Polisa assistance zapewnia pomoc podczas nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Zakres ubezpieczenia jest zależny od wybranego wariantu, jednak każda polisa oferuje usługę holowania.

Dla wielu kierowców to właśnie szybka pomoc po szkodzie jest najważniejszym elementem pakietu assistance. Na jaką ochronę możemy liczyć w przypadku wybranego ubezpieczenia?

Zakres ochrony

Kierowcy, kupując OC + AC, coraz częściej zwracają uwagę na ubezpieczenie samochodowe assistance. W ramach podstawowego pakietu dodatkowej polisy assistance wykonywane są takie usługi jak naprawa samochodu na miejscu zdarzenia i holowanie pojazdu. Dla większości ubezpieczonych to właśnie kwestia holowania pojazdu jest najważniejsza.

Żeby wybrać satysfakcjonujący pakiet, trzeba zwrócić uwagę na istotne ograniczenia, które są określone w Ogólnych Warunkach Umowy (OWU). Holowanie odbywa się najczęściej do określonego limitu kilometrów, np. 100 od miejsca zdarzenia, podobnie samochód zastępczy przysługuje kierowcy na określoną ilość czasu.

Holowanie auta – ważne ograniczenia

Pomoc w postaci holowania pojazdu zapewnia nawet podstawowa wersja ubezpieczenia assistance. Usługa ta dostępna jest w różnych opcjach, dlatego kierowca powinien zwrócić uwagę na kwestie związane z limitem kilometrów i miejscem docelowego holowania.

W ramach podstawowego wariantu assistance, kierowca może liczyć na holowanie do najbliższego warsztatu. Bardziej kompleksowe pakiety mogą zapewniać holowanie bez limitu.

Najważniejsze, żeby ograniczenia dopasować do własnych potrzeb. Sytuacja, w której pojazd musi przejechać na lawecie kilkaset kilometrów, a pomoc drogowa holuje jedynie do kilkudziesięciu kilometrów, może przytrafić się kierowcom pokonującym duże dystanse. Dlatego należy zadać sobie pytanie, czy zwykle jeździ się w długie trasy, a może przemieszcza się tylko po mieście.

Następnie, kierowca powinien zwrócić uwagę, czy zostanie mu udzielona pomoc nie tylko podczas wypadku lub kolizji, ale także podczas awarii. W podstawowym wariancie, holowanie pojazdu niezdolnego do dalszej jazdy z powodu awarii, może nie być objęte w zakresie oferowanej ochrony.

planowanie-podróży-assistance

Holowanie auta za granicą

Awaria czy wypadek za granicą przysparza sporych problemów nieprzygotowanemu kierowcy. Żeby uniknąć trudnych sytuacji na drodze, podróżni decydują się na dodatkowe assistance. Pamiętaj jednak, że nie każdy pakiet zapewnia tak szeroką ochronę, dlatego trzeba się zorientować, czy w danym wariancie dostępna jest opcja holowania auta poza terytorium Polski.

Planując wyjazd, należy zatem sprawdzić zakres terytorialny usługi. U niektórych ubezpieczycieli podstawowe assistance obejmuje inne państwa europejskie, u innych za taką ochronę trzeba dopłacić. Najszersze warianty pakietu ubezpieczenia mogą obejmować nawet ponad 1000 kilometrów holowania za granicą.

Holowanie jest najczęściej świadczoną usługą z zakresu ubezpieczenia assistance. Awaria może się przytrafić każdemu w najmniej oczekiwanym momencie. Nie zawsze jesteśmy w stanie uporać się z nią na miejscu, dlatego zależy nam na możliwości łatwego holowania pojazdu.

Jeśli posiadasz samochodowe assistance, wystarczy jeden telefon na całodobową infolinię ubezpieczyciela, a ten zajmie się wszystkim za Ciebie.

Towarzystwa ubezpieczeniowa oferują szeroki zakres usług z zakresu assistance, dlatego przed zakupem polisy zastanów się, jakie odległości będziesz pokonywać i czy ochrona przyda Ci się nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Zakres assistance i jego dopasowanie do indywidualnych potrzeb zapewni komfortową jazdę.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.