące pożyczki online.

Co powinna zrobić osoba z chwilowymi problemami finansowymi?

W pierwszej kolejności należy wejść na stronę oferującą chwilówki, a następnie złożyć wniosek na interesującą nas kwotę. System automatycznie weryfikuje dane klienta i proponuje pożyczkę od kilkunastu firm jednocześnie.

Pozwoli to znaleźć rozwiązanie, nawet w tak trudnej sytuacji jak zadłużenie. Otrzymanie takiej pożyczki pozwoli pokryć zobowiązania i być dobrym sygnałem do odzyskania płynności finansowej zadłużonej osoby.

Pożyczka online dla osoby z komornikiem. Jak ją otrzymać?

Posiadanie komornika sądowego to na pewno nieprzyjemna kwestia, powodująca wiele uciążliwości np. przy zaciąganiu kredytu. Jednak nawet w tak trudnej sytuacji jest to możliwe. Istnieje na rynku kilka firm, które nie weryfikują baz BIK.

Posiadając zadłużenie, jeżeli firma pożyczkowa sprawdza bazę BIK, pożyczkodawca automatycznie odrzuci nasz wniosek ze względu na opóźnienie w spłacie poprzedniego zobowiązania. Następnym problem może być metoda wypłacenia pożyczonych pieniędzy.

Zwykle osobom objętym nadzorem komornika sądowego zostają zablokowane rachunki bankowe, więc pożyczone pieniądze natychmiast zostałyby zajęte. Niektóre firmy pożyczkowe oferują możliwość wypłaty gotówki lub zrealizowanie przelewu bankowego, wówczas pożyczkę przyniesie listonosz.

Zalety pożyczek pozabankowych

Największym plusem pożyczek pozabankowych jest szybkość wypłaty ustalonej kwoty pożyczki. W banku wymagane jest dostarczenie sporej ilości dokumentów finansowych czy też wyciągów z konta, przez co cała procedura może przeciągnąć się nawet do kilku dni.

Jeśli komuś zależy na czasie, powinien skorzystać z usług firm oferujących pożyczki online. W takich firmach przelew wychodzi nawet w 15 minut od złożenia wniosku o kredyt. Ofertą pożyczek pozabankowych powinny zainteresować się również osoby z zadłużeniem lub zajęciem komorniczym.

Kilka firm działających na polskim rynku nie weryfikuje bazy BIK, więc posiadając opóźnienia w płatnościach mamy możliwość uzyskania kredytu. Jedynym wymaganym dokumentem będzie dowód osobisty.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.