Wraz z wiekiem następuje naturalne osłabienie mięśni twarzy oraz zanik jędrności skóry. Każdy z nas chciałby jednak ten proces zatrzymać i zachować młody wygląd na wiele lat.

Czy jest to jednak możliwe? Oferowane zabiegi wykonywane przez kosmetyczki czy kosmetyki dostępne w drogeriach kuszą klientów skutecznym działaniem.

Wciąż często zapomina się jednak o dobroczynnych właściwościach masażu, który można wykonać w domowym zaciszu z użyciem rollera do twarzy.

Czym jest roller do masażu twarzy?

kosmetyki-natura

Jednym z narzędzi, który może uprzyjemnić codzienny masaż twarzy, a nawet wzmocnić jego działanie, jest niewielki wałeczek często określany także mianem rollera. Jego budowa zawsze jest podobna – to niewielki, walcowaty kamień, który został umieszczony na wygodnej rączce.

Nierzadko kamienne rolki umieszczone są po obu stronach – różnią się one szerokością, a niekiedy także grubością. Czemu ma to służyć? Każda twarz jest inna i potrzebuje innego rodzaju masażu. Mniejszy wałeczek sprawdzi się do rollowania obszaru pod oczami, natomiast większy doskonale pobudzi krążenie limfy w okolicach szczęki i policzków.

Roller do masażu twarzy – jaki wybrać?

Wiedząc już, jak wygląda klasyczny roller do masażu twarzy, warto zwrócić również uwagę na to, z czego jest wykonany. Najczęściej polecane wałeczki są produkowane z jadeitu lub kwarcu.

Można spotkać także masażery z ametystu, kryształu górskiego czy rodolitu, jednak nie są one tak popularne. Stosowanie kamieni znane jest już od dawna, ponieważ wykorzystuje się je w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Jadeit to kamień szlachetny, który jest znany ze swoich właściwości leczniczych. Kwarc posiada podobne właściwości, jednak uważa się, że dłużej utrzymuje chłód. Jest to znacząca cecha, ponieważ masaż najlepiej jest wykonywać schłodzonym rollerem.

Dotyk zimnego kamienia sprawia, że w jedną chwilę możemy zredukować opuchliznę, a już szczególnie tę, która najczęściej pojawia się zaraz po przebudzeniu.

Należy jednak pamiętać, że cera bardzo wrażliwa nie lubi zbyt częstych zmian temperatury, dlatego w tym przypadku lepiej przed użyciem nie wkładać rollera do lodówki.

Jak używać rollera do masażu twarzy?

Aby zauważyć dobroczynne skutki działania masażu, warto wspomnieć, że powinien być on wykonywany regularnie – najlepiej raz lub dwa dziennie. Niekoniecznie musi być to czynność przeprowadzana poza standardową pielęgnacją – najlepiej jest połączyć poranne mycie twarzy i aplikację kremu właśnie z rollowaniem.

Wieczorem natomiast, zaraz po demakijażu i tonizacji, zaleca się wykorzystać w masażu serum lub olejek.

Jak poprawnie używać rollera do masażu twarzy? Przyjęło się jedną, ogólną zasadę – ruch rollowania przeprowadzany powinien być od środka twarzy na zewnątrz. To najprostszy sposób na pobudzenie krążenia, a także wygładzenie widocznych zmarszczek.

Ruchy mogą być pionowe, skośne czy poziome. Tylko w okolicy ust zaleca się masować skórę od dołu do góry, dzięki czemu sprawimy, że kącik będzie widocznie uniesiony.

Roller do twarzy a kosmetyki naturalne

Jednym z głównych powodów, dla których wiele osób sięga po roller do twarzy z jadeitu lub kwarcu, jest świadomość, że są to masażery wykonane z naturalnych, bezpiecznych materiałów, które nie tylko pozostają nieszkodliwe dla środowiska, ale także dla nas samych.

Wiele osób wierzy także w moc kamieni. Wybierając masażery, które są wielorazowe i utrzymane w duchu less waste, naturalnie szukamy też takich kosmetyków, które będą posiadały jak najmniej sztucznych dodatków.

Używając rollera do twarzy, warto stosować naturalne kosmetyki, które dodatkowo wzmocnią działanie wykonywanego masażu. Rollowanie skóry po aplikacji serum lub olejku wpływa na lepsze przyswajanie stosowanych produktów. Wybierajmy składy bogate w substancje działające przeciwzmarszczkowo i nawilżająco.

To najprostszy sposób na zredukowanie obrzęków lub opuchlizny, zwiększenie elastyczności skóry, naturalny lifting i poprawienie owalu twarzy. Pamiętajmy, aby wybierane kosmetyki były odpowiednio dobrane do potrzeb naszej skóry.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.