Woda kokosowa to naturalny napój izotoniczny, ceniony za swoje właściwości szczególnie przez osoby, które żyją aktywnie i codziennie uprawiają sport.

Sztuczne napoje izotoniczne a woda kokosowa

woda-kokosowa

Elektrolity są niezbędne do przeżycia i prawidłowego funkcjonowania. Człowiek naturalnie traci je pocąc się. Dlatego tak ważne jest ich uzupełnienie w czasie intensywnego wysiłku fizycznego. Część dostępnych na rynku napojów izotonicznych niestety ma więcej wad niż korzyści. Nie są czystymi, naturalnymi napojami, zawierają sztuczne składniki w postaci konserwantów, takich jak benzoesan sodu, guma guar, guma arabska i sztucznych barwników nadających określony kolor, na przykład przejrzystego błękitu.

Zawierają dodatki cukru, wcale z resztą nie małe, co ogranicza wchłanialność, jak również sztucznie dodane witaminy. W wielu znajdują się dodatki regulujące kwasowość. Napoje izotoniczne nie rzadko są gazowane.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Poke - zagadkowy i zdrowy!

Dlaczego warto sięgnąć po wodę kokosową?

Woda kokosowa jest jedynym na rynku całkowicie naturalnym napojem izotonicznym, bez dodatków cukru, konserwantów i innych. Pochodzi z wnętrza kokosa a uzyskuje się ją poprzez nawiercanie otworów w skorupie przed rozbiciem owocu palmy i dalszym wykorzystaniu. Nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów. Oprócz tego, że realnie zwiększa osmozę wewnątrz organizmu oraz jest stosowana jako środek pomocniczy sportowcom w czasie zwiększonego wysiłku fizycznego może być spożywana równie dobrze przez wszystkich, którzy chcą czuć się dobrze, wyglądać dobrze i zachować zdrowie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak jeść jagody goji?

Woda kokosowa jest doskonałym rozwiązaniem w czasie upałów i w zwiększonego zapotrzebowania na płyny, czyli w czasie choroby (wymioty, biegunki). Nadaje się jako napój dla osób przewlekle chorych, przechodzących chemioterapię, w czasie rekonwalescencji po infekcjach bakteryjnych i wirusowych. Woda kokosowa jest pozbawiona niezdrowych tłuszczów i cukrów, za to zawiera cały zestaw ważnych witamin i mikroelementów, takich jak witaminy z grupy B. Ponadto zawiera potas, magnez, wapń, żelazo. Sprawdź jak na tle wody kokosowej wypadają inne superfoods takie jak: mak, jagody acai, kiełki, dziki ryż czy pyłek pszczeli.

(4głosów, średnia: 4,75 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.