Zaraz dowiesz się, jak cenne jest picie oleju lnianego na czczo! Olej lniany jest prozdrowotnym, wysokiej jakości produktem spożywczym, którego obecność w codziennej diecie utrzyma Ciebie i Twoje ciało na wysokim poziomie zdrowotnym.

Dowiedz się: jak bardzo picie oleju lnianego jest ważne dla zdrowia i kondycji Twojego organizmu! a pod tym linkiem: (oleje lniane) znajdziesz listę sklepów, które oferują go najtaniej w internecie!

…ale od początku:

Co to jest olej lniany?

Ten naturalny olej jest efektem tłoczenia na zimno nasion lnu zwyczajnego (Linum usitatissimum). Otrzymuje się w ten sposób olej roślinny o żółtym zabawieniu oraz cierpkim, intensywnym zapachu. Ten naturalny tłuszcz jadalny, stracił nieco na popularności ze względu na dość specyficzny smak oraz relatywnie wysoką cenę.

Właściwości oleju lnianego

Kwasy OMEGA 3, które są większością w oleju lnianym, sprawią, że będziesz chronić się przed niektórymi nowotworami, podreperujesz funkcjonowanie całego układu nerwowego, a także zadbasz o prawidłowy rozwój mózgu.

Skład oleju lnianego:

  • 50% to są kwasy alfa-linolenowe OMEGA 3
  • 25% to kwasy linolowe OMEGA 6
  • 25% to nasycone kwasy tłuszczowe OMEGA 9

Olej lniany na czczo – zastosowanie

olej-lniany
Olej lniany na czczo

Olej lniany można spożywać bez ograniczeń wiekowych, będąc w dowolnym wieku, możesz włączyć go do codziennej diety. Dla dzieci i młodzieży olej lniany pomoże w skupieniu i zapamiętywaniu, rozwój umysłowy jest strasznie ważny, szczególnie gdy jest się dzieckiem.

Więc jeśli masz dzieci, zadbaj, aby nawyk picia oleju lnianego pomału wprowadzać do ich nawyków.

Koniecznie dowiedz się jak dawkować olej lniany!

Olej lniany wesprze Twoje zdrowie swoim niesamowicie wartościowym składem, także kobiety w ciąży oraz osoby w podeszłym wieku, powinny zacząć go spożywać. Ciekawostką jest, że olej lniany pomaga także na wzdęcia i zaparcia oraz różne bóle brzucha.

Nie tylko picie oleju lnianego jest świetnym pomysłem i inwestycją w zdrowie, ale także nakładanie go na włosy potrafi je odmłodzić, zregenerować i pobudzić je do szybszego wzrostu! Twoje kosmyki włosów nabiorą nowego looku!

Olej lniany nie zatyka porów Twojej cery, więc stosuje się go jak krem. Cera staje się nawilżona i miękka zachowując swoją elastyczność.

Picie oleju lnianego na czczo

Aby zauważyć znaczące zmiany w organizmie, należy spożywać jedną łyżeczkę oleju lnianego na dzień! Najlepiej pić olej lniany na czczo, ale najfajniejszym i najpopularniejszym sposobem na picie oleju lnianego, jest łączenie go z białym twarożkiem!

picie-oleju-lnianego
Włącz do życia picie oleju lnianego!

Można przygotować pastę z oleju lnianego i twarogu, którą najlepiej spożywać na czczo, połączenie obu tych składników jest wyjątkowo trafne, witaminy i mikroelementy wzajemnie się uzupełniają, wspomagając nawzajem swoje działanie i przyswajalność.

Przepis na olej lniany i twaróg wymyśliła dr Budwig i to ona zapoczątkowała dietę Budwigową. Przepis jest znany jako naturalne lekarstwo przeciwnowotworowe.

Ssanie oleju lnianego

Metoda starej medycyny ludowej głosi, aby ssać olej, jak to właściwie zrobić?

  1. Jedną łyżeczkę oleju lnianego włóż do ust
  2. Ssij go jakbyś ssała cukierek miętowy
  3. Po pewnym czasie przejrzysty olej zamieni się w białe mleczko
  4. Olej lniany pochłania toksyny, które magazynuje organizm, dlatego właśnie olej wiąże się z toksynami zmieniając kolor
  5. Wypluj następnie całą zawartość.

W Polsce jest wielu zwolenników ssania oleju, potwierdzają oni skuteczność tej metody. Spróbuj i dowiedz się na własnej skórze…

Picie oleju lnianego

olej-laniany-warto-pic-od-dzis-jutro-moze-byc-za-pozno
Olej lniany warto pić od dziś! bo jutro może już być za późno…

Mam nadzieję, że przekonałam Cię, że olej lniany na czczo, to jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego organizmu, i dla organizmów Twojej całej rodziny, na której przecież tak bardzo Ci zależy!

