Serce to najważniejszy narząd w całym naszym organizmie. Jest odpowiedzialne za pompowanie krwi do wszystkich komórek, tak, aby zapewnić odpowiednie ukrwienie, to właśnie dlatego tak ważne jest regularne kontrolowanie kondycji serca i układu krwionośnego.

Warto również wspomagać pracę serca odpowiednimi ziołami. Musisz jednak wiedzieć, że zioła przyjmowane niezgodnie z recepturą mogą wpłynąć niekorzystnie na Twoje zdrowie.

W przypadku serca nie można samodzielnie decydować o rozpoczęciu jakiejkolwiek kuracji dlatego jeśli chcesz sięgnąć po zioła bądź jakiekolwiek środki wspierające pracę serca powinnaś niezwłocznie udać się do lekarza, który zadecyduje, czy możesz rozpocząć kurację.

Zioła na nadciśnienie

ziola-na-nadcisnienie

Jedną z częściej występujących chorób serca jest nadciśnienie. Zmaga się z nim wielu Polaków, a w większości przypadków nie da się określić przyczyny wystąpienia nadciśnienia.

Jeśli zostało u Ciebie zdiagnozowane nadciśnienie i przyjmujesz leki przepisane przez lekarza, nie możesz sama decydować o stosowaniu dodatkowej kuracji.

Kwiatostany i owoce głogu

Warto jednak przedyskutować z lekarzem możliwość wprowadzenia do swojej diety głogu. Kwiatostany i owoce głogu zawierają liczne substancje, które regulują pracę układu krwionośnego oraz rozszerzają naczynia wieńcowe, tym samym obniżając ciśnienie.

Często zalecany jest osobom cierpiącym na niedoczynność tarczycy, a także u kobiet w okresie menopauzy. Warto również zaznaczyć, że głóg wzmacnia serce, a ponad to delikatnie zwiększa siłę skurczów.

Jemioła

Kolejną ziołową propozycją w walce z nadciśnieniem jest jemioła. W Polsce przepisywana jest w przypadku wystąpienia zmian miażdżycowych, jednak z powodzeniem może być wykorzystywana w walce z nadciśnieniem i przyspieszonym tętnem. Surowiec zielarski stanowią liście i pędy jemioły (z dolnych partii).

Musisz jednak pamiętać o tym, że zawarte w niej wiskotoksyny i lektyny mają bardzo silne działanie, dlatego nie wolno samodzielnie decydować o rozpoczęciu kuracji.

Zioła na wzmocnienie serca – serdecznik

Kto z nas nie chce, aby jego serce pracowało miarowo, a przede wszystkim skutecznie. Żeby to osiągnąć, należy zadbać o jego odpowiednie wzmocnienie. Tutaj z pomocą przyjdzie serdecznik. Ziele serdecznika wykorzystywane jest do produkcji leków nasercowych, a także uspokajających.

Serdecznik swoje lecznicze właściwości zawdzięcza wysokiej zawartości flawonoidów, potasu, garbników oraz glikozydów i kwasów organicznych. Napary z tego zioła nie tylko działają rozkurczowo, ale przede wszystkim regulują i wzmacniają pracę serca.

Zioła na kołatanie serca

wzmocnienie-serca

Kołatanie serca to nieprzyjemne uczucie szybkiego i nierównomiernego bicia serca, które może być objawem migotania przedsionków. Aby więc uniknąć tych dolegliwości, które mogą się skończyć nawet śmiercią, niezwykle ważne jest, aby zapanować nad równomierną pracą serca.

Jeśli zauważyłaś u siebie dokuczliwe objawy kołatania serca, powinnaś niezwłocznie udać się do lekarza.

Możesz wówczas poprosić, aby przepisał Ci leki opracowane na bazie konwalii. Ta piękna, aromatyczna roślina sprawdza się idealnie w przypadku niewydolności naczyń wieńcowatych oraz przy kołataniu serca. Co więcej, konwalia polecana jest osobom, które przeszły zawał.

Musisz jednak pamiętać, że konwalia zawiera liczne toksyny

Przekroczenie dziennej dawki może spowodować rozwój choroby zagrażającej życiu. Jeśli więc posiadasz jakiekolwiek leki zawierające wyciąg z konwalii, powinnaś również pamiętać o tym, aby przechowywać je z dala od dzieci.

Zioła na niewydolność krążenia – wyciąg z naparstnicy

Niewydolność krążenia jest jedną z niebezpieczniejszych chorób układu krwionośnego. Jednak w przypadku tej dolegliwości również możemy zastosować zioła.

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie niewydolność krążenia możliwe, że Twój kardiolog przepisze Ci środki zawierające wyciąg z naparstnicy. Zawarte w niej glikozydy nasercowe znacząco zwiększają siłę skurczu i zwalniają tętno.

krazenie

Musisz jednak wiedzieć, że roślina ta jest niezwykle toksyczna. Pod żadnym warunkiem nie wolno wprowadzać kuracji z naparstnicy bez konsultacji z lekarzem.

Ze względu na swoje toksyczne działanie leki te wydawane są wyłącznie na receptę. Jeśli więc posiadasz w swoim domu jakiekolwiek środki zawierające naparstnicę, musisz pamiętać, aby przechowywać je z dala od dzieci.

Serce w idealnej kondycji

Serce pracuje nieustannie, aby zapewnić Ci odpowiednie dotlenienie i ukrwienie organizmu. Musisz o nie dbać, ponieważ bez niego nie będziesz w stanie funkcjonować. Aby zachować serce w idealnej kondycji, powinnaś zadbać o odpowiednią dietę, poprawę aktywności fizycznej, a przede wszystkim powinnaś ograniczyć używki, w tym również kawę.

Tylko w ten sposób zapewnisz sobie silne, zdrowe serce, które będzie w stanie każdego dnia przetaczać krew, dostarczając ją do wszystkich organów.

Jeśli jednak zdiagnozowano u Ciebie dolegliwości układu krwionośnego, powinnaś pamiętać, że konieczna będzie wizyta u lekarza. Jak można zauważyć w artykule, środki, również ziołowe, wspierające pracę serca są silnie toksyczne, a niewłaściwie stosowane mogą doprowadzić nawet do śmierci.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień

3 KOMENTARZE

  1. Ja mam skonsultowany z lekarzem roślinny ekstrakt z herbaya, o odpowiedniej dawce substancji czynnej i przede wszystkim przebadany. Nie biorę żadnych suplentów czy czegokolwiek, co nie zostało przebadane i dokładnie sprawdzone. Tak jak dieta, powinna być dostosowana do osoby, jej aktywności fizycznej i ewentualnych chorób. Tak i sport, czy suplementy, ziołolecznictwo powinno być przemyślane i dobrze dobrane.

  2. Te zioła na serce, są naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem dla zapracowanych. Mają dobry skład i jakość i w zupełności wystarczają, bym czuła się naprawdę dobrze.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.