Sprawdź swój typ urody właśnie teraz! Oto jakie są typy urody: 1) typ urody wiosna, 2) typ urody lato, 3) typ urody jesień i 3) typ urody zima!

Analiza kolorystyczna to podstawa wybierania najlepszych rozwiązań dla twojej urody – zarówno tych makijaż-owych, jak i modowych. Prawdopodobnie, jeśli zastanowisz się nad tym dłużej, tych drugich nawet bardziej, gdyż nie każda z nas ma codziennie czas na wykonanie makijażu.

A niektóre nawet nie czują potrzeby malowania się. Dlatego też tym razem skupimy się tylko na tym, jakie kolory ubrań i biżuterii powinnaś wybierać, w zależności od tego, do jakiego typu urody należysz.

Najpowszechniejszy stosowany podział to podział na cztery grupy, z których każda to kolejna pora roku. Wiosnę, lato, jesień i zimę możemy rozdzielić jeszcze na 8 mniejszych podgrup.

I to właśnie w nich znajdują się właśnie typy kolorystyczne urody, co interesuje nas najbardziej – w oparciu o podane kolory powinniśmy dobierać modne ubrania i dodatki.

typy-urody
Typy urody

Typ urody wiosna

Wiosnę można podzielić na dwie podgrupy – ciepłą wiosnę oraz ciepłą jesień. Pierwsza z nich charakteryzuje się jasną i delikatną cerą, lekko opaloną, która szybko się rumieni.

Typ urody wiosna
Typ urody wiosna

Na twarzy często występują piegi (oto: jak pozbyć się piegów) lub pojawiają się w okresie większego słońca. Ciepła wiosna to pani o włosach w kolorze złotego blondu, w ciepłym odcieniu. Oczy zazwyczaj ma zielone, niebieskie bądź jasnobrązowe.

Do tego typu urody najczęściej poleca się jasne, wyraziste kolory, które podkreślą barwy naturalnie występujące w tym typie.

W związku z tym ubrania powinny być w następujących kolorach: pomarańczowy, łososiowy, żółty, musztardowy, złoty, pomidorowa czerwień, trawiasta zieleń, fioletowy, turkusowy oraz morski.

Nie do twarzy jest ciepłej wiośnie w jaskrawych i neonowych odcieniach, a także w bardzo zimnych barwach – śnieżnobiałej czy błękitnej.

Ciepła jesień

Do ciepłej jesieni zalicza się kobiety o cerze w odcieniu beżowym bądź jasnym, która źle reaguje na kąpiele słoneczne. Na twarzy piegi występują przez cały rok. SPRAWDŹ: ziołowe maseczki do twarzy!

Włosy są brązowe, rude lub czerwone, a oczy zielone lub orzechowe. Przy tym typie także należy unikać jaskrawych odcieni, zalecane kolory również są takie same – można wzbogacić je o kremowe, delikatne kolory, a także ciemny brąz, rudy oraz ceglany.

Typ urody zima

typ-urody-zima
Typ urody zima

W tej kategorii wyróżnia się dwie przeciwne pory roku – chłodną zimę oraz chłodne lato. Taka zima charakteryzuje się jasną skórą, w której znaleźć można głównie różowe tony. To najdelikatniejszy typ urody, w którym nie występują w ogóle ciepłe elementy.

Kobiety o typie urody chłodnej zimy mają włosy w brązie chłodnej tonacji lub zupełnie czarne. Co ciekawe, oczy występują tutaj we wszystkich kolorach i wariacjach. Dozwolona kolorystyka ubrań wyklucza ciepłe barwy, takie jak: żółty, pomarańczowy, zielony, różowy czy fioletowy.

Zaleca się wybieranie stylizacji w kolorach: czarnym i białym, szarym, bordowym, szmaragdowym, turkusowym, morskiej zieleni, śliwkowym oraz granatowym.

Typ urody chłodne lato

Jeśli chodzi o typ urody chłodne lato, tutaj wliczają się panie blondynki lub szatynki o mocno popielatym odcieniu. Oczy są zdecydowanie chłodne, zwykle niebieskie lub szaro-zielone.

W przeciwieństwie do chłodnej zimy, panie nie powinny ubierać się w nic czarnego ani białego. Najlepiej będą wyglądać w chłodnych odcieniach (wszystkich!) niebieskiego i fioletu. Pasują im także kolory różowy, szary oraz łososiowy.

Typ urody lato

typ-urody-lato
Typ urody lato

W jasnych typach urody występują dwie podgrupy. Jedna z nich to jasna wiosna, charakteryzująca się jasną cerą o złocistym i ciepłym odcieniu.

Oczy często nie mają jednego koloru, są mieszanką różnych niebieskości, zieleni oraz szarości. Włosy – od jasnego do ciemnego blondu, jasny rudy.

Ubrania i dodatki, które znajdują się w szafie jasnej wiosny, powinny być pastelowe, karmelowe, ecru, błękitne, białe, łososiowe. Wszystko opiera się na jasnych i delikatnych barwach, nie zaleca się noszenia ciemnych i jaskrawych kolorów.

Typ urody jasne lato

Kolejną podgrupą jest jasne lato, którego cechą jest brak kontrastu między włosami, oczami i cerą – wszystko jest jasne i subtelne.. Kobietom o tym typie urody zaleca się jasną tonację ubrań z wykluczeniem intensywnych i ciemnych kolorów, które mogą je przytłoczyć.

Typ urody jesień

typ-urody-jesien
Typ urody jesień

Typ urody jesień rozróżnia się jeszcze na ciemną jesień oraz ciemną zimę. Ciemna jesień może mieć każdy kolor włosów (o ciepłym odcieniu), za wyjątkiem rudych. Oczy są wyraźne, zielone lub brązowe.

Cera jest brązowa lub oliwkowa. Ten typ urody najpiękniej wygląda w kolorach nasyconych i żywych: malinowym, czerwonym, turkusowym, żółtym, pomarańczowym, zielonym, niebieskim czy klasycznym czarnym.

Nie warto kupować niczego w jasnych i pastelowych barwach, należy zrezygnować także z różowego, błękitnego i białego.

Typ urody ciemna zima

Typ urody ciemna zima to najbardziej wyrazista podgrupa ze wszystkich typów urody, gdyż charakteryzuje się intensywnym kontrastem między bladą skórą a chłodnym odcieniem włosów i ciemnymi oczami (czarnymi, brązowymi, ciemnoszarymi lub ciemnoniebieskimi).

I to właśnie ten kontrast należy wziąć pod uwagę przy analizowaniu urody.

Dobrym wyborem są ubrania w czarnym lub białym kolorze, zielonym, fioletowym, różowym, ciemnym czerwonym oraz pomarańczowym. Neonowe i pastelowe kolory z kolei zupełnie się nie sprawdzą.

Odpowiednie dobieranie ubrań i dodatków do swojego typu urody to bardzo ważny proces w kreowaniu swojego wizerunku.

Nie zawsze trzeba brać pod uwagę aktualne trendy, należy skupiać się na tym, co pasuje nam najbardziej – jeśli zastosujemy się do powyższych porad, z pewnością zauważymy różnicę. Poczujemy się piękniejsze w kolorze, w którym jest nam do twarzy!

Koniecznie przeczytaj:

0 Udostępnień