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

35 KOMENTARZE

  1. Picie oleju lnianego to bardzo dobry pomysł! Ja robie sobie sałatki ze świeżego szpinaku, ogórka w skórce i pomidorów. Olej lniany i fetę dodaję jako dwa fajnie współgrające dodatki do sałatek.

  2. Picie oleju lnianego to rozumiem ale ssanie go?? Powariowaliście…jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić! Mam w kuchni ten olej ale jakoś nie ma wielu okazji aby go gdzieś dodać… jak widać jednak, warto włączyć olej lniany do diety bo świetnie działanie, szczególnie dla osób podwyższonym cholesterolem.

  3. Już od dawna wiem, że olej lniany ma tak wspaniałe właściwości. Najciężej jest zacząć go pić. Muszę jednak zastanowić jakie dania zacząć jeść aby była okazja do właczenie go do diety. Podejrzewam, że najlepsze będą zilone zdrowe sałatki…

  4. Piję olej lniany może nie dosłownie a przez włączanie go do sałatek które codziennie jem na śniadanie czy kolację. Myślę, że to załatwia sprawę :) picie oleju lnianego tak dosłownie to chyba nie jest dobry pomysł bo jest to po prostu niesmaczne!

  5. jak pić olej lniany aby nie czuć smaku? jestem bardzo zdeterminowana aby włączyć ten olej do diety! jakie jeszcze znacie metody na pozbycie się tego smaku?

    • ja pije z zimnym mlekiem. super! nic nie czuć. dodaje do szklanki 2 łyżki oleju i nie czuje go

  6. Powiedzcie proszę: czy warto pić olej lniany budwigowy? czy lepiej normalny? z tego co wiem to Olej lniany budwigowy (czyli nieoczyszczony) tłoczony jest “na zimno” – to znaczy mechanicznie wyciskany z nasion bez ich podgrzewania. Wszystkie jego składniki zachowują naturalne struktury i cenne właściwości biologiczne. Olej budwigowy nie jest poddawany rafinacji czyli jest jeszcze bardziej naturalny… czyt. zdrowszy. Więc mi się wydaje, że taki rodzaj oleju lanianego przewyższa właściwościami zwykły olej, dobrze kombinuję?

    • “Arek G>” za bardzo kombinujesz, olej lniany budwingowy, ma tylko tę zaletę, że na pewno jest “budwingowy” czyli wyprodukowany z nasion o dużej zawartości omega 3.
      Zawartość kwasu alfa-linolenowego w oleju lnianym tłoczonym na zimno w zależności od odmiany-pochodzenia nasion może wynosić od 5-10% aż do powyżej 50%. Właśnie oleje o najwyższej zawartości nazywane są olejem budwingowym. Ale każdy olej lniany, który ma powyżej 50% omega 3, nawet jak nie ma podane, że jest budwingowy, to jest budwingowy. „Ola S.” – jak pić? Sam niezbyt smakuje, ale smak znika w surówkach, nawet jak surówka dosłownie w nim pływa – bardzo poprawia smak dodatek posiekanego czosnku do takiej surówki. Sam preferuję jednak stosowanie w postaci pasty – doprawiam kurkumą i proszkiem chilli, smakuje nawet sama, a dodawać ją można właściwie do wszystkiego – nawet do sałatki zamiast majonezu.

  7. Z tego co mogę powiedzieć z własnego doświadczenia to picie oleju lnianego na cere która jest zniszczona i zaniedbana, przyniesie same dobre efekty. Spróbujcie dziewczyny a nie pożałujecie… co najmniej miesiąc potrzeba aby zaobserwować jakieś efekty…

  8. Widać, jest bardzo dobry olej do pielęgnacji cery i nie tylko, olej lniany stosuje się także bezpośrednio na włosy! to także przynosi oczekiwane rezultaty! nakładanie oleju lnianego na włosy w niczym nie zaszkodzi ale czy picie oleju lnianego może zaszkodzić w jakikolwiek sposób? nie wiem, rozwolnienie czy wymioty? co jeśli jestem uczulona na ten olej? może przed wypiciem go, skonsultować się z lekarzem lub zrobić próbę uczuleniową??

  9. Czy picie oleju lnianego tuczy?? jestem na diecie, robię sobie domowe zabiegi z body wrappingu, czy picie oleju pokrzyżuje mi plany?

  10. Jeśli pytasz czy picie oleju lnianego powoduje tycie to odpowiedź brzmi: NIE! jest to zdrowy naturalny olej jednak należy przyjmować odpowiednią dawkę aby nie pojawiły się jakieś komplikacje jak rozwolnienie… na pewno nie przytyjesz od tego oleju! pozdr.

