Rzęsy sztuczne, a szczególnie te z norki, to nie tylko oszczędność czasu przy codziennym tuszowaniu rzęs naturalnych, ale i dużo lepszy efekt wizualny. Najpopularniejszymi rodzajami sztucznych rzęs, są rzęsy z norki, rzęsy jedwabne i rzęsy syntetyczne.

Wszystkie 3 rodzaje rzęs mają swoje wady i zalety, ale już na pierwszy rzut oka widać, że syntetyczne rzęsy odpadają na przedbiegach, bo nie są tak elastyczne, jak rzęsy z norki czy jedwabnej ich odmiany.

Ponadto rzęsy syntetyczne nie dają tak naturalnego wyglądu, jak te z norki czy jedwabiu, gorzej się rozczesują, częściej plączą i bardziej obciążają naturalne rzęsy. Ogromną fanką przedłużania rzęs włosiem z norki jest znana celebrytka Kim Kardashian.

Wybór dobrych sztucznych rzęs zawęża się nam więc do rzęs z norki i rzęs jedwabnych, które z nich są lepsze? odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule, zapraszam Cię do lektury!

Rzęsy z norki – technika nakładania i cena

Spis treści

rzesy-z-norki

Zgęszczanie rzęs włosiem z norki odbywa się w kilku krokach, a sam zabieg może trwać nawet 2-3 godziny. Zacznijmy od tego, że futra z norek przed tym nim trafią do krawca, a później do sklepu, są sterylnie czyszczone z zanieczyszczeń oraz profilowane, dzięki profilowaniu włoski mogą w późniejszym etapie posłużyć jako sztuczne rzęsy.

Zestawy gotowych do przyklejenia rzęs z futra norki trafiają do sklepów i salonów kosmetycznych, gdzie za pomocą specjalnego kleju nakładane są na powieki klientek.

Natomiast ilość sztucznych rzęs przyklejanych do naturalnych włosków waha się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu sztuk, wszystko zależy od stanu i zagęszczenia naturalnych rzęs klientki i od efektu jaki chce ona osiągnąć.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs włosiem norek to wcale nie tani zabieg. W zależności od metody cena waha się od 100 do nawet 400 zł, i tak w przypadku:

 • Zagęszczanie rzęs metodą 1:1 to koszt 100 zł (doklejenie do jednej naturalnej rzęsy jednej rzęsy sztucznej).
 • Zagęszczanie rzęs metodą 2:1 to koszt 300 zł (doklejenie do jednej naturalnej rzęsy dwóch sztucznych rzęs).
 • Zagęszczanie rzęs metodą 3:1 to koszt 400-500 zł (doklejenie do jednej naturalnej rzęsy trzech sztucznych rzęs).
rzesy-z-norki-cena
Źródło: cennik jednego z salonów kosmetycznych w Warszawie

Oczywiście wraz z biegiem czasu, Twoje naturalne rzęsy będą wypadać, a wraz z nimi te doklejone z włosia norki, oznacza to, że za jakiś czas będziesz musiała uzupełnić włoski, aby efekt uzyskany na początku – podtrzymać. Uzupełnianie rzęs nie jest drogie i z pewnością jest tańsze niż pierwotne zagęszczanie ich.

Warto też dodać, że rzęsy z włosia norek mają różną długość, ale za to każdy włos jest tej samej grubości, to sprawia, że rzęsy z norki wyglądają dużo naturalnej i lepiej imitują prawdziwe naturalne ludzkie rzęsy.

Jak pozyskuje się włosie na rzęsy z norki?

Rzęsy z norek to produkt naturalny, który pochodzi wprost z futra norek hodowanych na fermie. Włosie, które ma służyć za sztuczne rzęsy, wyczesywane jest podczas okresu linienia norek, zwierzętom więc nie dzieje się żadna krzywda.

Samo natomiast pozyskiwanie rzęs z norki nie jest dla nich bolesne. Jedynie, do czego można się przyczepić, to warunki, w jakich norki są hodowane. Bardzo często są to ciasne klatki mocno ograniczające swobodne poruszanie się norek, które normalnie w swoim naturalnym środowisku są bardzo aktywnymi zwierzętami.

Które lepsze? rzęsy jedwabne czy z norki?

rzesy-z-wlosia-norki

Rzęsy z włosia norki dość często porównuje się do rzęs jedwabnych, a to dlatego, że jedne, jak i drugie nie plączą się, łatwo można je rozczesać i są naprawdę miękkie, a do tego bardzo lekkie.

Rzęsy z jedwabiu, jak i te z norki łatwo się czyści, a po przebudzeniu nie trzeba spędzać zbyt wiele czasu nad ich ułożeniem, są niemal od razu gotowe na nowy dzień. Szalę wyboru między rzęsami jedwabnymi a tymi z norek, bardzo często przeważają względy etyczne, o których pisaliśmy.

Przeciwnicy hodowania i trzymania norek czasami w dość ciasnych klatkach, decydują się tylko i wyłącznie na rzęsy jedwabne, natomiast kobiety, które ufają, że zwierzętom tym nic się nie dzieje – zwykle wybierają rzęsy z norki, bo lepiej imitują on ludzkie naturalne włoski.

