Jakiś czas temu w świecie kosmetyków było głośno o nowym peelingu, który wyróżniał się na tle innych innowacyjną formułą i działaniem. Peeling blue peel to propozycja dla wszystkich tych, którzy nie byli zadowoleni z działania peelingów, które stosowali do tej pory.
Sprawdź wczorajszy ranking peelingów enzymatycznych!
Co to jest blue peel?
Spis treści
Blue peel to szczególny rodzaj peelingu chemicznego. Często określa się go też mianem chemabrazji kolorowej. Przy wykonywaniu tego rodzaju zabiegu wykorzystuje się dwa rodzaje substancji czynnych.
Pierwsza to kwas trójchlorooctowy o stężeniu zawierającym się w przedziale 15-20%. Druga to błękit metylowy. Mieszanina tych dwóch składników ma doskonałe działanie złuszczające.
Peeling blue peel sprawia, że skóra wygląda zdecydowanie młodziej i promienniej. Jej koloryt jest wyrównany i jednolity. Znikają drobne przebarwienia powstałe pod wpływem słońca i piegi. Skóra jest też gładsza. Płytkie zmarszczki są zdecydowanie mniej widoczne.
Tak jak wszystkie peelingi, zabieg doskonale oczyszcza skórę. Usuwa z jej powierzchni martwy naskórek i sprzyja regeneracji nowego.
Jakie są efekty działania blue peel?
Spośród efektów działania blue peel, które nie są widoczne gołym okiem, warto wymienić, chociażby zwiększenie gęstości skóry. W efekcie jest ona bardziej jędrna i elastyczna oraz mniej podatna na pojawianie się na niej zmarszczek.
Peeling stymuluje wytwarzanie kolagenu, odpowiedzialnego za dobrą kondycję i młody wygląd skóry. Dodatkowo poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu prezentuje się ona jeszcze lepiej.
Warto też zaznaczyć, że blue peel to jeden z najbardziej uniwersalnych zabiegów kosmetycznych. Tego rodzaju peeling sprawdza się przy pielęgnacji większej części naszego ciała.
Można stosować go na twarz, ale także dekolt, czy plecy. Zabieg stosuje się u osób w każdym wieku i o każdym typie cery, za każdym razem osiągając bardzo dobre efekty.
Krok po kroku
Przebieg zabiegu jest w większości przypadków taki sam. Na twarz nakłada się kilka warstw kosmetyku, a następnie pozostawia go na skórze na kilkadziesiąt minut. Liczba warstw i czas trwania zabiegu jest uzależniony od stanu naszej skóry.
Aby nasza skóra była bardziej podatna na działanie peelingu, na kilkanaście dni przed planowanym terminem zabiegu dobrze jest rozpocząć stosowanie kosmetyków, które zawierają w swoim składzie kwas glikolowy. W większości przypadków zabieg jest zupełnie bezbolesny i nie powoduje żadnych komplikacji
Warto przeczytać:
- Szczoteczka soniczna do twarzy RANKING i OPINIE
- Jak naturalnie powiększyć usta? [PORADNIK] tygodnia!
- Eyeliner – w kałamarzu czy w pisaku? Czym się różnią te dwa typy?
- Kremy nawilżające do twarzy [TOP10 ranking]
- Fryzury dla cienkich włosów TOP12 ranking
- Masażery antycellulitowe [RANKING] + opinie