Czym właściwie dla związku jest rutyna? Otóż rutyna to taki na pozór niegroźny wirus. Na pozór, bo rozwija się powoli – początkowo wcale go nie czuć. Jednak stopniowo przybiera na sile, atakuje i coraz bardziej daje się we znaki.

Gdy w porę nie zaczniemy leczyć tej przypadłości – może na tym ucierpieć nasz związek. Bowiem niewyleczona rutyna jest w stanie zabić najsilniejsze uczucie. Gdy brak mu odpowiednich witamin – fascynacji, namiętności, zainteresowania i niespodzianek – związek nie może działać poprawnie i miłość w nim w końcu umiera.

Ale czy można w ogóle wyleczyć się z rutyny? Oczywiście, że można! Zobacz 7 przykładowych sposobów na pokonanie tego wirusa!

RANDKA (NIE DO KOŃCA) W CIEMNO

Co? Randka? Po tylu latach? W domu upiekę kurczaka, zapalę świece, otworzę wino i wyjdzie na to samo, jeszcze oszczędniej. No… nie do końca. W domu zapewne nic się nie zmieni, zjecie kurczaka, on włączy telewizor, ty usiądziesz przed komputerem i dzień jak co dzień.

Sęk w tym, by urozmaicić wspólne spędzanie czasu. Kolacja kolacją, a co potem?

Zaskakuj i bądź zaskakiwana. Wyjdź z inicjatywą i zaproponuj, by raz w tygodniu każde z was wybrało swoje miejsce na randkę. Umówicie się na mieście i nie zdradzajcie do końca swoich planów. Niech na nowo pojawią się w waszym życiu niespodzianki.

ROZMOWY NIEKONTROLOWANE

para w kawiarni

Praca, nauka, pieniądze, obowiązki domowe, rachunki i inne sprawunki – jeżeli te tematy pojawiają się u was najczęściej, to nic dziwnego, że pojawiła się również rutyna.

A gdzie pytania o najskrytsze marzenia, plany na przyszłość, fantazje, poglądy czy chociażby najmilsze wspomnienia z dzieciństwa? „O czym myślisz? Co do mnie czujesz? Co we mnie lubisz?” – każda taka informacja jest niezwykle cenna – tworzy was z osobna i buduje wasz wspólny związek.

MASZ WIADOMOŚĆ

Czy pamiętasz kiedy ostatni raz, tak po prostu, bez większej okazji, wysłałaś mu SMS-a z wiadomością „kocham cię” albo kiedy on zostawił na stole kartkę z napisem innym niż „odbierz rzeczy z pralni”?

Oczywiście, takie sprawy jak wynoszenie śmieci czy zakupy to część wspólnego życia, ale dlaczego musi być ono pozbawione jakiekolwiek romantyzmu? Czułe słówko, dołączone do każdej zwykłej informacji, poprawi humor i samopoczucie na cały dzień.

W końcu dużo milej wraca się do domu, wiedząc, że czeka tam na nas nie tylko sterta prasowania, ale ktoś, kto kocha i tęskni.

PORÓBMY COŚ!

Nic tak nie zbliża dwoje ludzi, jak wspólna pasja. Nie macie wspólnych zainteresowań? Poszukaj, na pewno się coś znajdzie. Bez względu na to, czy będzie to jazda na rowerze, układanie puzzli, oglądanie starych filmów, gotowanie, gra na konsoli czy podróże – to dodatkowy czas na rozmowę, śmiech, wymianę doświadczeń czy poznawanie partnera od początku.

NIEZOBOWIĄZUJĄCE CZUŁOŚCI

Pamiętasz, jak na początku przytulaliście i całowaliście się prawie bez przerwy? Albo kiedy podczas spacerów trzymaliście się za ręce i patrzyliście sobie w oczy? A teraz co? Nie wypada? Wręcz przeciwnie! Powrót tych drobnych gestów i czułości sprawi, że znów poczujecie się jak za dawnych lat!

KOCHAJ SIĘ ZE MNĄ TU I TERAZ!

Jeżeli rutyna zawitała też do sypialni, oznacza to, że przyszedł czas na zmiany. Wyrzuć starą, wymiętą piżamę w misie i spraw sobie nową bieliznę. Przetestuj z facetem nowe pozycje, gadżety erotyczne czy miejsca i pory dnia, w których jeszcze się nie kochaliście. A gdzie się podziały wasze fantazje? To jest właśnie odpowiedni czas na ich spełnianie.

CZEKAJ, ZARAZ WRACAM…

Najlepszym lekiem na pojawienie się rutyny związku jest chwilowe rozstanie. Nie, nie takie prawdziwe. Wyjedź z koleżankami na weekend do spa, odwiedź rodzinną miejscowość, postaraj się o szkolenie lub kurs w innym mieście – taki odpoczynek pozwoli wam za sobą zatęsknić, a dzięki temu wasze uczucie odrodzi się na nowo.

Przeczytaj również: 5 szalonych pomysłów randkę!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl

2 KOMENTARZE

  1. Niestety dla mężczyzn bardzo istotny jest wygląd, dlatego zawsze warto zadbać o swój wizerunek.
    Na szczęście przez internet za niewielkie pieniądze można kupić ładne ciuchy, polecam np.

  2. A małe dzieci które macie w domu, przy tych wszystkich radach zostawcie same w domu , albo zabierzcie ze sobą. Będzie jeszcze bardziej romantycznie .

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.