Kwas hialuronowy jest obecnie jednym z najpopularniejszych środków na odmładzanie, jaki wykorzystuje medycyna estetyczna. Na jego temat są jednak często różnorodne opinie, zarówno pozytywne, jak i negatywne.

Co sprawia, że ta substancja budzi kontrowersje? Z pewnością na taką sytuację składa się między innymi fakt, że świadomość wielu osób, odnośnie wykorzystania tej metody w praktyce, jest wciąż niewystarczająca.

Koniecznie sprawdź wczorajsze nowe zestawienie: Tusz do rzęs wodoodporny – RANKING

Spieszymy zatem z pomocą i poszerzeniem informacji o tej powszechnie stosowanej na całym świecie metodzie na zmarszczki!

Czym jest kwas hialuronowy?

Spis treści

Kwas hialuronowy to związek chemiczny i jednocześnie składnik skóry właściwej, a także mazi stawowej, który przyczynia się do sprężystości oraz nawilżenia. W młodości mamy go pod dostatkiem, jednak z wiekiem jego ilość się zmniejsza, między innymi dlatego powstają zmarszczki.

Jak informują eksperci z Kliniki Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm w Józefowie, kwas hialuronowy stosowany jest w celu przywracania objętości twarzy, wypełniania bruzd oraz wykorzystywany jest jako rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy jest aplikowany podskórnie poprzez iniekcję. W trakcie zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe, w celu poprawienia komfortu podczas zastrzyków. Substancja wstrzykiwana jest w skórę właściwą, dzięki czemu zmarszczki są zredukowane, a cera staje się idealnie nawilżona i rozjaśniona.

Zabieg trwa 30-45 minut, a efekty utrzymują się nawet 9-12 miesięcy. Ponadto, kwas hialuronowy może być też stosowany jako metoda powiększania ust oraz ich modelowania. Substancja jest również wykorzystywana w leczeniu wypadania włosów, ortopedii, ginekologii, otolaryngologii, proktologii oraz okulistyce.

Warto zwrócić uwagę, że wraz z upływem czasu kwas hialuronowy jest wchłaniany do organizmu, dlatego zabiegi z jego użyciem są bezpieczne, a rezultaty odmładzania prezentują się niezwykle naturalnie.

Co sprawia, że kwas hialuronowy jest skuteczny?

Rewitalizacja za pomocą kwasu hialuronowego jest skuteczna, ponieważ posiada on odpowiednie, specyficzne właściwości. Jedna cząsteczka tej substancji jest w stanie związać około 250 cząsteczek wody.

Poza tym kwas hialuronowy ulega całkowitej degradacji izowolemicznej, to znaczy, że jest wchłaniany oraz zastępowany wodą. Z tego powodu rezultaty zabiegów, mających na celu odmładzanie, są bardzo satysfakcjonujące i zarazem nie powodują efektu sztucznego wyglądu. Fenomenalne wyniki leczenia przynosi również korekta i powiększanie ust.

Zabieg Juvéderm VOLITE – nowoczesne wykorzystanie kwasu hialuronowego

Jedną z najnowocześniejszych technik odmładzania, jaką wykorzystuje aktualnie medycyna, jest zabieg Juvéderm VOLITE firmy Allergan. Zabieg ten rewitalizuje, ujędrnia i rozświetla skórę.

Jego opatentowana technologia zawierająca w swoim składzie zarówno usieciowany, jak i nieusieciowany kwas hialuronowy pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów po jednym zabiegu, utrzymujących się do 9 miesięcy.

Wskazaniem do jego wykonania są pojawiające się oznaki starzenia skóry, zmniejszenie gęstości i jędrności skóry, drobne zmarszczki, suchość i utrata blasku skóry.

O wysokiej jakości i skuteczności zabiegu Juvéderm VOLITE świadczy nagroda Perła Dermatologii Estetycznej 2017 jako najlepszy zabieg roku.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.