Dziś prezentujemy niezbędne gadżety do pielęgnacji twarzy i urody, które musisz mieć! Każda kobieta, której zależy na pięknym wyglądzie, powinna zrobić jednocześnie wszystko, by czas spędzony na jej pielęgnacji ograniczyć i uczynić bardziej kompleksowym.

Pomogą w tym gadżety urodowe, które warto mieć w swojej kosmetyczce by szybko, ale i dokładnie podkreślić swoją urodę.

Zalotka

Zalotka ma już swoje lata. Dziś większość mężczyzn, ale również spora część kobiet nie ma pojęcia, czym jest. Szkoda, ponieważ jest bardzo przydatna. Jest to gadżet, którym w zaledwie kilka sekund dodamy sobie urody.

Zalotka to urządzenie, które służy do podkręcania rzęs. Z pewnością zrobi to znacznie lepiej, a efekt będzie znacznie bardziej widoczny niż przy użyciu jakiejkolwiek maskary podkręcającej rzęsy.

zalotka
Zalotka do rzęs

Zalotka nie tylko podnosi i podkręca rzęsy, ale również sprawia, że o wiele łatwiej je pomalować. Nie sklejają się, jak to często bywa. Kluczem do świetnego efektu z użyciem zalotki jest jej prawidłowe użycie.

Nigdy nie używamy jej na rzęsy pomalowane, ale zawsze czyste i suche. Aby efekt był lepszy, nie należy używać zimnej zalotki – dobrze jest ją ogrzać, chociażby w dłoniach, lub położyć ją na krótki czas na grzejniku. Nie może być jednak zbyt gorąca, bo to poskutkuje poparzeniem i zniszczeniem rzęs!

Elektryczna zalotka do rzęs

Istnieje też elektryczne wersja zalotki do rzęs, jest o wiele wygodniejsza i bardzo fajnie podwija rzęsy, tak wygląda:

elektryczna-zalotka-do-rzes

Zgrzebło do czyszczenia szczotek

Szczotek do czesania włosów używamy codziennie. Gromadzą się na nich nie tylko włosy, ale i kurz, martwy naskórek i bród. Bardzo ważne jest utrzymywanie szczotek w czystości, co oznacza ich mycie. Jednak samo mycie nie usunie wszystkich włosów spomiędzy igiełek.

zgrzebło-do-czyszczenia-szczotek

Dlatego warto mieć w domu zgrzebło do czyszczenia szczotek do włosów. Urządzenie to przypomina miniaturowe grabki ogrodowe, z gęstymi zębami.

Wystarczy kilka ruchów bu usunąć ze szczotki martwe włosy, a także kurz i bród. Najlepiej zrobić to przed umyciem szczotki w ciepłej wodzie z mydłem.

Szczotka do twarzy

Elektryczna szczoteczka mająca za zadanie głęboko oczyszczać cerę, to ważny element każdej szafki w łazience. Przede wszystkim szczoteczka usuwa martwy naskórek i robi to dokładnie oraz równomiernie, ukazując zdrową skórę. Pomaga również ją masować, odżywiać i dotleniać.

Możemy do niej zastosować dowolny środek, na przykład łagodny żel myjący lub odżywiający cerę

elektryczna-szczotka-do-twarzy
Elektryczna szczotka do twarzy

Szczotka do twarzy to pewien wydatek, ale z pewnością jest znacznie bardziej opłacalny i skuteczny niż kupowane w drogeriach peelingi. Nie oczyszczą one cery tak dobrze, jak zrobi to szczoteczka. Używana zgodnie z przeznaczeniem szczoteczka jest w stanie przetrwać długie lata…

Przez ten czas pieniądze wydane na nią zwrócą się kilkakrotnie, a szczotka oznaczać będzie oszczędność. Szczoteczki do twarzy są miękkie, delikatne, nie podrażniają cery. Są również wykonane z wysoko higienicznych materiałów, na przykład z silikonu medycznego, który łatwo jest umyć i wysuszyć.

Trymer do usuwania zbędnego owłosienia

Chociaż trymery kojarzą się raczej z mężczyznami, to kobiety również potrzebują tego urządzenia. Jednak trymer przeznaczony dla kobiet jest znacznie delikatniejszy i przystosowany do wyrywania nawet pojedynczych włosków na brodzie lub do regulowania brwi.

Bardzo dużą zaletą trymerów dla kobiet jest fakt, że łatwo, szybko i co ważne bezboleśnie usuwają wąsik. Natomiast każda kobieta wie, że mozolne wyrywanie włosków pęsetą, szczególnie w okolicy ust, to prawdziwa katorga i duży ból.

Niektóre firmy produkują zestawy łączące ze sobą zarówno trymery do usuwania zbędnego kobiecego owłosienia, a po wymianie końcówki urządzenie zmienia się w szczoteczkę do pielęgnacji twarzy.

Łyżeczka Unny

I tym dziwacznym przedmiocie wciąż słyszało zbyt mało osób z problemem zaskórników. Powstające grudki i czarne plamki odbierają urodę, nawet jeśli nie mamy większych problemów z cerą. Łyżeczka unny wyglądem przypomina narzędzie tortur – wygląda nieco jak duża igła z pętelką.

lyzeczka-unny
Łyżeczka unny

Usuwanie zaskórników za pomocą łyżeczki unny jest o wiele łatwiejsze niż wyciskanie przez chusteczkę palcami, a także bardziej higieniczne. Po zmiękczeniu skóry pętelkę przykładamy do zaskórnika tak, by znalazł się w środku i przyciskamy.

W efekcie powinien wyjść. Bardzo ważną kwestią jest każdorazowe dezynfekowanie łyżeczki Unny, najlepiej poprzez zanurzenie w alkoholu lub chwilowe przytrzymanie nad palnikiem gazowym. Łyżka wykonana jest ze stali nierdzewnej.

Gąbka do mycia celulozowa

Jest to delikatniejsza i skuteczniej myjka. Celulozowa gąbka najczęściej stosowana jest, by dokładnie umyć twarz, usunąć z niej wszelkie zanieczyszczenia i bród. Głąbka bardzo dobrze rozprowadza środek myjący, a nawet tylko, gdy jest zwilżona ma już duże właściwości usuwania, na przykład maseczki z twarzy.

Za pomocą wody i dłoni często trzeba się ciężko napracować, by dokładnie zmyć zaschniętą maseczkę, natomiast gąbka celulozowa bardzo ułatwia cały proces. Gąbka powinna być utrzymana zawsze w czystości. Po każdorazowym użyciu należy ją dokładnie wysuszyć, gdyż wilgoć to środowisko życia dla drobnoustrojów.

Warto również zastosować co jakiś czas jakiś łagodny środek odkażający. Struktura gąbki jest bowiem wspaniałym miejscem do rozwoju bakterii i grzybów.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!