Odgrzybianie organizmu stosuje się w momencie odkrycia, że cierpimy na grzybicę ogólnoustrojową, zwanej również pod nazwą kandydoza.

Choroba wywoływana jest przez drożdżaki Candida, które w normalnych warunkach nie powodują zagrożenia zdrowotnego, natomiast wszystko zmienia się w przypadku namnożenia ich.

Dlaczego w tym przypadku warto sięgnąć po suplementy na odgrzybianie organizmu?  Podpowiadamy.

Jak powstaje zagrzybienie organizmu?

Suplementy na odgrzybianie organizmu

Aby lepiej zrozumieć, na czym polega odgrzybianie organizmu, warto zdać sobie sprawę z tego, jak w naszym ciele dochodzi do powstania grzybicy. Nadmierny rozrost kolonii grzybów może być spowodowany wieloma czynnikami, między innymi długim przyjmowaniem antybiotyków, które powodują niszczenie korzystnej flory bakteryjnej.

Zdarza się również, że na powstawanie grzybicy pochwy ma wpływ antykoncepcja hormonalna. Do rozwoju drożdżaków może dojść również w przypadku zmagania się z licznymi stanami chorobowymi.

Warto na co dzień zwracać uwagę na to, co jemy. Zbyt wielka ilość cukrów oraz dieta uboga w błonnik mogą również przyczyniać się do namnożenia drożdżaków z grupy Candida.

Zagrzybiony organizm to stan, podczas którego ilość drożdżaków przewyższa ilość bakterii kwasu mlekowego. Do dość specyficznych objawów należą między innymi nudności, bóle brzucha, zaparcia nieprzyjemny zapach z ust oraz obniżenie nastroju, senność oraz co ciekawe, wzmożona chęć na słodycze.

Co warto stosować na odgrzybienie organizmu?

Gdy zauważymy niepokojące objawy, bezwzględnie należy udać się do specjalisty, który najprawdopodobniej przypisze nam odpowiednie leki. Istnieją jednak metody, które pomogą nam w zadbaniu o zdrowie.

Między innymi specjalna dieta wolna od cukrów prostych oraz tłuszczów nasyconych. Warto pić zsiadłe mleko, jeść kiszoną kapustę oraz ogórki. Zaleca się również przyjmowanie większej ilości jogurtów naturalnych, dzięki którym odbudujemy mikroflorę jelit.

Ciekawym rozwiązaniem są suplementy, które wesprą nas w walce z drożdżakami. Poleca się stosowanie produktów ziołowych oraz naturalnych składników, do których należą między innymi olejek z oregano, kwas kaprylowy oraz kurkuma i czosnek.

Miejmy świadomość tego, że przed zastosowaniem jakichkolwiek produktów należy skonsultować się z lekarzem, bądź specjalistą, który oceni, czy jest to bezpieczne dla naszego organizmu.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.