Nie wiesz, jak wybrać ubezpieczenie podróżne? Najważniejszym parametrem jest stopień ochrony zawarty w polisie – sprawdź, co powinno zawierać Twoje ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczenie podróżne – niezbędne nawet przy krótkim urlopie

ubezpieczenie-dla-turysty

Pandemiczna rzeczywistość znacząco wpłynęła na każdy aspekt naszego życia, bez wątpienia silnie zmieniły się też warunki podróżowania czy wypoczynku. Zależnie od aktualnych obostrzeń, podróżowanie w niektóre miejsca jest nawet całkowicie wstrzymane, jednak prędzej czy później z pewnością wszystko wróci do normy.

A przecież przygotowanie do wyjazdu – nieważne, czy to długi urlop, czy też po prostu weekend za miastem – związane jest z organizacją kilku elementów. Pakowanie bagażu, planowanie transportu czy atrakcji na miejscu – to wszystko oczywiste.

Często jednak na tym etapie pomijane bywa ubezpieczenie turystyczne, które gwarantuje Tobie i Twoim bliskim niezbędną pomoc w przypadku wielu nieprzyjemnych okoliczności i zdarzeń.

Wszystko to sprawia, że tak naprawdę przygotowania do podróży powinno zaczynać się właśnie od zakupu właściwej polisy. O czym pamiętać, przeglądając dostępne możliwości? Co powinno znaleźć się w Twoim ubezpieczeniu podróżnym, aby w czasie urlopu czuć się pewnie i bezpiecznie?

Z czego składa się polisa podróżna?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję dotyczącą tego, które ubezpieczenie turystyczne wybrać, najpierw sprawdź, choć kilka propozycji z różnych biur. W ten sposób dowiesz się, jakie są aktualne trendy i jakiego rodzaju produkty rzeczywiście możesz kupić.

Pamiętaj przy tym, że to ubezpieczenie turystyczne powinno być dopasowane do Twoich potrzeb, a nie odwrotnie. Znaczy to tyle, że powinno się wybierać taką polisę, która w największej mierze spełnia wymagania podróżnego.

Dobrze zwracać przy tym uwagę np. na to, co planujesz robić w czasie swojego pobytu, innej przecież ochrony wymaga turysta, który nie opuszcza hotelu, a czego innego potrzebujesz, jeżeli zamierzasz nurkować czy chodzić po górach.

Dlatego też najważniejszym elementem Twojego ubezpieczenia podróżnego jest to, jaką ochronę gwarantuje Ci polisa. Niezależnie od tego, gdzie i na jak długo się wybierasz, wykupione ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia – polisa ta zawiera w sobie m.in. pokrycie kosztów wizyt lekarskich i transportu medycznego,
  • ubezpieczenie assistance – ta polisa gwarantuje ochronę i pomoc w sytuacji, gdy konieczny jest transport medyczny do kraju czy pokrycie kosztów leczenia już po powrocie do kraju,
  • ubezpieczenie NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – polisa zapewnia ochronę w postaci np. wypłaty właściwych świadczeń po doznaniu trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wysokość odszkodowania jest wprost proporcjonalna do procentu trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Na tym Twój wybór się nie kończy – zależnie do swoich potrzeb, ubezpieczenie turystyczne możesz na różne sposoby rozszerzyć, aby w ten sposób zapewnić sobie i swoim współtowarzyszom wyjazdu kompleksową ochronę w różnych sytuacjach. Do najczęstszych wariantów rozbudowania polisy zalicza się:

  • ubezpieczenie OC,
  • ubezpieczenie od uczestnictwa w aktach terroru,
  • ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z uczestnictwa lub skrócenia wyjazdu,
  • ubezpieczenie od zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych.

Oczywiście dostępne warianty na tym się nie kończą i często jest ich o wiele więcej. Dzięki temu dopasujesz polisę ubezpieczeniową na wyjazd do swoich potrzeb i wymagań. Pamiętaj też, aby dokładnie zapoznać się z sumami gwarantowanymi oraz dodatkowymi warunkami wypłaty świadczeń, aby w ten sposób podczas urlopu móc w pełni cieszyć się wypoczynkiem.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.