Wesele to wydarzenie szczególne nie tylko dla pary młodej, ale także wszystkich zaproszonych przez nich gości. Tej nocy, każdy pragnie wypaść możliwie jak najlepiej – prezentując się nie tylko w uroczystej fryzurze, ale również w niezwykłej kreacji.

Oczywiście, gości weselnych obowiązują określone reguły w doborze stroju na tę okazję, do których warto się stosować. W innym wypadku możemy wypaść niezbyt dobrze, prezentując się w niedopasowanym do okoliczności stroju.

sukienka-na-wesele
fot. materiały prasowe

Jest to szczególnie istotne w przypadku kobiet, które potrafią spędzić nawet kilka dni (a niekiedy kilka tygodni) na poszukiwaniu sukienki idealnej na wesele.

Jeśli również masz problem z jej odnalezieniem – zapraszamy do lektury, w trakcie której przedstawimy najważniejsze zasady, których warto się trzymać, poszukując sukienki na ten szczególny wieczór.

O doborze koloru sukienki na wesele

Spis treści

Wesele to wydarzenie szczególne, w czasie którego obowiązuje kilka istotnych reguł w doborze stroju, w tym między innymi – jego koloru. Otóż na weselach obowiązują kolory tabu, których nie należy ubierać lub które należy stosować z niezwykle delikatnym umiarem. Do takich należy oczywiście – biel.

Biały to kolor zarezerwowany dla sukni panny młodej. Jest on dopuszczalny jako dodatek – na przykład kolor torebki, paska, butów lub innych elementów.

Jeśli zależy nam, by kupowana sukienka była jasna – możemy zdecydować się na kolory takie jak srebrzysty, jasny szary, kremowy beż lub inne, jasne barwy. Rozbudowaną ofertę sukienek tego typu znajdziesz w Kartes Moda.

Czerń to również kolor, którego warto unikać. Co prawda, sukienki czarne spotykamy na weselach, niemniej – są to zwykle kreacje ozdobione cekinami lub koronkami, a przez to – wyglądające stosunkowo radośnie i zabawnie. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się niż kreacje typowo eleganckie.

Długość sukienki

Wesele to wydarzenie przede wszystkim radosne, w czasie którego nasz wygląd powinien pasować do panującej atmosfery. Dlatego warto zrezygnować z sukienek zbyt długich, przeznaczonych przede wszystkim na eleganckie okazje.

Lepsze będą sukienki do łydek lub nawet nieco krótsze kreacje – na przykład przed kolano. Oczywiście, nogi powinny być odsłonięte jedynie w takim zakresie, jaki nie sprawi nam dyskomfortu.

Kreacje do kostek stosowane są rzadziej, niemniej – gdy się pojawiają, są to przede wszystkim suknie długie, pozbawione rozbudowanego fasonu oraz niezbyt szerokie. Szczególnie popularne są suknie opływowe, które dodają nam „posągowego” wyglądu, a zarazem, nie wyglądają zbyt wyzywająco.

Komfort noszenia

Niezwykle istotne jest, aby nasza kreacja nie przeszkadzała nam w cieszeniu się okazją, w której bierzemy udział. Sukienka nie powinna być zatem niewygodna, nadmiernie wyszczuplająca, ani przesadnie luźna. Powinna dobrze sprawdzać się zarówno w czasie siedzenia, jak i tańczenia.

Szczególnie dobrze jest wybrać fason dopasowany do naszej sylwetki lub też maskujący jej potencjalne niedoskonałości. Wesele to bowiem okazja, gdy możemy sobie pozwolić na niekontrolowane „obżarstwo”. Oczywiście, będziemy się czuć bardziej komfortowo, jeśli nasza sukienka będzie ukrywać takie niedoskonałości jak wystający brzuszek lub delikatne oponki po bokach.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.