Suplementy na odchudzanie są reklamowane w mediach i wydają się być lekarstwem na całe zło. Pozwalają osiągnąć wymarzoną sylwetkę w krótkim czasie. Ale suplement suplementowi nierówny.

Czy suplementy są bezpieczne?

To pierwsze pytanie, jakie należy sobie zadać, zaczynając swoją przygodę z suplementacją na odchudzanie. Odpowiedź brzmi: nie. Niestety nie wszystkie suplementy są bezpieczne dla zdrowia.

Na rynku istnieje szereg środków odchudzających, które poważnie szkodzą, a jak wiemy, mogą nawet doprowadzić do zgonu! Dlatego lepiej, jeśli w ogóle, korzystać ze środków sprawdzonych firm, oznaczonych odpowiednim certyfikatem.

Muszą być pozyskiwane w sposób legalny. Niedopuszczalne jest zastosowanie środków z podziemnego źródła od podejrzanych osób.

Jednakże nawet tych pozyskanych w sposób legalny suplementów, nie można stosować przez długi czas. Są one stworzone jedynie po to, by uczynić odchudzanie efektywniejszym.

Po osiągnięciu wymarzonego efektu należy je bezzwłocznie odstawić i zrobić wszystko, by za pomocą zdrowej diety i ruchu fizycznego nie przybrać znów na wadze.

Naturalne sposoby na zmniejszenie wagi

Istnieje wiele naturalnych suplementów, usprawniających pracę metabolizmu. Z nich można korzystać bez obaw. Takimi środkami są na przykład ostre warzywa i zioła na odchudzanie, jak papryczki czy korzeń imbiru.

Zawierają one substancję jak kapsaicyna, które przyśpieszają metabolizm. Innym naturalnym związkiem przyśpieszającym odchudzanie jest błonnik pokarmowy pochodzący ze zdrowej żywności, warzyw oraz pełnych zbóż.

Odchudzanie jest też znacznie prostsze gdy używamy naturalnych octów.

Już łyżka dziennie octu jabłkowego daje całkiem ciekawe efekty i pozwala spalić kalorie. Oczywiście warto pamiętać, że jeśli nie będziemy przestrzegać diety, to suplementacja, czy ta apteczna, czy naturalna nie da żadnych większych efektów.

Wszystko zależy i tak od własnej motywacji, samozaparcia. Efekty będą również znacznie lepsze jeśli odchudzający się zaczną się więcej ruszać.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. Tabletki to jedna wielka ściema. Statystyki pokazują, że 94 % kobiet stosujących tabletki odchudzające po zakończeniu ich przyjmowania wraca do wagi sprzed momentu rozpoczęcia kuracji. By trwale schudnąć przy pomocy tabletek musiałabyś przyjmować je przez 6 miesięcy a to koszt około 850 zł, nie wspominając o uszkodzonej wątrobie od nadmiaru chemii. Istnieje inna metoda o wiele skuteczniejsza. Polega na wyregulowaniu poziomu hormonów. Około 97 % osób z nadmiarowymi kilogramami ma zaburzony poziom hormonów w ciele i zamiast spalać tłuszcz organizm magazynuje go. W bardzo dużym skrócie mówiąc trzeba jeść dużo warzyw które regulują produkcję hormonów i dzięki temu kilogramy automatycznie znikają.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.