  11. Ktoś wcześniej pisał o tym, że nakładanie oleju na włosy daje dobre efekty, a czy picie oleju lnianego wzmacnia włosy samoistnie? przecież właściwości tego naturalnego oleju działają na cały organizm, szczególnie kiedy przyjmujemy ten olej doustnie, na chłopski rozum to włosy też powinny otrzymać swoją dawkę prawda? fajnie jak ktoś by potwierdził :*

  12. z czym pić olej lniany żeby nie czuć tego okropnego smaku? piłam go przez jakiś czas bez niczego, czysty – ale już nie mogę wytrzymać :/ nie dam rady hehe…

  13. Ja piję go jako czysty olej i jakoś daję radę, mam natomiast takie pytanie: kiedy pić olej lniany rano czy wieczorem? a może można pić ten olej 2 razy dziennie? dopóki nie mam problem z jego spożywaniem, mogę podwoić dawkę tylko nie wiem czy można? olej piję piąty tydzień i już wiem, że warto… POLECAM!

    • Przy cukrzycy to nie ma żartów Haniu, Ty się nie pytaj w internetach tylko zasuwaj do lekarza i jego się spytaj…

  14. Jestem młodą mamą i zwracam się do autorki artykułu z pytaniem czy można pić olej lniany karmiąc piersią? i tak zapytam swoją ginekolog, niestety wizytę mam dopiero za 2 tygodnie :/// a olej lniany chciałabym zacząć pić już teraz bo włosy i cera po ciąży wyglądają kiepsko… bardzo kiepsko :(((

  15. olej lniany na czczo rzeczywiście działa, zauważyłem duże zmiany, to bardzo motywujące i mam zamiar nadal go pić, dziękuję Wam!

  16. Picie oleju lnianego na odchudzanie też pomaga? mam problem z nadwagą, mimo systematycznego wysiłku nie mogę zgubić zbędnych kilogramów, dlatego też po przeczytaniu artykułu zdecydowałam się na picie oleju na czczo właśnie. Brakuje mi jednak potwierdzonego wpływu przez innych którzy używali oleju do odchudzania…

  17. Jakie znacie przeciwwskazania do picia oleju lnianego? cierpię na niestrawność i bóle żołądka. Nie chcę sobie pogorszyć stanu zdrowia dlatego proszę o potwierdzenie czy mogę pić olej mając takie dolegliwości?

  18. Wszystko ładnie pięknie, ale czy olej lniany szkodzi na wątrobę? tak wyczytałam gdzieś na forum gdzie dziewczyna pisała, że taką informację dostała od swojego lekarza rodzinnego. Ktoś coś więcej wie?

  19. Jeśli chodzi o skutki uboczne picia oleju lnianego, to owe występują! Nadmiar oleju lnianego w organizmie powoduje biegunkę lub rozwolnienie. Jeżeli dawka oleju jest naprawdę duża, nasze oczy ujrzą smolisty – czarny stolec.

    Olej lniany zawiera substancje czynne , które mają wpływ na rozrzedzenie krwi . To może spowodować niekontrolowane krwawienia u osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe , takie jak aspiryna i warfaryny.

    Mogą też wystąpić reakcje alergiczne jako wysypka na skórze, pokrzywka bądź też świąd. Mogą także wystąpić problemy w połykaniu lub świszczący oddech.

    Jak widzicie, przedawkowanie oleju lnianego potrafi uprzykrzyć życie dość wyraźnie :-)

  20. Podpowiedzcie proszę, kiedy pić olej lniany rano czy wieczorem? zdania są podzielone a chciałbym wybrać tę najlepszą opcję? czy też nie ma znaczenia? z góry dziękuję!

  21. Jeśli nie wiesz kiedy pić olej lniany to przetestuj obie opcje na sobie… każdy organizm zapewne inaczej zareaguje na dawkę oleju, dlatego najlepiej znaleźć rozwiązanie dedykowane pod Ciebie testując picie oleju lnianego rano i wieczorem. Jak chcesz odezwij się na dorocińsk@gmail.com !

  22. Jakie jeszcze znacie przeciwwskazania do picia oleju lnianego? jestem zwolennikiem zasady: “przede wszystkim nie szkodzić!”

  23. “Wymyśliła dr Budwig i to ona zapoczątkowała dietę Budwigową”. To dr Johanna Budwig.

  24. Olej lniany Budwigowy pijemy całą rodziną już drugi rok. Rano 1 łyżkę oleju dolewam do pokrojonego kiwi. Dzięki temu moje problemy z wypróżnianiem ustąpiły (mam bardzo długie jelito grube). Drugą łyżkę oleju piję przy obiedzie razem z wit. D3 w kroplach. Dodam, że cała moja rodzina ma od 2 lat lepszą odporność i żadne choroby nas się nie czepiają. Poprawił się też stan skóry. Kiedyś cierpieliśmy z powodu pękającej skóry na opuszkach palców (bardzo bolesne). Przy regularnym piciu oleju, problem całkowicie ustąpił. Polecam !

  25. Cyt.: “Przepis na olej lniany i twaróg wymyślił dr Budwig i to on zapoczątkował dietę Budwigową.” Dr. Budwig była kobietą :)
    Dr. Johanna Budwig (1908-2003) – niemiecka chemik i aptekarka, fizyk, autorka książek o diecie żywieniowej (wg Wikipedii).
    pozdrawiam

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.