Zdarza Ci się uciskać okolice skroni, brwi, czy czoło wzdłuż linii włosów? Robisz to instynktownie, by pomóc sobie w koncentracji lub szukając odprężenia.

Sprawdź wczorajszy ranking: Najlepsze serum do twarzy

Choć amatorski, to tak naprawdę fragment zabiegu refleksoterapii głowy i twarzy.

Refleksologia głowy i twarzy

Refleksologia-glowy-i-twarzy-masaz

Wykonywany profesjonalnie, polega na uciskaniu wybranych punktów na twarzy, w celu przywrócenia równowagi energetycznej. Poszczególne fragmenty twarzy, poprzez zakończenia nerwowe są połączone z narządami całego ciała.

Stymulując te obszary poprzez ucisk lub masaż, wpływamy pozytywnie na kondycję powiązanych z nimi organów.

Taki zabieg wprowadza pacjenta w stan głębokiego relaksu i wyciszenia, uwalnia od stresu i uporczywych myśli, pomaga w problemach z bezsennością, wzmacnia w stanach depresji. Równocześnie ma działanie integracyjne dla układów: limfatycznego, nerwowego i hormonalnego.

Jak wygląda zabieg?

Refleksologia-glowy-i-twarzy

Aby zabieg przebiegał w warunkach optymalnych, ważne by był wykonywany przez drugą, wyszkoloną w tym celu osobę.

Automasaż nigdy nie da tak dobrych efektów, jak ten, podczas którego oddajemy się w ręce specjalisty. Szukając porównań, możemy powiedzieć, że refleksoterapia działa podobnie do akupunktury, za to jest mniej inwazyjna.

W stymulowanych obszarach dochodzi do lepszego krążenia krwi, co powoduje optymalne odżywienie komórek, co z kolei skutkuje niezakłóconym przepływem energii w całym ciele.

Celem zabiegu jest wyciszenie systemu nerwowego, przywrócenie równowagi emocjonalnej i spokoju oraz pozytywnego nastawienia wobec rzeczywistości. Najlepsze skutki daje seria masaży wykonywanych w równych odstępach czasu.

Regularne powtarzanie zabiegu powoduje wydłużanie się czasu odczuwania spokoju.

Dzięki temu, że masując twarz, oddziałujemy na cały organizm, rozluźnieniu podlega całe ciało, a nie tylko poddawana dotykowi głowa i twarz. Refleksoterapia głowy i twarzy to zabieg leczniczy, równocześnie dający wspaniałe efekty estetyczne.

Izabela -Milczarek

Autor: Izabela Milczarek z Kliniki OdNowa Centrum Refklesoterpapii

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.