Infekcje intymne przydarzają się dość często wielu kobietom. Problem ten niejednokrotnie powraca i powoduje dyskomfort oraz utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jak sobie poradzić z nawracającą grzybicom pochwy? Bardzo ważne jest rozpoznanie choroby, ale i profilaktyka. Co jest najważniejsze w tym przypadku? Przeczytaj poniższy artykuł, jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat.

Jakie są objawy infekcji pochwy?

Jako najczęściej występujące objawy grzybicy pochwy wskazuje się przede wszystkim:

upławy – w przypadku grzybicy pochwy najczęściej występują upławy dość gęste o serowatej konsystencji o białym lub lekko zielonkawym kolorze. Niekiedy może się zdarzyć, że upławy są bardzo rzadkie, wodniste;

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Krępujące choroby: wszawica, łupież, hemoroidy i grzybica stóp

intymosc

– silne swędzenie – wiele osób wskazuje, że świąd jest bardzo uporczywy i bardziej dokuczliwy niż ból;

– obrzmienie i zaczerwienienie okolic intymnych – podrażnienie może zwiększyć noszenie obcisłej bielizny wykonanej ze sztucznych materiałów;

– ogólne osłabienie organizmu;

– pieczenie przy oddawaniu moczu – w przypadku grzybicy może też towarzyszyć ciągłe parcie na pęcherz.

Jakie są przyczyny grzybicy pochwy i jak się ją leczy?

Przyczyną grzybicy pochwy, podobnie jak w przypadku innych infekcji intymnych jest naruszenie naturalnej flory bakteryjnej pochwy. Grzybice wywołują mikroorganizmy candidia albicans nazywane drożdżakami.

Stąd też inna nazwa grzybicy – drożdżyca. Po konsultacji lekarz przypisuje zazwyczaj leki przeciwgrzybicze, które usuwają mikroorganizmy oraz usuwają nieprzyjemne objawy zakażenia.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Naturalny olej ze słodkich migdałów - 14 niesamowitych właściwości!

Trzeba jednak pamiętać, że po leczeniu naturalna flora bakteryjna dalej wymaga odbudowy. Dlatego tak ważne jest to, aby ją uzupełnić.

Pomocne mogą w tym okazać się preparaty probiotyczne zawierające „dobre” bakterie.

Jak ustrzec się przed nawrotami choroby?

Bardzo ważna w tym przypadku jest odpowiednia higiena – częste podmywanie się dobrej jakości płynami do higieny intymnej, używanie czystych ręczników do osuszania się po myciu, a także noszenie właściwej bielizny.

Należy unikać sytuacji, w których można się zarazić. A w przypadku leczenia choroby, gdy mamy stałego partnera, również on musi poddać się leczeniu, by od nowa nie zarażać kobiety.

0 Udostępnień
(2głosów, średnia: 3,50 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.