Przedłużone rzęsy dodają urody przez średnio cztery tygodnie. O ile oczywiście o nie dbamy w odpowiedni sposób. Niewiedza jak je traktować lub pośpiech i nonszalancja, niestety skracają czas, podczas którego rzęsy zachwycają swoim wyglądem.

Czym są przedłużone rzęsy?

Należy znać różnicę pomiędzy rzęsami przyczepianymi a przedłużanymi. Rzęsy przyczepiane to najczęściej całe wachlarze, które dokleja się na powiece. Mogą również być to pojedyncze kępki rzęs.

Najczęściej mają za zadanie przetrwać nie dłużej niż czterdzieści osiem godzin. Możemy je doczepić samodzielnie przed lustrem. Najczęściej łatwo możemy zauważyć, że został przeprowadzony taki zabieg.

przedluzone-rzesy
Przedłużone rzęsy

Sztuczne rzęsy doklejane często są sztywne i twarde w dotyku. Natomiast przedłużane rzęsy to zabieg kosmetyczny trwający dłuższy czas, podczas którego kosmetyczka musi umiejętnie rozmieścić włoski. Rzęsy są doczepiane do prawdziwych, naturalnych włosków. Ponadto efekt zabiegu jest znacznie bardziej naturalny.

Czasami trudno na pierwszy rzut oka zauważyć, że dokonano jakichś zmian. Są również często wykonane z naturalnych materiałów, na przykład z włosów zwierząt takich jak norka. Są miękkie i przyjemne w dotyku, zupełnie jak prawdziwe rzęsy.

Takie rzęsy utrzymują się znacznie dłużej niż doklejane – nawet do kilku tygodni, standardowo powinny przetrwać około dwóch, trzech tygodni.

Sztuczne rzęsy – o co zadbać?

Sztuczne rzęsy trzymają się na specjalny klej. Od jego jakości oraz od tego, jak jest traktowany przez pierwsze dwadzieścia cztery godziny od nałożenia, zależy bardzo wiele. W tym czasie nie można rzęs nadmiernie moczyć, przebywać w zaparowanych, gorących pomieszczeniach, stosować gorącej wody do mycia.

sztuczne-rzesy

Najlepiej w tym czasie nie myć twarzy, a jedynie używać specjalnych kosmetyków usuwających bród i sebum bez użycia wody. Oczywiście w tym czasie należy dokładnie omijać okolice oczu. Nie jest to także odpowiedni moment na wykonywanie makijażu rzęs.

Powinny zostać pozostawione w spokoju, na ile to możliwie, aby klej miał szansę dokładnie się utrwalić i stwardnieć. Nie jest również rozsądnie w tym czasie używać zalotki, a nawet nadmiernie pocierać, dotykać oczu. Do mycia twarzy nie używajmy środków na bazie olejów, ponieważ również rozpuszczają klej przytrzymujący rzęsy.

Jak dbać o przedłużone rzęsy?

Przedłużone rzęsy nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Jednym z ważniejszych zadań ich użytkowniczki jest ich regularne przeczesywanie. Dzięki temu zapobiegamy ich sklejaniu się. Do tego celu idealnie nadaje się szczoteczka ze starego tuszu do rzęs.

Ale powinna ona zostać wcześniej bardzo dokładnie oczyszczona. Z braku szczoteczki do tuszu możemy zastosować zwykłą szczoteczkę do zębów. Rzęs nie należy czesać zbyt często, ale dobrze jest pamiętać o tym przynajmniej raz dziennie, najlepiej rano.

Makijaż przy przedłużonych rzęsach

Kiedy mamy pewność, że klej zasechł, tak jak powinien, możemy zacząć stosować makijaż. Nie jest wskazane w makijażu oczu stosować tuszów do rzęs. Zawierają one składniki, które powodują rozpuszczanie się kleju i wypadanie rzęs.

Możemy używać specjalnych tuszów, które są dedykowane do rzęs doklejanych. Pamiętajmy jednak, że i one obciążają włoski, przez co trudniej im się utrzymać w miejscu.

makijaz-przedluzone-rzesy

Ponadto przy demakijażu również tarcie nie wpływa na nie dobrze. Warto zauważyć, że przedłużone rzęsy same z siebie wyglądają atrakcyjnie i w większości nie potrzebują dodatkowego wspomagania tuszem. Nie musimy natomiast ograniczać się, jeśli chodzi o cienie i kredki do oczu.

Demakijaż sztucznych rzęs

Przy doborze kosmetyków do demakijażu należy być bardzo ostrożnym. Przede wszystkim nie nadają się do tego celu te, które są tłuste. Jeśli do demakijażu używano tłustego kremu lub naturalnych olejów, na przykład olej kokosowy, to teraz nie nadają się do tego celu.

Kosmetyczki zwykle polecają płyny micelarne, a nawet zwykłe mydło. Ważne w demakijażu jest, by nie moczyć rzęs. Dlatego do demakijażu zamiast nasączonego płynem wacika lepiej jest zastosować pałeczkę, która dokładnie oczyści brzegi powiek, pozostawiając same rzęsy suche.

Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie gąbki do makijażu o kształcie jaja z jednym końcem bardziej stożkowatym.

Przy demakijażu rzęs bardzo istotna jest higien!

Wszystkie akcesoria, jakich używamy, muszą być czyste. Warto myć je za pomocą wody utlenionej, alkoholu. Jeśli obawiamy się ich zniszczenia, najlepszym rozwiązaniem będzie umycie ich w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu.

Czy pielęgnacja sztucznych rzęs zajmuje dużo czasu?

Wiele kobiet czytając ulotkę na temat pielęgnacji sztucznych rzęs, łapie się za głowę. Przecież nie po to się na nie decydowały, by teraz pamiętać o tylu zasadach. Nie należy się jednak przerażać. Sztuczne rzęsy doskonale spełnią swoją funkcję bowiem wszystkie zabiegi, jakie należy wokół nich spełnić, zajmują najwyżej kilka sekund dziennie.

Nie trzeba ich już tuszować, wobec czego nawet makijaż zajmuje mniej czasu. Ogólnie rzecz biorąc dobrze wykonane sztuczne rzęsy to wielka oszczędność, a także piękniejszy wygląd bez wysiłku.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!