Jedzenie tłuszczu przyspieszy i wspomoże spalanie tłuszczu. Brzmi niewiarygodnie, wręcz irracjonalnie, ale na tym właśnie polega dieta ketogeniczna, która swoją skutecznością przekonała do siebie już niejednego sceptyka.

Całość polega na przystosowaniu organizmu do stanu ketozy – czyli sprawieniu, by jako główny składnik energetyczny wykorzystywał tłuszcze zamiast glukozy.

Efektem ubocznym przejścia w stan ketozy jest spalanie nagromadzonego tłuszczu w postaci „boczków” i zbędnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu nasza sylwetka staje się szczupła, a korzystne efekty również odczujemy w postaci lepszego samopoczucia.

Jak możemy przyspieszyć spalanie tłuszczu i sprawić, że dieta ketogeniczna jeszcze szybciej przyniesie pożądane skutki?

Całkowicie odstaw węglowodany

Spis treści

spalanie

Podstawowym założeniem, które stawia dieta ketogeniczna, jest redukcja węglowodanów i stopniowe pozbycie się cukrów z naszej diety. Nie bez przyczyny – węglowodany, a w szczególności rozmaite sacharydy, które nie pochodzą z owoców i warzyw, zaburzają proces ketozy i wydłużają czas trwania diety potrzebny do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów.

Całkowite odstawienie produktów nawet ze śladową ilością węglowodanów sprawi, że organizm zwiększy wykorzystanie tłuszczu nagromadzonego w postaci niepożądanej tkanki. Zobaczysz, jak szybko sobie podziękujesz za ten krok i jak łatwo będzie Ci utrzymać się w stanie ketozy, gdy już ją osiągniesz.

Wspomóż żywienie aktywnością fizyczną

Dieta ketogeniczna bardzo dobrze współpracuje z wszelką aktywnością fizyczną – nawet tą lekką, amatorską. Co bardziej zmotywowanym osobom polecamy ćwiczenia na siłowni, szczególnie te związane z cardio oraz wszelkiego rodzaju interwały wysiłkowe. Świetną opcją jest również wyjście na basen – kilkanaście długości zdecydowanie poprawi nasze samopoczucie i zwiększy przemianę materii.

Bardzo dobrym pomysłem jest zamiana samochodu na rower, a krótkie przejażdżki autobusem możemy zastąpić spacerem lub spokojnym truchtem. Nawet 20 do 30 minut przebieżki przed pracą bardzo dobrze podziała na nasz organizm i sprawi, że pozbędziemy się niechcianego tłuszczu w szybszym tempie.

Zastąp wysoce przetwarzany tłuszcz odpowiednikami nieprzetworzonymi

Pierwsze, co powinniśmy sobie wyjaśnić, to pojęcie przetworzonego tłuszczu. Są to wszelkiego rodzaju substancje lub produkty, które zostały poddane rozmaitym obróbkom, wskutek czego daleko im do kwasów tłuszczowych nienasyconych.

Olej arachidowy, olej słonecznikowy czy szczególnie piętnowany olej palmowy to sztandarowe przykłady przetworzonych tłuszczy, których powinniśmy się jak najszybciej pozbyć z naszego menu.

W zamian za nie proponujemy zdrowe, korzystne dla naszego organizmu tłuszcze – olej kokosowy, masło z wysoką (ponad 82%) zawartością tłuszczu czy oliwę z oliwek. Nie bójmy się również smalcu – naukowcy z Uniwersytetu De Montfort w Wielkiej Brytanii udowodnili, że jest on zdrowszy i mniej rakotwórczy niż olej słonecznikowy.

Ciesz się życiem i korzystaj z chwili

Nie jest tajemnicą, że pozytywne nastawienie do życia i duża dawka endorfiny pomagają w ogólnym samopoczuciu, ale i dążeniu do celu. Sekretem długowieczności Skandynawów jest hygge, czyli ogólne zadowolenie z życia i umiejętność cieszenia się z drobnych rzeczy. Ty również ciesz się drobiazgami, a w szczególności każdym zrzuconym kilogramem, każdym spalonym procentem tłuszczu.

Pozytywne nastawienie oraz uśmiech ułatwi Ci wytrwanie w trudnych momentach diety, oraz poprawi wydajność stosowanej diety ketogenicznej. Brzmi banalnie?

Spróbuj przez cały dzień mieć pozytywne nastawienie, a zobaczysz, z jaką łatwością i przyjemnością przyjdzie Ci wykonywanie codziennych czynności!

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.