Termos obiadowy to niezastąpiony pojemnik termiczny, dzięki któremu możemy zjeść ciepły posiłek bez względu na to, gdzie jesteśmy. Wyprawa w góry, wycieczka rowerowa, długi dzień w pracy czy na uczelni – to sytuacje, gdy jest nieodzowny.

Gorący posiłek w termosie obiadowym

Termos obiadowy działa jak znany wszystkim termos do napojów, czyli na zasadzie próżni technicznej. Przystosowany jest jednak do przechowywania i przenoszenia dań obiadowych.

Wykonany został z wysokiej jakości metalu, dzięki czemu nie musimy obawiać się jego pęknięcia. W sytuacji, gdy nie mamy możliwości przygotowania świeżego ciepłego posiłku lub podgrzania go, termos umożliwia nam zjedzenie gorącego obiadu. To doskonały sposób również na posiłek dla dziecka w szkole.

Zamiast kanapki może ono zjeść ulubione danie. Termos utrzymuje temperaturę przez długi czas, równocześnie zapewniając świeżość potrawy. Dzięki wysokiej szczelności nie ma ryzyka, że zabrudzi się plecak czy torbę.

Właściwości izolacyjne termosu sprawdzają się także w przypadku miłośników dań na zimno – w upalne dni zimne potrawy zachowają swoją temperaturę.

termos-na-jedzenie-do-pracy

Jaki termos obiadowy jest najlepszy?

Jak wybrać najlepszy termos? Wybór uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i preferencji. Dla dziecka powinien to być model lekki, niewielki, który bez problemu zmieści się w tornistrze. Bardzo ważna jest wysoka szczelność, by produkt nie tylko zachował temperaturę posiłku, ale także nie zabrudził podręczników.

Termos obiadowy może mieć formę trojaków lub czworaków – wówczas w jednym naczyniu możemy przechować różne potrawy, nie mieszając ich z sobą. Dzięki temu możemy rozkoszować się smakiem kilku dań. Wielkość termosu również dobieramy indywidualnie do potrzeb.

Jeżeli ma on służyć dla jednej osoby, wystarczy pojemność 0,5 litra. Dla dwóch osób potrzebny jest model litrowy lub większy. Na rodzinny wypad wybierzmy termos na zupę o pojemności 1,5 litra.

termos-obiadowy-wycieczkowy

Dodatkowe funkcje termosu obiadowego

Wiele modeli termosów obiadowych posiada dodatkowe funkcjonalności. W celu uniknięcia wybuchu pod wpływem temperatury i ciśnienia panującego wewnątrz termosu producenci instalują w nim zawór bezpieczeństwa.

Dzięki niemu można wyrównać ciśnienie i pozbyć się gorącej pary wodnej przed odkręceniem termosu. Na rynku spotkać można modele pokryte z zewnątrz powłoką antypoślizgową. Ma ona na celu uchronienie przed wyślizgnięciem się naczynia z rąk. Duży termos wyposażony w rączkę zapewnia większy komfort użytkowania.

W wielu modelach znajdziemy też nakrętkę, którą z powodzeniem możemy zastąpić miseczkę na zupę. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdy zabieramy termos na wycieczkę na łono natury.

Łyżka będąca dodatkiem do naczynia również może okazać się przydatna. Aby mycie termosu było łatwe, jego ścianki mogą zostać pokryte warstwą srebra. Sprawia ona, że czyszczenie jest proste.

Termos obiadowy umożliwia zjedzenie ciepłego posiłku w każdej sytuacji. Dzięki niemu nasze posiłki w pracy nie muszą ograniczać się wyłącznie do kanapek. Ogromny wybór dostępnych modeli sprawia, że każdy znajdzie właściwy do swoich potrzeb i oczekiwań.

Koniecznie przeczytaj:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.