Ubezpieczenie dziecka to pierwsza rzecz, jaką słyszysz w szkole na pierwszym zebraniu dla rodziców, niestety nikt nie mówi o tym, że takie szkolne grupowe ubezpieczenie wcale nie oznacza dużych odszkodowań w razie uszczerbku na zdrowiu Twojego dziecka.

Zakup grupowego szkolnego ubezpieczenia to niestety niskie sumy ubezpieczenia i dość wąski zakres ochrony ubezpieczeniowej. Dlatego warto zastanowić się, czy nie lepiej samemu dodatkowo ubezpieczyć dziecko w prywatnym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Warto jeszcze dodać, że decyzja o wyborze ubezpieczenia NNW dla dziecka należy wyłącznie do rodzica, a szkoła nie ma prawa naciskać, by wykupić ubezpieczenie, z którym szkoła ma podpisaną umowę współpracy.

Gdzie wykupić ubezpieczenie dla dziecka?

ubezpieczenie-dziecka
Ubezpieczenie dzieci jest bardzo istotne, dlatego należy wybrać ofertę, która w razie wypadku, będzie w stanie zagwarantować przyzwoitą sumę odszkodowania.

Jakiś czas temu natknęłam się na ofertę ubezpieczeń dla dzieci z firmy ubezpieczeniowej Nationale-Nederlanden, która w porównaniu z ubezpieczeniem szkolnym, wypada naprawdę dobrze… zresztą sami zobaczcie porównanie obu ubezpieczeń:

Wysokość wypłacanego świadczenia

Nationale-Nederlanden wypłaca konkretne, z góry ustalone i gwarantowane kwoty odszkodowania, a jeśli zdarzeń w ramach jednego wypadku jest kilka, to kwoty sumują się i wypłacone zostanie ubezpieczenie za każdy przewidziany w umowie ubezpieczenia uszczerbek.

W przypadku NNW szkolnego wypłacany jest procentowy uszczerbek na zdrowiu, a na jego podstawie dopiero kwota odszkodowania.

Limit wypłat ubezpieczenia

W przypadku ubezpieczenia Nationale-Nederlanden nie ma limitu wypłat w trakcie jego trwania, jeśli w trakcie okresu ubezpieczenia doszło do nawet kilku wypadków, ubezpieczyciel wypłaci świadczenie za każdy z nich.

W przypadku szkolnego ubezpieczenia limitem wypłaty będzie maksymalna suma ubezpieczenia, jaką przewiduje umowa z ubezpieczycielem.

Ubezpieczenie dziecka poza granicami Polski

Ubezpieczyciel Nationale-Nederlanden w ramach ubezpieczenia gwarantuje wypłatę odszkodowań, jeśli do zdarzenia doszło w szkole, poza nią oraz w całej Polsce, a także poza jej granicami.

Natomiast ubezpieczenie szkolne owszem, chroni dziecko na terenie szkoły i poza nią, ale już nie poza granicami Polski.

Rodzaj ubezpieczenia

Ubezpieczając dziecko w Nationale-Nederlanden, jako rodzic sam decydujesz, co znajduje się w zakresie ubezpieczenia, a w razie potrzeby możesz dokupić dodatkowe opcje i rozszerzyć ubezpieczenie.

Natomiast w przypadku grupowego ubezpieczenia to szkoła zadecyduje o rodzaju i wysokości ubezpieczenia i nie będziesz mieć możliwości indywidualnego dostosowania ubezpieczenia do swoich i dziecka potrzeb.

Okres wypłaty ubezpieczenia

Decydując się na ubezpieczenie dziecka w Nationale-Nederlanden, sumy wypłacane są zaraz po zgłoszeniu zdarzenia, a więc nawet jeszcze w trakcie rehabilitacji.

Ubezpieczenie szkolne natomiast wypłacane jest dopiero po obliczeniu trwałego uszczerbku na zdrowiu, czyli nawet dopiero po zakończeniu rehabilitacji.

Jak wypłacane jest ubezpieczenie?

Ubezpieczenie dziecka w Nationale-Nederlanden to tylko 3 kroki od momentu zdarzenia do wypłaty sumy gwarantowanej i wygląda to tak:

wyplata-ubezpieczenia-dziecka-krok-1

wyplata-ubezpieczenia-dziecka-krok-2

wyplata-ubezpieczenia-dziecka-krok-3

Podsumowanie

Ubezpieczenie dla dzieci w Nationale-Nederlanden przeznaczone jest dla dzieci od 3 do 18 lat, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by ubezpieczyć więcej niż jedno dziecko. Samo ubezpieczenie natomiast obejmuje okres jednego roku i tyle właśnie trwa ochrona ubezpieczeniowa dziecka.

Na uwagę zasługują gwarantowane kwoty odszkodowania, czyli jeśli podczas wypadku dziecko ucierpi, łamiąc sobie nogę oraz zwichnie bark i będzie miało szytą skórę, to suma wypłacanego ubezpieczenia będzie wynosić 2700 zł.

  • Złamanie: 900 zł
  • Zwichnięcie: 900 zł
  • Rana wymagająca szycia: 900 zł.

Wysokość składki ubezpieczenia zależy oczywiście od zakresu ubezpieczenia dziecka oraz opcji dodatkowych, na które możesz, ale nie musisz się decydować.

Ubezpieczenie można opłacić płatnościami online, a zaraz po opłaceniu otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem zawarcia umowy ubezpieczenia. Następnie na skrzynkę e-mail przyjdzie Ci dokument ubezpieczenia, który w razie wypadku, w którym uczestniczyło Twoje dziecko, będzie podstawą do ubiegania się o wypłatę odszkodowania.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.