Rzęsy z norek – opinie użytkowniczek

Poniżej zamieszczam kilka opinii dotyczących rzęs z futer norek, w przeważającej części opinie są pozytywne, słychać jednak głosy na różnych forach, że przedłużanie rzęs włosiem z norki, to wyrządzanie zwierzętom krzywdy, inną często poruszaną kwestią jest podrabianie rzęs z norki rzęsami syntetycznymi, zresztą sama sprawdź, co na ten temat sądzą inne kobiety:

 • Mam trochę do czynienia z rzęsami z włosia norki, bo pracuję w salonie kosmetycznym, a więc dobrze się wczytajcie:

… są dużo droższe, trzeba uważać na podróbki, są dużo cieńsze od syntetycznych rzęs, nie występują w różnych typach wykręcenia, bo to naturalne włosie i nie da się go wyprofilować ot tak. Dostępne są różne długości rzęs z norki, nie obciążają naturalnej rzęsy, trzeba umieć je przykleić, kupuje się je na paskach przyklejone jedna obok drugiej, zdejmowanie ich z paska też czasami sprawia problemy, bo włoski są bardzo blisko siebie i zrywają się czasem i łamią. Oko za to wygląda pięknie…

Patrycja Węgierska Beauty Salon

 • Rzęsy z norki założyłam pierwszy raz na próbę i jest ok, mam je dopiero 2 tygodnie, więc ciężko cokolwiek więcej o nich powiedzieć. Zastanawia mnie tylko, jak zagęszczanie rzęs takim naturalnym włosiem od norki wpłynie na moje i tak już słabe rzęsy, czy zaczną wypadać?

Kasia z Nowego Sącza

 • Ja jestem średnio zadowolona, rzęsy z futra norki miały wytrzymać 4 tygodnie, a już po tygodniu zaczynają mi odpadać (źle przyklejone??) fakt, są lekkie i w ogóle nie czuć ich na powiece, a to dla mnie duży plus. Nie wiem, czy drugi raz też je założę, moje naturalne włoski nie są złe, a mam chęć spróbować też rzęs jedwabnych…

Marta/Konin

 • Norkowe rzęsy jak dla mnie są super, już kilka razy je nosiłam, wstaję rano i nic nie muszę przy nich robić, a że jestem śpioch, to każda minuta przed wyjściem do pracy jest dla mnie na wagę złota…

Wera39

– Niby rzęsy z norek są lekkie, ale ja zauważam, że te moje naturalne są jakby coraz słabsze i jest ich chyba coraz mniej, nie wiem, czy to przez te norkowe doklejane rzęsy, czy może słabo pielęgnuje te moje naturalne? ale chyba zrobię sobie przerwę, by się przekonać, co jest powodem osłabienia moich naturalnych rzęs…

Ala/W-wa

 • Nie wiem jak można narażać te biedne zwierzątka na takie męczarnie, słyszałam, że włosie wyczesuje się z ogonków norek, a do wyczesywania używają niewłaściwych przyrządów, by wyczesać jak najwięcej włosia, ja jestem zdecydowaną przeciwniczką takiego przedłużania i zagęszczania rzęs.

Ania P.

 • Z tego, co wiem, to norkowe rzęsy uczulają, a pod wpływem wilgoci prostują się, ponadto skąd wiesz, że włoski są z norki, a nie z jakiegoś szczura? no i kwestia etyki, byłam i jestem przeciwniczką futer ze zwierząt to i będę przeciwniczką rzęs z włosów norki – tyle.

Paula

 • Też słyszałam, że się odkształcają pod wpływem ciepła, ogólnie zaraz po kąpieli czy prysznicu należy rzęsy z norki szybko wytrzeć i wysuszyć, by właśnie nie traciły kształtu… nie ma idealnego materiału na sztuczne rzęsy, zawsze znajdą się jakieś wady i zalety.

Ada34

 • Doczepiane rzesy z norek zniekształcają się pod wpływem wilgoci i ciepła i trzeba uważać, poza tym widziałam kiedyś fermę norek i te zasyfione klatki, w których żyły te biedne zwierzątka, dlatego nie zdecydowałabym się na ich założenie…

Gabi

Najważniejsze zalety i wady

rzesy-z-norki-opinie

Jak widać poniżej, zdecydowanie więcej jest zalet niż wad tego rodzaju rzęs, oto one:

 • Łatwa aplikacja i duży komfort noszenia.
 • Efekt 3D, czyli świetnie podkręcone i gęste rzęsy o dużej objętości.
 • Dzięki przyjaznej sterylizacji włosie z norek zachowuje głęboką czerń.
 • Budowa włosia przypomina ludzkie rzęsy, włoski zwężają się ku końcowi.
 • Naturalne włosie norki nie zawiera rakotwórczych komponentów formaldehydu.
 • Rzęsy z włosia norki nadają się do każdego typu i kształtu oka oraz rzęs.
 • Przyklejanie rzęs można przeprowadzić za pomocą dowolnego rodzaju kleju.

Do wad zaliczyć należy:

 • Ze względu na to, że są to naturalne włoski, cena jest stosunkowo dość wysoka.
 • Rzęsy zmieniają kształt pod wpływem ciepła i wilgoci.
 • Na rynku jest wiele podróbek, trzeba bardzo uważać.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.