Nie wiesz, jak wybrać ubezpieczenie podróżne? Najważniejszym parametrem jest stopień ochrony zawarty w polisie – sprawdź, co powinno zawierać Twoje ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczenie podróżne – niezbędne nawet przy krótkim urlopie

ubezpieczenie-dla-turysty

Pandemiczna rzeczywistość znacząco wpłynęła na każdy aspekt naszego życia, bez wątpienia silnie zmieniły się też warunki podróżowania czy wypoczynku. Zależnie od aktualnych obostrzeń, podróżowanie w niektóre miejsca jest nawet całkowicie wstrzymane, jednak prędzej czy później z pewnością wszystko wróci do normy.

A przecież przygotowanie do wyjazdu – nieważne, czy to długi urlop, czy też po prostu weekend za miastem – związane jest z organizacją kilku elementów. Pakowanie bagażu, planowanie transportu czy atrakcji na miejscu – to wszystko oczywiste.

Często jednak na tym etapie pomijane bywa ubezpieczenie turystyczne, które gwarantuje Tobie i Twoim bliskim niezbędną pomoc w przypadku wielu nieprzyjemnych okoliczności i zdarzeń.

Wszystko to sprawia, że tak naprawdę przygotowania do podróży powinno zaczynać się właśnie od zakupu właściwej polisy. O czym pamiętać, przeglądając dostępne możliwości? Co powinno znaleźć się w Twoim ubezpieczeniu podróżnym, aby w czasie urlopu czuć się pewnie i bezpiecznie?

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak usunąć osad z czajnika? Domowe sposoby

Z czego składa się polisa podróżna?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję dotyczącą tego, które ubezpieczenie turystyczne wybrać, najpierw sprawdź, choć kilka propozycji z różnych biur. W ten sposób dowiesz się, jakie są aktualne trendy i jakiego rodzaju produkty rzeczywiście możesz kupić.

Pamiętaj przy tym, że to ubezpieczenie turystyczne powinno być dopasowane do Twoich potrzeb, a nie odwrotnie. Znaczy to tyle, że powinno się wybierać taką polisę, która w największej mierze spełnia wymagania podróżnego.

Dobrze zwracać przy tym uwagę np. na to, co planujesz robić w czasie swojego pobytu, innej przecież ochrony wymaga turysta, który nie opuszcza hotelu, a czego innego potrzebujesz, jeżeli zamierzasz nurkować czy chodzić po górach.

Dlatego też najważniejszym elementem Twojego ubezpieczenia podróżnego jest to, jaką ochronę gwarantuje Ci polisa. Niezależnie od tego, gdzie i na jak długo się wybierasz, wykupione ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia – polisa ta zawiera w sobie m.in. pokrycie kosztów wizyt lekarskich i transportu medycznego,
  • ubezpieczenie assistance – ta polisa gwarantuje ochronę i pomoc w sytuacji, gdy konieczny jest transport medyczny do kraju czy pokrycie kosztów leczenia już po powrocie do kraju,
  • ubezpieczenie NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – polisa zapewnia ochronę w postaci np. wypłaty właściwych świadczeń po doznaniu trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wysokość odszkodowania jest wprost proporcjonalna do procentu trwałego uszczerbku na zdrowiu.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Zmywarka nie odprowadza wody. Jak sobie poradzić z problemem?

Na tym Twój wybór się nie kończy – zależnie do swoich potrzeb, ubezpieczenie turystyczne możesz na różne sposoby rozszerzyć, aby w ten sposób zapewnić sobie i swoim współtowarzyszom wyjazdu kompleksową ochronę w różnych sytuacjach. Do najczęstszych wariantów rozbudowania polisy zalicza się:

  • ubezpieczenie OC,
  • ubezpieczenie od uczestnictwa w aktach terroru,
  • ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z uczestnictwa lub skrócenia wyjazdu,
  • ubezpieczenie od zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych.

Oczywiście dostępne warianty na tym się nie kończą i często jest ich o wiele więcej. Dzięki temu dopasujesz polisę ubezpieczeniową na wyjazd do swoich potrzeb i wymagań. Pamiętaj też, aby dokładnie zapoznać się z sumami gwarantowanymi oraz dodatkowymi warunkami wypłaty świadczeń, aby w ten sposób podczas urlopu móc w pełni cieszyć się wypoczynkiem.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
(Brak głosów)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.