Woda kokosowa to naturalny napój izotoniczny, ceniony za swoje właściwości szczególnie przez osoby, które żyją aktywnie i codziennie uprawiają sport.

Sztuczne napoje izotoniczne a woda kokosowa

woda-kokosowa

Elektrolity są niezbędne do przeżycia i prawidłowego funkcjonowania. Człowiek naturalnie traci je pocąc się. Dlatego tak ważne jest ich uzupełnienie w czasie intensywnego wysiłku fizycznego. Część dostępnych na rynku napojów izotonicznych niestety ma więcej wad niż korzyści. Nie są czystymi, naturalnymi napojami, zawierają sztuczne składniki w postaci konserwantów, takich jak benzoesan sodu, guma guar, guma arabska i sztucznych barwników nadających określony kolor, na przykład przejrzystego błękitu.

Zawierają dodatki cukru, wcale z resztą nie małe, co ogranicza wchłanialność, jak również sztucznie dodane witaminy. W wielu znajdują się dodatki regulujące kwasowość. Napoje izotoniczne nie rzadko są gazowane.

Dlaczego warto sięgnąć po wodę kokosową?

Woda kokosowa jest jedynym na rynku całkowicie naturalnym napojem izotonicznym, bez dodatków cukru, konserwantów i innych. Pochodzi z wnętrza kokosa a uzyskuje się ją poprzez nawiercanie otworów w skorupie przed rozbiciem owocu palmy i dalszym wykorzystaniu. Nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów. Oprócz tego, że realnie zwiększa osmozę wewnątrz organizmu oraz jest stosowana jako środek pomocniczy sportowcom w czasie zwiększonego wysiłku fizycznego może być spożywana równie dobrze przez wszystkich, którzy chcą czuć się dobrze, wyglądać dobrze i zachować zdrowie.

Woda kokosowa jest doskonałym rozwiązaniem w czasie upałów i w zwiększonego zapotrzebowania na płyny, czyli w czasie choroby (wymioty, biegunki). Nadaje się jako napój dla osób przewlekle chorych, przechodzących chemioterapię, w czasie rekonwalescencji po infekcjach bakteryjnych i wirusowych. Woda kokosowa jest pozbawiona niezdrowych tłuszczów i cukrów, za to zawiera cały zestaw ważnych witamin i mikroelementów, takich jak witaminy z grupy B. Ponadto zawiera potas, magnez, wapń, żelazo. Sprawdź jak na tle wody kokosowej wypadają inne superfoods takie jak: mak, jagody acai, kiełki, dziki ryż czy pyłek pszczeli.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.