Ubezpieczenie chroniące nasze życie to jeden z podstawowych produktów ubezpieczeniowych, który przede wszystkim chroni nas i naszą rodzinę przed katastrofalnymi skutkami nieszczęśliwych zdarzeń.

Przedstawiamy 5 rzeczy, które musimy wiedzieć, zanim zdecydujemy się wykupić ubezpieczenie na życie.

Dla kogo jest ubezpieczenie na życie?

ubezpieczenie-na-zycie

Ubezpieczenie na życie to produkt ubezpieczeniowy, który przeznaczony jest dla każdego z nas. To polisa, której podstawowym celem jest wsparcie najbliższych w przypadku naszej śmierci.

Wykupując polisę na życie, płacimy każdego miesiąca stosowną składkę ubezpieczeniową, a w przypadku naszej śmierci ubezpieczyciel wypłaca naszym bliskim uposażonym sumę ubezpieczenia, która zapewni godny byt oraz zadośćuczyni stracie.

Czy zatem tylko my powinniśmy ubezpieczyć się na wypadek śmierci? Choć naturalne jest, że są to przemyślenia, które wypieramy, to jednak każdego z nas, bez względu na wiek czy styl życia może spotkać tragedia. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie każdego członka rodziny.

Zakres ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie w swojej najbardziej podstawowej formie zawiera jedynie świadczenie na wypadek naszej śmierci. Jednak obecnie coraz częściej oferowana jest bardziej kompleksowa ochrona, zawierająca między innymi:

  • pokrycie kosztów leczenia oraz rehabilitacji na wypadek poważnego zachorowania,
  • świadczenie w przypadku uszczerbku na zdrowiu lub trwałego inwalidztwa, które uniemożliwia nam świadczenie pracy,
  • pokrycie kosztów operacji chirurgicznych i wsparcie finansowe w przypadku wykrycia nowotworu.

To tylko nieliczne elementy, którymi możemy wzbogacić swoje ubezpieczenie na życie, i zapewnić sobie i naszej rodzinie kompleksową opiekę na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń.

Wysokość ubezpieczenia na życie

Wartość ubezpieczenia jest ściśle uzależniona od oferty danego ubezpieczenia, ale również wysokości składki, jaką jesteśmy gotowi miesięcznie regulować.

Jak wybrać odpowiednią sumę ubezpieczenia? Z jednej strony kwota, którą otrzyma rodzina w przypadku naszej śmierci, powinna pozwolić im na zachowanie ciągłości finansowej i kontynuowanie życia na odpowiedniej stopie. Z drugiej jednak strony miesięczna składka ubezpieczeniowa nie powinna nazbyt ingerować w nasz miesięczny budżet. 

Ubezpieczenie na życie możemy wykupić już nawet od 30 złotych, co jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą jakkolwiek zabezpieczyć swoich bliskich. Jeśli jednak zależ nam na dużej sumie ubezpieczenia, zwróćmy uwagę na te produkty, które charakteryzują się wyższą sumą odszkodowania.

Dlaczego warto ubezpieczyć życie swoich i bliskich?

Dlaczego w dzisiejszych czasach wykupienie ubezpieczenia na życie jest tak ważne? Dzięki niemu zabezpieczamy przyszłość finansową swoich bliskich, ale także siebie w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia, które nie pozwoli nam kontynuować pracy zarobkowej.

Z reguły nie myślimy w takich kategoriach, jednak zawsze z tyłu głowy musimy mieć plan awaryjny, który uaktywnimy w przypadku tragedii. Ubezpieczenie jest właśnie takim planem awaryjnym.

Dodatkowe rozszerzenie ubezpieczenia na życie

Jak wcześniej wspomniano, nasze ubezpieczenie na życie może być skutecznie rozszerzone o wiele innych, dodatkowych świadczeń, które będą stanowić przydatne wsparcie w różnych sytuacjach życiowych. O ciężkim zachorowaniu czy inwalidztwie już wspomnieliśmy.

Ubezpieczenie na życie może również zagwarantować nam wypłatę świadczenia w przypadku śmierci bliskiej nam osoby lub w przypadku narodzin dziecka. Warto rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową o takie elementy, by zapewnić sobie bezpieczeństwo w wielu różnych sytuacjach.

Podobne tematy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.