Proces związany z obniżeniem masy ciała, czyli odchudzanie jest niezwykle wyczerpujące dla naszego organizmu, jeśli nie jest przeprowadzone w przemyślany sposób. Jest to okres rezygnacji z naszych wielu ulubionych potraw, ale również mocnego zwiększenia swojej codziennej aktywności.

Spalacze tłuszczu w okresie odchudzania – podstawowa suplementacja

spalacze-tłuszczu

Drastyczne obniżenie podaży kalorycznej może być zabójczym ciosem dla nas samych i przynieść szereg skutków ubocznych takich jak osłabienie, zniechęcenie do podejmowania wysiłku fizycznego, a także szybki spadek motywacji.

Jak widać, warto jest redukcję przeprowadzić w sposób konsekwentny i przemyślany. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić, wówczas warto sięgnąć po pomoc specjalistów.

Zdrowe odżywianie również może być przyjemne, chociaż w niektórych kwestiach nie ma taryfy ulgowej i z produktów takich jak fast foody czy słodycze koniecznie musimy zrezygnować.

Bardzo dobrą alternatywą są odżywki wysoko białkowe, które w ciężkich chwilach mogą być dla nas alternatywą dla słodkich przekąsek, a jednocześnie wspierać redukcję tkanki tłuszczowej.

Oczywiście nie każda z nich ma zachęcający smak, jednak na rynku istnieje mnóstwo produktów łączących ze sobą doskonałe parametry i walory organoleptyczne.

Jakie wybrać suplementy podczas odchudzania?

Jest to zdecydowanie najpopularniejsza grupa suplementów, z jakiej korzystamy w odchudzania. Działają one na wielu różnych płaszczyznach i aktywują mnóstwo szlaków metabolicznych powiązanych z redukcją tkanki tłuszczowej.

Obecnie na rynku istnieje mnóstwo spalaczy tłuszczu o odmiennej charakterystyce działania, w różnych zakresach cenowych oraz właściwościach dlatego z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

Warto jednak dokonywać zakupów w przemyślany sposób, gdyż na rynku znajdziemy bardzo dużo popularnych spalaczy, które nie mają potwierdzonego realnego działania i ich zadaniem jest tylko i wyłącznie wyciągnięcie pieniędzy z naszych portfeli.

Najlepszymi na rynku spalaczami termogenicznymi, które poza redukcją tłuszczu dodają dużej dawki energii, są takie produkty jak Fenix Ground Zero oraz Cannibal Inferno Apocalypse. Osoby szukające bardziej ekonomicznego rozwiązania mogą zwrócić uwagę na PureClinicalBurn.

Jeśli jednak chcemy uniknąć efektu pobudzenia lub nie tolerujemy kofeiny i innych stymulantów, wówczas istnieją tzw. spalacze lipotropowe takie jak Omega Sports Burn24 czy Olympus LabsAssassinate, które liderują w tej kategorii.

Odżywki białkowe

Białko jest dla nas najcenniejszym makroskładnikiem pokarmowym, jeśli dążymy do obniżenia wagi. Ma wysoką wartość termiczną i nakręca pracę naszego metabolizmu, gdyż każdy gram białka wymaga pozyskania większej energii do jego strawienia, niż sam dostarcza.

Najlepszą opcją na rynku są tzw. izolaty białka serwatkowego, które charakteryzują się wysokim stężeniem białka oraz bardzo małą zawartością węglowodanów i tłuszczy. Ponadto są to białka o kompletnym aminogramie i bardzo szybko się wchłaniają, przez co nie obciążają układu trawiennego.

Bardzo wysokiej jakości izolatem o świetnej rozpuszczalności i smaku jest AmixIsoPrime CFM, zawierają najwyższej jakości surowej. Występuje w wielu zróżnicowanych smakach, przez co z pewnością szybko nam się nie znudzi, co na redukcji jest dość istotne.

Jeśli jednak ze względu na cenę chcemy wybrać koncentrat, wówczas bardzo dobry stosunek ceny do składu znajdziemy w PF Nutrition 100% Whey Protein, odżywka ta ma bardzo wysokie stężenie wśród koncentratów i wypada sporo ekonomiczniej.

Aminokwasy rozgałęzione

Popularnie nazywane BCAA niemal każdemu, kto interesuje się suplementacją, kojarzą się ze swoimi właściwościami antykatabolicznymi. Jest to oczywiście prawda, gdyż wykonane na nich tysiące badań naukowych potwierdza ich skuteczność. Nie są to jednak jedyne korzyści wynikające z ich stosowanie.

Znacznie skracają również czas niezbędny na pełną regenerację organizmu po wysiłku, co jest bardzo ważne, gdyż w przypadku nisko kalorycznej diety jest dużym wyzwaniem. Warto stosować BCAA przed i po aktywności fizycznej, dzięki czemu poprawimy naszą wydolność i wytrzymałość oraz ograniczymy aktywność wspomnianych procesów katabolicznych.

Najbardziej opłacalną opcją jest wybieranie BCAA w postaci proszku, gdyż wypada to znacznie ekonomiczniej oraz nie obciąża układu trawiennego podczas treningu. Do aminokwasów najwyższej jakości możemy zaliczyć Premium Labs 23 BCAA Instant 9000 z firmy Premium Labs, które posiadają aż 90% stężenia.

Jeśli szukamy bardziej rozbudowanego produktu, to doskonale sprawdza się AmixRecovery Max.

Dbając o prawidłową suplementację, możemy pozwolić sobie na więcej ustępstw w diecie i treningach, przez co odchudzanie będzie nie tylko efektywne, ale także łatwiejsze do przeprowadzenia.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.