Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową zyskuje na coraz większej popularności. Powszednie metody przedłużania włosów nie zawsze były bezpieczne dla naszych kosmyków, np. zgrzew keratynowy, który wykonuje się specjalną zgrzewarką.

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową to nowy sposób na przedłużenie i zagęszczenie włosów, zabieg wykonuje się na zimno tak jak np. mikroringi!

Dokładniej rzecz ujmując, jest to punktowe działanie urządzenia, które sprawia, że włosy sztuczne i włosy naturalne łączą się za pomocą tulejek termokurczliwych. Ultradźwięki emitowane są pomiędzy płytkami, które znajdują się na końcu urządzenia.

Co ciekawe, urządzenie samo dobiera odpowiedni czas i siłę wiązki laserowej.

A tak wygląda to z bliska:

przedluzanie-wlosow-ultradzwieki

Co to jest zgrzewanie ultradźwiękowe?

Zgrzewanie ultradźwiękowe jest zabiegiem, w którym dźwięki o wysokich częstotliwościach, wykorzystywane są do transportu energii. Energia ta łączy kosmyki włosów, uplastyczniając proces łączenia zgrzewanych materiałów, w tym przypadku włosów.

Samo zjawisko łączenia dwóch materiałów wygląda w ten sposób, że ultradźwiękowa energia, pociąga za sobą jednocześnie szereg kilku procesów:

 • miejscowe podgrzanie obu materiałów,
 • duży nacisk i ciśnienie,
 • ruch, czyli drganie cząsteczek obu materiałów.

Ultradźwięki, które emituje urządzenie zespalają lateks i keratynę, dzięki czemu tulejki obkurczają się, łącząc pasma naturalne ze sztucznymi.

To, co wyróżnia doczepianie włosów metodą ultradźwiękową spośród wszystkich innych technik i sposobów, to fakt, że dzięki ultradźwiękom uzyskujemy płaskie i bardzo dyskretne łączenia włosów, o wiele mniej widoczne oraz wyczuwalne w porównaniu z użyciem tradycyjnej zgrzewarki.

Warto też wyraźnie zaznaczyć, że przedłużanie włosów ultradźwiękami znacznie wydłuża ich trwałość i pod tym względem ta metoda także daje lepsze efekty.

Zimna fuzja?

przedłużanie-włosów-ultradźwiękiem
Sprzęt do przedłużania włosów ultrdźwiękiem

Zimna fuzja to potoczna nazwa zgrzewania na zimno. Ultradźwiękowe przedłużanie włosów, jest bardzo zaawansowaną technologią. Do połączenia włosów, wykorzystuje się specjalną maszynę, która wytwarza fale ultradźwiękowe, których celem jest połączenie dwóch różnych kosmyków włosów.

Przedłużanie włosów ultradźwiękami jest bezbolesne i nie powoduje dla włosów, żadnych problemów, ani uszkodzeń ich struktury, ponieważ dochodzi do całkowitej eliminacji strumienia gorącego ciepła jak np. w tradycyjnej zgrzewarce. Dzięki temu w ogóle nie dochodzi do poparzeń i skaleczeń skóry głowy – zabieg jest zupełnie bezinwazyjny.

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową poleca się kobietom, których włosy są suche i zniszczone, a efekty przed i po wyglądają tak:

zageszczanie-wlosow-metoda-ultradzwiekowa

Jeśli natomiast chodzi o ilość włosów potrzebnych do przedłużenia naturalnych kosmyków, to podczas zabiegu zagęszczania włosów metodą ultradźwiękową stosuje się od 50 do 100 gram włosów, co równoznaczne jest z zastosowaniem od 100 do 125 pasemek o optymalnej grubości.

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową – ZALETY!

 • przedłużanie włosów ultradźwiękami jest idealne dla kobiet mających uczulenie na różne metale,
 • szybki zabieg, dzięki temu, że można za jednym razem przyczepić kilka pasemek włosów,
 • spoiwem jest keratyna, czyli naturalny budulec włosów,
 • łączenie włosów ultradźwiękami jest bardzo precyzyjne,
 • przedłużanie włosów ultradźwiękami nie wytwarza ciepła, które niszczy włosy,
 • włosy przedłużane ultradźwiękami można nosić bardzo długo! nawet 3-4 miesiące!
 • zupełnie niewidoczne i dyskretne połączenia włosów,
 • trwała metoda na przedłużanie i zagęszczanie włosów!

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową – WADY?

 • połączenia nie są zbytnio elastyczne, w porównaniu do tych, na ciepło,
 • ściąganie włosów – przedłużonych ultradźwiękami, jest dość czasochłonne,
 • odświeżenie danej fryzury, także potrafi zająć nieco czasu…

Urządzenie do przedłużania włosów ultradźwiękami

wlosy-na-ultradzwieki

Urządzenie takie działa punktowo i bardzo precyzyjnie. Nie narażasz skóry głowy na wzmożone działanie ciepła. Same łączenia ultradźwiękiem są delikatne i gładkie, prawie niewyczuwalne palcami, w przeciwieństwie do łączenia włosów na zgrzewarce! Płaskie i dyskretne łączenia włosów, są na wagę złota!

Przedłużanie włosów na ultradźwięki

Moim zdaniem, jest to najzdrowsza metoda na przedłużanie włosów. Włosy nie są poddawane żadnej obróbce mechanicznej, aby doczepić nowe pasemka. Niestety, ultradźwiękowe przedłużanie włosów jest chyba jednym z najdroższych metod przedłużania.

Jeśli zasobność Waszego portfela zniesie taki wydatek, to szczerze polecam ten rodzaj przedłużania włosów. Zerknij jeszcze na foto poradnik krok po kroku:

doczepianie-wlosow-ultradzwieki

przedluzanie-wlosow-na-ultradzwieki

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

 1. Rekomenduję każdej kobiecie, która ma krótkie włoski, a chce mieć dłuższe! Ja zawsze marzyłam o tym i powiem wam, mąż się zgodził na Great Lengths po małych błaganiach :) Włosy są cudne, a ja przeszczęśliwa

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.