Przerzedzająca się czupryna zawsze jest powodem niepokoju u pań, które zwracają szczególną uwagę na kondycję włosów. Łysienie może dotknąć kobiet w każdym wieku, gdyż jego przyczyny są zróżnicowane.

Jeśli chcesz poprawić wygląd fryzury, sprawdź, jakie są sposoby na zagęszczanie włosów.

zageszczanie-wlosow

Łysienie dotyczy kobiet równie często co mężczyzn. Panowie zdają się jednak mniej nim przejmować, gdyż łatwo im ukryć oznaki utraty włosów. Panie wstydzą się łysienia i starają się za wszelką cenę poprawić kondycję czupryny.

Co zrobić, by znów cieszyć się piękną fryzurą? Warto zdecydować się na zagęszczanie włosów różnymi metodami.

Zagęszczanie włosów naturalnymi metodami

Częstą przyczyną utraty włosów jest stres i niewłaściwa dieta. Jeśli kosmyki wypadają, a czupryna szybko się przerzedza, powinno się w pierwszej kolejności ograniczyć zdenerwowanie i wprowadzić do codziennego jadłospisu więcej zdrowych składników.

Aby pozbyć się stresu, można postawić na aktywność fizyczną, zwłaszcza na jogę, która pomaga wyciszyć umysł. W menu powinno natomiast pojawić się dużo warzyw, owoców, pełnoziarnistych produktów i chudego nabiału. Jednocześnie powinno się ograniczyć spożycie alkoholu, kawy i herbaty oraz palenie papierosów.

Zagęszczanie włosów w domu może obejmować również nakładanie maseczek i wykonywanie wcierek w skórę głowy. Do ich wykonania wystarczą składniki, które znajdują się w domowej spiżarni.

Miód, mleko, żółtko, herbata z pokrzywy lub rumianku, a także kozieradka są niezastąpione w walce z łysieniem. Kilka łatwo dostępnych składników wystarczy, by w parę tygodni widocznie wzmocnić włosy.

Po jakie kosmetyki sięgnąć, by zagęścić włosy?

Prócz domowych maseczek i wcierek zagęszczenie włosów przyśpieszą wysokiej jakości kosmetyki. Aby poprawić kondycję pasm, można sięgnąć po kosmetyki takie jak kolagen.

Dzięki niemu włosy stają się lepiej odżywione, sprężyste i pełne blasku. Ponadto dobrym wyborem jest puder dodający objętości. Jego stosowanie ukrywa łysienie i sprawia, że fryzura wydaje się o wiele gęstsza.

Puder jest bezpieczny dla włosów, nie obciąża ich ani nie powoduje ich wypadania w szybszym tempie. Prócz pudru na włosy można zastosować nanowłókna, które sprawiają, że nawet panie o cienkich i słabych pasmach cieszą się z pięknej fryzury.

Nanowłókna na zagęszczenie włosów przynoszą natychmiastowy efekt, dlatego z powodzeniem można używać ich nawet tuż przed ważną imprezą lub randką, gdy chce się wyglądać perfekcyjnie

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.