Siedzący tryb życia, stres i wysokoprzetworzona żywność – wszystko to sprawia, że praca jelit spowalnia, powodując w organizmie dość dokuczliwe dolegliwości, takie jak zaparcia i wzdęcia.

Na szczęście są na rynku pewne suplementy diety, które wspomagają pracę jelit.

Jak wiadomo, pobudzenie rozleniwionych jelit nie jest proste, dlatego należy poddać się kuracji i systematycznie stosować suplementy, które długofalowo pozytywnie przełożą się na wszelkie problemy związane z trawieniem i wypróżnianiem.

Warto też rozważyć włączenie do diety produktów, które również wspomagają pracę jelit, mowa tu o pełnoziarnistych produktach zbożowych, kiszonkach, suszonych owocach, warzywach strączkowych i mlecznych napojach fermentowanych.

ProOczyszczanie Dr. Gaja

Spis treści

Dziś jednak skupimy się na pewnym suplemencie diety, który wpadł mi ostatnio w ręce. Mowa o suplemencie ProOczyszczanie Dr. Gaja.

ProOczyszczenie-do-gaja

Są to saszetki z mieszanką składników roślinnych, które świetnie wpływają na pracę metabolizmu i usprawniają pracę jelit. Jakie dokładnie składniki znajdują się w tym suplemencie? są to:

  • Babka płesznik (źródło błonnika)
  • Babka jajowata (źródło błonnika)
  • Błonnik kakaowy (źródło błonnika)
  • Jarmuż
  • i Aloes.

Co bardzo mnie cieszy, suplement ProOczyszczanie nie zawiera ani barwników, ani aromatów, ani też substancji konserwujących, przeciwzbrylających czy wypełniających. Suplementy zawierający tak szkodliwe składniki, znacznie traci na wartości i nie ma sensu go spożywać.

Dawkowanie

Aby wesprzeć pracę jelit i pobudzić je do funkcji, do których zostały stworzone, ProOczyszczenie należy stosować w dawkach 1-2 saszetki na dzień. Oprócz tego warto zróżnicować dietę i włączyć aktywność fizyczną, która również pozytywnie wpłynie na perystaltykę jelit.

Suplement ProOczyszczenie można wymieszać z wodą, można też dodać zawartość saszetki do ulubionego jogurtu bądź koktajlu i w takiej właśnie formie go przyjąć.

ProOczyszczenie-do-gaja-recenzja-opinie

Dla kogo ProOczyszczenie?

W dobie trybu szybkiego życia i nieustannej pogoni za czasem, nie mamy go zbyt wiele na przygotowywanie wartościowych posiłków, których zresztą przyrządzenie zabiera zazwyczaj mnóstwo czasu.

Przeważnie dzień zaczynamy mocną kawą, unikamy śniadania, zamiast obiadu odgrzewamy gotowe wysokoprzetworzone danie w mikrofalówce, a wieczorem, zamiast zjeść lekki i wartościowy posiłek, objadamy się bez opamiętania, próbując nadrobić braki żywieniowe powstałe w ciągu dnia.

Taki styl życia bardzo negatywnie wpływa na cały dobowy cykl i zaburza rytm dnia, powodując zaparcia, wzdęcia, gazy, uczucie ciężkości, przelewania się w żołądku – nierzadko doprowadzając do poważnych problemów z wydalaniem.

Myślę, że saszetki ProOczyszczenie to szansa dla takich właśnie osób na włączenie do diety kilku naprawdę kluczowych i niezbędnych do prawidłowej pracy jelit składników. W ten sposób choć trochę będziesz w stanie zminimalizować niezdrowy tryb życia, jaki prowadzisz.

ProOczyszczenie-do-gaja-saszetki

Ponadto przyspieszanie pasażu treści jelitowej, wpływa też na dobre samopoczucie, warto więc włączyć saszetki ProOczyszczenie do diety, by móc cieszyć się świetnym stanem ducha.

Na koniec dodam jeszcze, że błonnik w organizmie pełni funkcję takiej miotełki, która zamiata z organizmu pozostałości po przemianie materii w układzie pokarmowym, błonnik ponadto świetnie podkręca metabolizm, który dyktuje tempo spalania się tkanki tłuszczowej.

Podobne tematy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.