Powiększanie ust zyskuje na popularności… Każda kobieta marzy o pięknych i zmysłowych ustach, ale nie każdej jest to dane. Blade, cienkie wargi to bolączka wielu z nas. Na szczęście istnieje kilka sposobów na powiększenie warg w taki sposób, by poprawić swoją urodę i stać się jeszcze piękniejszą kobietą.

Która z metod powiększania ust jest najlepsza, a którą lepiej sobie odpuścić? właśnie teraz poznasz odpowiedź na to pytanie!

Odpowiednie modelowanie ust

Zanim uciekniemy się do bardziej zaawansowanych metod, warto wypróbowywać odpowiedni makijaż oraz pielęgnację ust. Okazuje się, że niewielkie zmiany dają już bardzo wiele. Przede wszystkim warto zadbać o delikatną skórę ust.

Nie ma tu gruczołów łojowych, dlatego skóra ma tendencję do wysychania, szczególnie zimą. Ważnym atrybutem każdej kobiety powinna być pomadka na bazie naturalnych składników.

Lepiej nie używać pomadek na bazie wazeliny, ponieważ tą nieświadomie połykamy, a warto wiedzieć, że to produkt mineralny, który osada się w organizmie i nie daje się usunąć.

Lepsze są pomadki na bazie olejków, na przykład oleju z wiesiołka. Możemy również wykorzystywać prawdziwe oleje. SPRAWDŹ: co daje picie oleju lnianego! Odpowiednie nawilżenie i odżywienie ust spowoduje, że od razu nabiorą koloru i będą wyglądały na pełniejsze.

Aby usta nabrały barwy, warto je również masować, ciekawym rozwiązaniem jest delikatny masaż szczoteczką do zębów. Odpowiedni makijaż jest w stanie zdziałać cuda, a kluczem do wszystkiego jest konturowanie ust.

W ten sposób wydają się znacznie większe. Trzeba znać jednak umiar, a także dobrać odpowiedni odcień szminki. Sam makijaż ust potrafi również uwydatnić usta.

Kwas hialuronowy w ustach

Niektóre kobiety mają na punkcie swoich ust tak duże kompleksy, że chcą trwale je zmienić, na przykład wstrzykując kwas hialuronowy. Kwas ten jest powszechnie wykorzystywany w medycynie estetycznej do wypełniania niedoskonałości, na przykład zmarszczek.

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie, a jego działanie opiera się na tym, że powoduje większe wchłanianie wody w tkankach, przez co są one uwydatnione, ale jednocześnie sprężyste.

powiekszanie-ust-sposoby
Powiększanie ust kwasem hialuronowym daje całkiem dobre efekty!

Kwas hialuronowy wypełnia, wygładza oraz ujędrnia usta

Kwas ten jednak nie ma najlepszej sławy, a przykładem jest wiele znanych osób, którym niestety powiększanie ust nie wyszło na dobre. Nie oznacza to, że należy ten sposób od razu przekreślić.

Kluczem jest wybranie odpowiedniej kliniki medycyny estetycznej i nieoszczędzanie na zabiegu. W przeciwnym razie efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym z pewnością nie ujdzie niczyjej uwadze, ludzie zauważą różnicę. Zabieg za udany można uznać wtedy, gdy słyszymy komplementy, ale dana osoba nie jest w stanie dokładnie określić, co się zmieniło.

Jeśli od razu zwraca uwagę na usta, to oznacza, że została przekroczona cienka granica pomiędzy udanym zabiegiem a lekkim przesytem.

Przed zabiegiem zawsze trzeba zrobić odpowiednie badania lekarskie, a przede wszystkim zbadać, czy nie ma uczulenia na kwas hialuronowy. Nie wykrycie w porę alergii jest czasem tragiczne w skutkach. Powoduje trudno gojące się, jątrzące rany, a czasem nawet konieczność amputacji warg.

Powiększanie ust własnym tłuszczem

powiekszanie-ust-wlasnym-tluszczem
Powiększanie ust własnym tłuszczem jest najbardziej bezpieczną metodą…

Innym sposobem na powiększenie, wypełnienie i ujędrnienie ust jest zastosowanie do tego celu własnego tłuszczu. Metoda ta cieszy się sporą popularnością, ze względu na to, że ryzyko powikłań.

Jest to alternatywa dla tych, którzy obawiają się reakcji alergicznej lub są uczuleni na kwas hialuronowy, ponieważ własny tłuszcz nie wywoła reakcji alergicznej.

Niektórzy twierdzą również, że wypełnianie ust własnym tłuszczem daje znacznie bardziej naturalny efekt. Zabieg składa się z kilku etapów, pomiędzy którymi następuje kilkumiesięczna przerwa. Dzięki temu efekt jest znacznie trwalszy.

Zabiegi powiększania ust są wykonywane w znieczuleniu miejscowym, czyli są całkowicie bezbolesne. Bezpośrednio po zabiegu wargi mogą być tkliwe i bolesne, co jest spowodowane użyciem cienkich igieł do wstrzykiwania. Jednak już po kilku dniach mamy podgląd tego, jaki jest ostateczny efekt zabiegu.

Pomimo iż ryzyko takiego zabiegu jest dość niskie, warto również wybierać zaufane i sprawdzone miejsca do jego przeprowadzenia. Najlepiej jest skorzystać z opinii koleżanki, która korzystała wcześniej z podobnych usług i była zadowolona z efektu.

Naturalne powiększanie ust, czyli Kylie Jenner lips challenge

Niestety istnieją też sposoby, które nigdy nie powinny być praktykowane. Jednym z nich jest sposób na powiększanie ust, który stał się popularny za sprawą pewnej celebrytki, Kylie Jenner. Sposób polega na przyłożeniu do ust szklanki, kieliszka lub innego naczynia, a następnie zassaniu powietrza z niego.

Tworzy się próżnia, a ciśnienie powoduje naciągnięcie warg i napłynięcie do nich krwi. W rezultacie od razu mamy powiększone i pełne koloru wargi. Tak naprawdę jednak robienie czegoś takiego nie jest wcale skuteczne, bo efekt utrzymuje się jedynie przez krótki czas, a nawet bywa bardzo niebezpieczne.

W wyniku takiego powiększania wokół ust pojawiają się wybroczyny i siniaki, które mogą utrzymać się na skórze nawet kilka tygodni. Bardzo ciężko je ukryć. Bywa też gorzej – skóra na ustach może pęknąć, powodując brzydkie i trudno gojące się rany, a w rezultacie blizny. Zdecydowanie to „wyzwanie” nie jest warte tego, by je stosować i ryzykować zdrowie.

Ile kosztuje powiększanie ust?

Od razu taka uwaga, że nie powinniście dziewczyny kierować się tylko i wyłącznie ceną, czasem warto dopłacić te 100 czy 200 zł i mieć pewność, że Wasze usta zostaną profesjonalnie powiększone.

Czasem bywa, że za zabieg powiększenia ust biorą się lekarze niemający wielkiego doświadczenia w tej materii i usta czasem wychodzą gorzej, jak wyglądały przed zabiegiem. Powiększanie ust kosztuje w okolicach 1.000 zł. Ale tak jak zaznaczyłam, wybierzcie znaną i z dobrymi opiniami klinikę, zamiast szukać specjalisty „po cenie”.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!

2 KOMENTARZE

  1. Ja też jestem po powiększaniu i było znośnie, ogólnie jestem odporna na ból a do tego teraz mam piękne usta;) powiększane kwasem hialuronowym u dra Knakiewicza. No i narzeczony jest zachwycony moim nowym wyglądem :)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.